topods
12.12.2019
Kategorie: Politika

ODS nejen topkovatí, hlavně blbne

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPodle řady vyjádření čelných představitelů ODS počínaje předsedou strany a konče komunálními politiky, ODS se mění ve stranu s podivným programem. Voliči jí také nepřibývají a chřadne.

Od vyloučení Václava Klause juniora z ODS i poslaneckého klubu urazila ODS další kus cesty k politice, kterou řada komentářů popisuje jako „topkovatění“. To by snad ani nebyl až tak velký problém, pokud by nebyl doprovázen jevem, který pracovně nazývám „blbnutí“. Příkladem takového blbnutí je poslední vývoj v kauze pomníku vlasovcům v Praze-Řeporyjích.

Vyjádření Klause juniora o „židovském výboru“ vedlo k rychlé reakci a jako tak zvaná „poslední kapka“ vedlo k vyloučení Klause z ODS. Klaus si mezitím založil Trikolóru a s ní se zatím pohybuje většinou pod hranicí vstupu do poslanecké sněmovny. Pak ovšem „exceloval“ další člen ODS, jakýsi Lang, zastupitel a radní Jesenice, který se o prezidentu Miloši Zemanovi vyjádřil tak, že „Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini“. Policie ho nyní za jeho facebookové výroky navrhla obžalovat.

Poslední dobou ale nejvíce mediální pozornosti (naprosto zbytečné a spíše zoufalé) na sebe strhává další komunální politik ODS, starosta Prahy-Řeporyjí Pavel Novotný. Ten chce postavit na území této části pomník vojákům „Ruské osvobozovací armády“- tak zvaným vlasovcům- kteří na konci války bojovali na straně Německa. Pomník má být podle Novotného poděkováním za to, že během Pražského povstání vojáci ROA podpořili povstání a střetli se s německými vojáky a obsadili přitom důležité strategické body ve městě.

Podle posledních mediálních zpráv se posledního jednání zastupitelstva v Řeporyjích, které rozhodlo o vybudování pomníku, zúčastnil i poslanec ODS Pavel Žáček. Tento pán byl prvním ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů a Archivu bezpečnostních složek. Na jednání zastupitelstva údajně „vysvětloval“ roli vlasovců. Návrh na vypsání referenda k této otázce zastupitelstvo odmítlo. Pomník má být chráněn kamerovým systémem a má být opatřen nátěrem, který údajně usnadní likvidaci sprejerství. Zastupitelstvo Řeporyjí má 11 členů. Koalici tu tvoří ODS se Zelenými, Piráty a ANO. V opozici je Sdružení nezávislých kandidátů a KDU-ČSL.

Již před jistým časem jsem se dočetl, že v Praze už něco jako památník na vlasovce existuje, tuším na nějakém hřbitově. Záměr Novotného je však zcela jiný. Chce tuto akci využít jako důkaz toho, že se nebojí Ruska (jak tvrdí, jeho názor ho nezajímá). Viděno touto optikou je motivace Novotného a zastupitelstva, které ho podporuje, jako trucpodnik vůči Rusku. Dokonce prý byl odmítnut i návrh, aby na pomníku byla i informace o tom, kdo to byli vlasovci (něco ve stylu „vysvětlování“ u pomníku maršála Koněva).

Lze tedy konstatovat, že pomník vlasovcům je podporován poslaneckým klubem ODS (účastí Žáčka na jednání) a domnívám se, že pro řadu voličů ODS (ne radikálních mladých „antirusů“) je pomník vlasovcům nestravitelný. I proto zřejmě podpora ODS stagnuje na cca 10%, protože se z ODS stává strana opozičníků za každou cenu a výstřelky typu pomníku Vlasovcům jsou jen dokladem „nebojácné politiky“. Být v kůži vedení ODS, obával bych se spíše o volební výsledek.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 174 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
politicon.cz
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.