topods
12.12.2019
Kategorie: Politika

ODS nejen topkovatí, hlavně blbne

Loading...
Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPodle řady vyjádření čelných představitelů ODS počínaje předsedou strany a konče komunálními politiky, ODS se mění ve stranu s podivným programem. Voliči jí také nepřibývají a chřadne.

Od vyloučení Václava Klause juniora z ODS i poslaneckého klubu urazila ODS další kus cesty k politice, kterou řada komentářů popisuje jako „topkovatění“. To by snad ani nebyl až tak velký problém, pokud by nebyl doprovázen jevem, který pracovně nazývám „blbnutí“. Příkladem takového blbnutí je poslední vývoj v kauze pomníku vlasovcům v Praze-Řeporyjích.

Vyjádření Klause juniora o „židovském výboru“ vedlo k rychlé reakci a jako tak zvaná „poslední kapka“ vedlo k vyloučení Klause z ODS. Klaus si mezitím založil Trikolóru a s ní se zatím pohybuje většinou pod hranicí vstupu do poslanecké sněmovny. Pak ovšem „exceloval“ další člen ODS, jakýsi Lang, zastupitel a radní Jesenice, který se o prezidentu Miloši Zemanovi vyjádřil tak, že „Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini“. Policie ho nyní za jeho facebookové výroky navrhla obžalovat.

Poslední dobou ale nejvíce mediální pozornosti (naprosto zbytečné a spíše zoufalé) na sebe strhává další komunální politik ODS, starosta Prahy-Řeporyjí Pavel Novotný. Ten chce postavit na území této části pomník vojákům „Ruské osvobozovací armády“- tak zvaným vlasovcům- kteří na konci války bojovali na straně Německa. Pomník má být podle Novotného poděkováním za to, že během Pražského povstání vojáci ROA podpořili povstání a střetli se s německými vojáky a obsadili přitom důležité strategické body ve městě.

Podle posledních mediálních zpráv se posledního jednání zastupitelstva v Řeporyjích, které rozhodlo o vybudování pomníku, zúčastnil i poslanec ODS Pavel Žáček. Tento pán byl prvním ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů a Archivu bezpečnostních složek. Na jednání zastupitelstva údajně „vysvětloval“ roli vlasovců. Návrh na vypsání referenda k této otázce zastupitelstvo odmítlo. Pomník má být chráněn kamerovým systémem a má být opatřen nátěrem, který údajně usnadní likvidaci sprejerství. Zastupitelstvo Řeporyjí má 11 členů. Koalici tu tvoří ODS se Zelenými, Piráty a ANO. V opozici je Sdružení nezávislých kandidátů a KDU-ČSL.

Již před jistým časem jsem se dočetl, že v Praze už něco jako památník na vlasovce existuje, tuším na nějakém hřbitově. Záměr Novotného je však zcela jiný. Chce tuto akci využít jako důkaz toho, že se nebojí Ruska (jak tvrdí, jeho názor ho nezajímá). Viděno touto optikou je motivace Novotného a zastupitelstva, které ho podporuje, jako trucpodnik vůči Rusku. Dokonce prý byl odmítnut i návrh, aby na pomníku byla i informace o tom, kdo to byli vlasovci (něco ve stylu „vysvětlování“ u pomníku maršála Koněva).

Lze tedy konstatovat, že pomník vlasovcům je podporován poslaneckým klubem ODS (účastí Žáčka na jednání) a domnívám se, že pro řadu voličů ODS (ne radikálních mladých „antirusů“) je pomník vlasovcům nestravitelný. I proto zřejmě podpora ODS stagnuje na cca 10%, protože se z ODS stává strana opozičníků za každou cenu a výstřelky typu pomníku Vlasovcům jsou jen dokladem „nebojácné politiky“. Být v kůži vedení ODS, obával bych se spíše o volební výsledek.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč


Celkem za měsíc: 11 014,60 Kč
Vybráno 31.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 090 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.