parlamentcr
13.2.2020
Kategorie: Politika

Odtržení od reality

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Politika je velmi zapeklitá záležitost. Pokud ji pozorujete z dálky, často si musíte říkat, co vede lidi v ní se pohybujících k úvahám, rozhodnutím, tématům využívaným k diskuzím. Připadáte si, jako když nakukujete do jiného světa často natolik odlišného, jako by šlo o cizí galaxii. Stačí pár přenosů z našeho parlamentu, několik vyjádření pro tisk či statusů na sociálních sítích. V tu chvíli normálně a logicky uvažující člověk musí nutně zapochybovat, je li sám normální, nebo se mu snad vše jen zdá.

Pokud si utvoříme určitou škálu toho, co lze na politické scéně vidět, zapomeneme na to, že jedním z důvodů hlasování těchto poslanců je třeba cena obědů v místní kantýně či snad výše vlastních platů, což obojí svědčí o jasném odtržení od reality, pohybuje se v politice několik rarit. A to ve sněmovnách i v jiných patrech. Pojďme si ukázat největší rarity.

Na nejvyšším stupínku pyramidy sedí starosta městské části Řeporyje Pavel Novotný. Tento člen ODS je skutečně nevychovaným a pozornost vyhledávajícím klaunem. Jeho systematická práce s vlastním egem a komediantství mu přináší řadu úspěchů u nepříliš soudných lidí a potlesk publika sestávajícího z Kavárny a části stran Demobloku. Veřejně zostuzení České republiky v televizním vysílání přenášeném v Rusku je vrcholným číslem stupidity koncentrované v tomto muži.

Druhou osobou s příslušností ke škodičům stojícím mimo realitu je primátor Prahy Hřib. Nový nápad s přejmenováním náměstí sousedícím s ruskou ambasádou může přebít předešlé vypovězení smlouvy Pekingu. Amatérismus a hloupost v jeho podání mají slušnou koncentraci.

Agent zodpovídající za životní prostředí v Praze Hlubuček. Tak to je skutečný výkvět elit ovlivněných zelenou ideologií. Kdyby bylo po jeho, nosíme auta v hlavním městě na zádech a parkujeme na balkonech.

Miroslav Kalousek je unikátem mezi politickými brontosaury. Prošlo mu už tolik průšvihů, které by jiné politiky položily a odkázaly ne li do kriminálu, tak do důchodu určitě. Snad jen to, že předsedou vlády je úplně stejně výkonný demagog a excelentní podvodník, dává vysvětlení, proč tu stále je.

Hned za ním je spolustraník Schwarzenberg. Tento pseudošlechtic využil Václava Havla k získání majetku. Kolaborant s Německem, ostatně ne první v rodové linii, spící a breptající spekulant patří k velmi aktivním zastáncům EU a německého Landsmanschaftu. Přidáme li pragmaticky zelenou výplň hlavy, můžeme si říct, že je snad lepší, když spí.

Andrej Babiš patří i přes snahu být lidovým miliardáře ke koncentrovanému zlu. Na každém lze hledat určité klady, ale právě na Babišovi je to sakra těžké. I přesto jsou jeho volební preference závratně vysoké.

Minář, ten chlapec z Milionu chvilek stále brblající o demokracii, aniž by byl schopen pochopit, co je její podstatou. Možná kdyby dostudoval, měl by v hlavě větší pořádek. Takto si udělal solidní byznys z lidské hlouposti a stal se tváří skrytého pozadí. Postávání v čele stáda změnilo jeho ego k nepoznání.

Petr Fiala je profesorem, který od katedry přešel do prostředí, ve které na první pohled působí velmi slušně. Jeho problémem je absolutní nepochopení toho, proč je politik politikem. Buď neustále ,,pláče“, nebo naopak vypadá jako páv s roztaženým ocasem, bohužel ve chvíli, kdy si ho nikdo moc nevšímá. Svou slušnost dohání mužsky nabubřelými výroky, ovšem ničím nepodloženými.

Dalším je neúspěšný kandidát na prezidenta senátor Drahoš. Jeho bezvýznamnost a politická hloupost je u muže jeho postavení až záhadou. Ostatně v Senátu sedí pár dalších exhibicionistů jemu podobných Že doktore Hilšere?

Top ten uzavírá páter Halík. Ne že by Piráti Bartoš, Pikl a Ferjenčík nebyli dostatečně velkými exoty, to jak vzhledem, tak i minulostí a projevem, nicméně podvodník s mnoha tituly a s názory smrtelnými pro naši zemi dostává prostor pro zvyšování své popularity více, než je vůbec pochopitelné.

Jmen bychom mohli uvést 10x více. Panoptikum nám vládnoucí je skutečným výkvětem, jehož úkolem je nažrat se a pořádně si zamlaskat. Možná je v celé té ,,skvadře“ pár jedinců, pro které jsou občané této země více, než zdroj peněz k nim plynoucí, ti však sedí potichu v koutě a šustí nohama. Státní korupce v podobě solidních platů a poslaneckých náhrad, pozdržení se pár let u koryta a jistá nedotknutelnost jsou příliš kvalitním nástrojem k tomu, aby si moc nevyskakovali. Ono to držhubné je prostě dostatečně vysoké. A obědy tak levné.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 900,00 Kč
Vybráno 42.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 293 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)