KOURENI610217
25.3.2018
Kategorie: Ekonomika

Odvrácená strana ráje

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

NAFTALI

Nová rakouská vláda zrušila zákaz kouření v hospodách a restauracích, který měl platit od letošního května. Za návrhem stojí Svobodná strana Rakouska. No vida, aspoň někde v Evropě vítězí zdravý rozum. Plošný zákaz kouření (vlastně plošný zákaz čehokoliv, poučme se z americké prohibice 30 let) je nesmysl. Žádný státní moloch nemá co poroučet dospělým svéprávným provozovatelům hospod a restaurací jak se mají chovat v podniku, který jim patří a z něhož platí nemalé daně.

 

Hospodští a restauratéři nejsou hlupáci a dobře vědí, jaký typ hosta jim nejvíc plní kasu. A tak už dávno před tím, než se začal u nás uplatňovat plošný zákaz kouření, byste si v mnoha restauracích a hospodách v Česku cigaretu nezapálili.

Jak nesmyslný je plošný zákaz kouření, jak vypadá ta odvrácená strana ráje, potvrzují případy hospod, kterým se dá ohleduplně říkat pátá cenová. Neboli, jsou to omšelé putyky, či obskurní bary, kde se nabízí hlavně alkohol, schází se tam určitý typ lidí, a kde ani ty pověstné matky s dětmi nemají co dělat. V minulosti zákazníci těchto náleven, patřící často do kategorie asociál, sedávali u svého piva nebo rumu až do zavírací hodiny, jak dovolila peněženka či sociální dávky a ven prakticky nevycházeli.

Ano, před zavedením plošného protikuřáckého zákona sedávali tihle lidé za zavřenými dveřmi „své“ nálevny, kde trapnými komentáři a páchnoucím kouřem z levných cigaret oblažovali jen sebe navzájem. Protikuřácký zákon všechno změnil. Dnes se před takovými hospodami typu „jedová chýše“ tvoří hloučky podroušených individuí, která zaberou klidně i půl chodníku. Jsou podnapilí, ušmudlaní, pokřikují po kolemjdoucích, trousí vulgární komentáře, házejí nedopalky na zem a kouřem doma balených cigaret zamořují celé okolí. Ano i tak vypadá plošné zavádění zákonů, když autoři, zapomínají používat hlavu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.