21.5.2015
Kategorie: Společnost

Odveta Barnevernu v cause Michaláková: Chce zrušit kontakt matky s dětmi a zbavit jí rodičovských práv

Loading...
Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ 21|05|2015

Nikdy bych nevěřila, že mě jednání sněmovny dokáže rozplakat. Sněmovna nedávno lhostejně a arogantně přešla možnost pomoci paní Michalákové zachránit dva české občany ze spárů cizího sociálního systému. A dnes přišla odveta. Barnevern chce zrušit kontakt matky s dětmi a chce jí zbavit rodičovských práv. 

„Návrh úřadu v Nedre Eiker považuji za naprosto překvapivý a navrhovaná opatření jsou podle mého soudu zcela neadekvátní současnému stavu podmínek v biologické rodině,” uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. „Za svůj rezort budu koordinovat kroky směřující proti nedůvodnému prosazení navrhovaných opatření,” dodala. Podrobnosti ZDE.

A já říkám – jsou to zase jen slova, slova, slova. Ne náhodou tohle přitvrzení přichází poté, co sněmovna odmítla podpořit unsnesení navrhované paní poslankyní Chalánkovou. Měli jsme šanci ukázat, že české občany ochráníme a cizímu státu je nevydáme. Měli jsme šanci ukázat, že se naše politická moc umí poprat o práva svých občanů. Naši poslanci ale něčeho takového nejsou schopni. Ustrašeně, s čepicí v ruce, klepou potichu na dveře příslušných orgánů v Norsku a diví se, že je tam nikdo nebere vážně. 

Tady najdete hlasování poslanců na podporu tvrdšího vyjednávacího postoje České republiky směrem k Norsku. Ti poslanci, kteří hlasovali proti, odmítli defacto pomoc českým občanům. Dobře si přečtěte jejich jména.

Je mi z takových poslanců do pláče. Kde se v nich bere ta lhostejnost, slabost a ubohost? Když to usnesení před pár dny neprošlo, tekly mi po tváři slzy hořkosti a bezmoci. A nestydím se za to. Ve sněmovně mají sedět lidé se srdcem a hlavou na správném místě. Lidé, kteří budou schopni vidět za roh. Lidé, kteří budou hájit zájmy mé a mé země. jak jim po něčem takovém můžeme věřit? Neumí udělat ani to nejnutnější minimum pro dva malé chlapce, kteří byli vyrváni ze své rodiny.

michalakova5

Včera začala opět jednat sněmovna. A zase nám ukázala totální ignoraci. Fakt máme strach z nekontrolovatelného přílivu uprchlíku. Chceme vědět, jak vláda bude problém řešit. Potřebujeme informace. A naši vládu a poslance maximálně podpoříme, pokud bude dobře hájit naše zájmy. Ale ztrácím naději… Poslanci svým hlasováním odmítli projednávat problematiku kvót. Odmítli požadavek na informace od vlády. Co si o tom jako občané máme myslet? Jak máme našim politikům věřit? Pár jsem jich navštívila a jako občan jsem ventilovala své obavy – a nebyla jsem sama. Dostalo se nám ubezpečení, že naše vláda si rizika uvědomuje a plošné kvóty odmítá.

Proč tedy nevyužije možnosti, aby nás o svém pevném postoji na jednání sněmovny informovala? Proč se vláda bojí na půdě sněmovny sdělit jasné informace? Jsem z jednání poslanců vládní koalice smutná a přestávám se v této zemi cítit bezpečně. Místo toho, aby se vláda pokusila na pevném postoji získat politické body – protože my vládě takovou výhodu za pevný postoj nabízíme – zase se ustrašeně někde krčí v koutku a vypadá to, že si zase připravuje půdu na obhajobu slabého a ustrašeného postoje. Takže EU si dupne a my se z toho víte co.

Nechci takové politiky znovu volit – poslanci mají vládu kontrolovat. Jistě byli všichni poslanci zavaleni různými maily, dopisy a žádostmi. Znali obavy veřejnosti. Chceme, aby nás vláda chránila a žádali jsme slušné poslance o jasný postoj. Poslanci nám nyní ukázali, že vládu kontrolovat nehodlají a jsou připraveni ji krýt v jejich případných slabých postojích. 

Toto hlasování vám ukáže, kteří poslanci umožnili vládě nepodat jasné vysvětlení k problematice kvót. Kdo hlasoval proti, nechce, aby občané věděli!

Zdánlivě tyto dvě hlasování spolu nesouvisí – ale já myslím, že velmi. Když stát není schopen ochránit dvě malé české děti, jak ochrání celou Českou republiku? Přemýšlejme!

ZDROJ: Eva Hrindová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč


Celkem za měsíc: 16 820,78 Kč
Vybráno 48.05%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 26 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.