PARLAMENTCTVIR
13.10.2020
Kategorie: Politika

Odtržení od reality je zjevné

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝStát se politikem na vrcholné úrovni znamená často být zároveň úplně odtrženým od reality. Podíváte li se na složení Senátu a Parlamentu České republiky, hemží se to tam tituly ze všech stran. Ne každý však získal diplom z vysoké školy díky své píli, ostatně plzeňská práva byla legendou. Prostých lidí, chytrých, byť ne dle razítka a diplomu, je tam úplné minimum.

Přestože by vrcholné orgány jistě měly být přehlídkou elit národa, aspoň si to lidé myslí, je složení těchto sněmoven trochu kontraproduktivní. Právě život ve vyšších patrech společnosti způsobuje jisté odtržení od reality, ve které se nachází většina ostatních spoluobčanů. Jasnou ukázkou arogance vzešlé z pohybu na jisté úrovni bylo nedávné prohlášení prezidenta Zemana namířené proti podnikatelům, kteří se dostali do nesnází především kvůli koronakrizi. Nečekejme od vlády a lidí žijících v oblacích absolutně žádné pochopení.

Berme to tak, že nás mají zastupovat námi volení poslanci a senátoři. Ve chvíli, kdy dosednou do lavic, mají jistotu solidního příjmu a v podstatě nemusí nic dělat. Než tam proniknou, řada z nich už má za sebou určitou kariéru, která díky upřednostňování osobností s tituly či popularity znamená život právě ve vyšších vrstvách. A dosednutí na post v sněmovnách je už jen posledním hřebíčkem. Poslanecké platy, výhody, privilegia znamenají pro mnohé z nich bonus, který je ještě více posouvá od starostí běžného občana. Pozorovat to lze i nyní, když se sami mezi sebou dohadují, o kolik si mají zvýšit plat v době, kdy celý zbytek národa ryje pusou v bahně.

Babiš, Prymula a spol si asi neuvědomují, co se skutečně děje. Stav společnosti je katastrofální. Rozdrobenost je zjevná, lidé nenávidí často jeden druhého. Ekonomika se hroutí. Menší podnikatelé jedou nadoraz už déle. Ti nemohou očekávat pomoc odnikud. Dokonce je to ještě horší. Tuší, že po odeznění krize budou první na ráně z pohledu navýšení a výběru daní. Středně velké firmy, a tím plátci DPH, se dostaly do situace, že finanční úřady dělají vše proto, aby jim daň z přidané hodnoty nemusely vracet, byť na něj vzniká nárok. Především u stavebních a importních společností jde o každoměsíční záležitost a řada z nich už před sebou tlačí balík DPH, o které si buď řekli, nebo jej drží z důvodu problematiky přístupu úřadu a jistoty kontroly v účetnictví. Ta může trvat i několik let a peníze leží skoro v nenávratnu. Finančáky mají dost nástrojů na to, aby dokázaly oddálit či znemožnit vracení DPH. Navíc při podezření z nekalosti, které si úředník kdykoliv vymyslí, jde při výši nad 50 000,- případ na kriminálku, takže celý případ může trvat o pár let déle.

O úvěrech pro podnikatele, o kterých hovořil Zeman, si může 99% lidí u nás nechat jen zdát. Banky je neposkytují a reklamě v televizi prostě nevěřte. Fungují tak, že by chtěly, abyste tam nejdříve peníze složili a ony by Vám je poté milostivě půjčily, nejlépe ještě se zástavou. Přemrštěnou. Veškerá rizika jdou poté za Vámi a vláda se ohání programem Covid3, který de facto neexistuje. Zeman pak o něm blábolí, protože mu někdo řekl, že je o podnikatele postaráno a vypráví, že komu program nestačí, zkrachoval by stejně. Kdo tedy podniká v oborech, kde je potřeba kontakt s lidmi, musí se točit hotovost a je závislý na zákaznících ochotných přijít do provozovny, dostává se do potíží.

Dalším průšvihem je zavírání provozoven. Lidé poté nemají potřebu vycházet z domova a s restauracemi se tak ,,sveze“ plno dalších. Utnutí sportovních aktivit je také v tomto směru kontraproduktivní. Život tak utichá a s výjimkou zaměstnanců státní správy a několika prosperujících firem velká část ostatních sedí doma a šetří. Což z hlediska ekonomiky je to nejhorší, co může být. Paradoxem zůstává, že za to může něco, co sice existuje, ale kdyby to nebylo tak zveličováno, nikdo by to neřešil. Pánové a dámy tam nahoře prostě vůbec netuší, co se děje dole. Ani nechtějí. S výjimkou voleb, kdy naslibují modré z nebe, je prostě nezajímáme. Test toho, kam až lze zajít, povyskočil o další level. Vycítili kšeft, někteří byli k němu přivedeni a teď vytváří dojem, že chtějí zachránit ostatní a nevědomé. Média mají bezpracně o čem psát a hovořit, pro většinu neschopných v této branži je covid darem z nebes a rok bezpracného tvoření informací a zisků. Bohužel za cenu obrovských ztrát ostatních. Jen málokdo si uvědomuje, že peníze, majetky a hodnoty jen tak nevznikají, pouze se přelévají. Kam, to je při pohledu na nejbohatší lidi světa jasné.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 813 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)