911NY
17.9.2021
Kategorie: Historie

Ohlédnutí za 11. 9. 2001

Sdílejte článek:

ŠIMON MIČA

MICAKratší zamyšlení nad útoky z 11.9. 2001 a současný pohled na problematiku islámu v Evropě a ztrátou identity západní civilizace.

Je to 20 let od útoků na Světové obchodní centrum (World Trade Center) a Pentagon. Do té doby svět nic nevěděl (až na několik arabistů a nadšenců arabského světa) o islámu, islámském terorismu, Ál-Kaidě, svaté válce Džihád atd. Datum 11. 9. 2001 představuje milník v těchto věcech.

Ten den si vybavuji celkem přesně. Bylo mi tenkrát 10 let a začal jsem chodit do 5. třídy základní školy. Přijel jsem autobusem domů a našel své rodiče, jak se zájmem a obavami sledují vysílání americké stanice CNN. Oznámili mi, že nějaké letadlo narazilo do jedné z budov Světového obchodního centra v New Yorku. Za nějakou chvíli se objevilo další letadlo a narazilo do druhé budovy. Nedlouho poté spadla první věž a pak hned druhá. Do toho přišla zpráva, že další letadlo narazilo do budovy Pentagonu. Unesené čtvrté letadlo pak spadlo při boji teroristů s pasažéry. Celkem zemřelo 3 000 lidí. K útokům se přihlásila islámská teroristická organizace Ál-Kaida, která vyhlásila válku Americe a celému západnímu světu. Po dvaceti letech se situace nelepší. Naopak. Západ prohrává a islám vítězí.

Někteří si tenkrát naivně mysleli, že to byl ojedinělý útok islámských fanatiků, a že se nic takového již nebude opakovat. Bohužel od vypuknutí migrační krize roku 2015 se útoky stávají čím dál častěji. Nejedná se už o bombové útoky, jak jsme tomu byli zvyklí v minulosti (bombové útoky na vlaky ve Španělsku v březnu 2004, v londýnském metru v červenci 2005, na bostonském maratonu v dubnu 2013), ale spíše o útoky nožem na náhodné kolemjdoucí. Těch se za posledních 6 let událo tolik, že už se nad tím nikdo ani nepozastavuje. Je to samozřejmě špatně, protože to znamená, že západní civilizace si pomalu zvyká na nový standard, který ji vnucuje islám. Smyčka se začíná stahovat. Muslimové si nárokují pořád více a více. Západ ve své slabosti jim vždy ustoupí. Ať už se jedná o zákaz podávání vepřového masa na některých školách ve Francii a jinde, nebo o karikatury proroka Mohameda v nějakém satirickém novinovém plátku.

Se zvyšujícím se počtem muslimů v Evropě roste i jejich agresivita a nárokovost. Při vysoké porodnosti muslimských žen v kontrastu s porodností u nemuslimských žen a při neustálém přílivu nových a nových muslimů z arabských a afrických zemí je jen otázkou času, kdy se původní obyvatelé Evropy stanou ve svých státech a na svém kontinentu menšinou. Jak říká spisovatel Benjamin Kuras, tak na konci tohoto století už bude původní evropské obyvatelstvo na svém kontinentu v menšině. Jen bych dodal, že při vzrůstajících migračních tlacích to může být i dříve. Někdo snad namítne, že to nevadí. Že evropská kultura bude žít dále. Já ale tvrdím, že to je velmi nejisté. Kdykoli v historii muslimové obsadili nějaké území, nějakou zemi, tak ji ovládli. Nikdy nesplynuli s původním obyvatelstvem. Původní civilizaci vymazali, stejně tak i stopy po ní. Dneska už málokdo ví, že Egypt a Sýrie byly kdysi dávno křesťanskými zeměmi. Drtivá většina muslimů nemá zájem se přizpůsobovat. Chtějí podrobovat a zastrašovat. Navzdory tomu, že některé arabské státy se vydaly na cestu k vytvoření jakési demokratické země západního typu, tak tyto pokusy vždy ztroskotaly a islám ve svém původním znění byl obnoven (Írán roku 1979, nebo Turecko posledních několika let).

Západ neustále žije v naivní představě, že když ukáže dobrou vůli a bude islámským fundamentalistům ustupovat, tak i oni pak pochopí, že je lepší být poslušný a ukázat laskavé srdce. Je to velký omyl. V historii lidstva to vždy bylo tak, že civilizace, která byla slabá a ustupovala agresivnímu protivníkovi, tak ta prohrála a zanikla. Přežije zkrátka ta silnější, dominantnější. Je velkou ostudou států západní Evropy, že se rozhodly rezignovat na dědictví západní civilizace, která dosáhla takového pokroku, o jakém se předchozím civilizacím ani nesnilo. Rozhodly se podrobit islámu a nakonec zaniknout. Bez jakéhokoli boje, bez jakékoli formy odporu.

Státy střední a východní Evropy ještě mají naději na přežití. Zdejší lidé mají zkušenosti s komunismem, ví tedy, jak vypadá nesvoboda. Když už nic, tak nás 40 let komunismu alespoň ochránilo před zhoubnými ideologiemi přicházejícími ze Západu. Zdejší lidé nechtějí ztratit nově nabytou svobodu po roce 1989 ve jménu radikálního islámu. Chtějí jíst vepřové maso, sledovat krásné ženy na ulicích, které nejsou zahaleny od hlavy až k patě, nechtějí číst od rána do večera korán a chtějí svobodně myslet a rozvíjet své schopnosti.

Střední a východní Evropa je novým Západem 21. století. Buďme na to hrdí a nedejme si to vzít. Evropská kultura za nějaký ten boj přeci stojí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 889 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)