olympiadatokio
23.7.2021
Kategorie: Společnost

OH v Japonsku … jeden fatální omyl

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonUspořádání OH v Japonsku s podmínkou každodenního testování sportovců a členů realizačních týmů na covid je jeden obrovský a fatální omyl.

Pod palcovými titulky Český covidový skandál na OH (MfDnes pátek 23.7.2021) se rozebírá „nedodržení“ disciplíny při letu hlavní výpravy do Tokia. Hygienici budou „vyšetřovat“, kdo zavinil nákazu mezi sportovci. Do hledáčku se dostal jakýsi lékař, který je podle médií „odmítač očkování“ a premiér Andrej Babiš prohlásil, že je „skandální, že tento lékař nebyl očkován“. Stalo se ten samý den, co ten samý Babiš prohlásil, že jeho vláda „nikdy nevyhlásí povinnost očkování proti covidu“. Tato Babišova prohlášení si poněkud protiřečí, že ano.

Média popisují smutný osud pozitivně testovaných sportovců na covid s tím, že to pro ně znamená stopku v účasti na hrách. Osobně jsem četl jiné stanovisko českého sportovce, který prohlásil, že do Tokia nepojede, protože OH bez diváků mu nedávají smysl. Ono toho je ale mnohem více, co nedává smysl.

Většina soutěží na OH je totiž vícedenních. U běhů jsou rozběhy, semifinále a finále, podobně u veslování rozjížďky a finále A a finále B. Může se proto klidně stát, že sportovec, který absolvuje kvalifikace a postoupí do finále, bude před finále pozitivně testovaný na covid. Podle stávajících pravidel to znamená vyřazení ze soutěže. Toto má být regulérní průběh soutěží? MOV neměl na podmínky pořadatelů co se každodenního testování týče vůbec přistoupit a pokud na tom organizátoři trvali, měly být OH v Japonsku úplně zrušeny. Nic není vzdálenější fair-play než každodenní covidová buzerace.

Sportovci tak jsou i pod tlakem toho, zda budou pozitivní. Zda se v takových podmínkách nechá hovořit o normalitě, rozhodně ne. Na minulých hrách se mohlo stát, že někdo před finále onemocněl a nemohl nastoupit. Na těchto OH je ale sportovec vyřazen, pokud je pozitivní na covid i když je jinak zcela zdráv – nemá prostě žádné příznaky nemoci. Považuji proto konání OH za stávajících podmínek za neregulérní a jejich výsledky za zmatečné.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 553 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
42 komentářů
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)