ODSFIALA
15.3.2019
Kategorie: Politika

ODS: Kdysi silná pravicová strana je dnes stranou bruselských alpinistů, kmotrů a idiotů

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

Pamatujete dobu, kdy na české scéně hrály prim silná konzervativní strana ODS s hlasem a tváří Václava Klause a pak řekněme demokratická levice ČSSD, kde Jiří Paroubek byl takovým kašpárkem pro média, ale jako strana tu levicovou politiku asi opravdu dělali? Voličské drobky pak sbírala ODA, KDU nebo komunisti.

Jako pravicový volič dnes prostě nemám komu hodit svůj hlas. Horší „pravice“ než ODS je snad už jen TOP 0.09, která ale vystupuje ještě víc neomarxisticky než Piráti. Levicový volič, který má logicky problém s podporou KSČM, má podobné dilema s nevolitelnými sociálními demokraty. Pak média pláčí, že to lidé radši hodí populistům nebo stranám nestabilním, rychlokvaškám či straně jednoho muže.

ODS spadly preference po katastrofálních krocích svých největších politických hráčů, korupci, zneužívání vojenského zpravodajství pro soukromé účely, vazby na podsvětí a dalším idiotským zásekům, vedle nichž nahaté fotky předsedy vlády i ODS Topolánka ve společnosti rovněž nahých lehkých děv je taková třešnička na dortu jednoho velkého průseru zvaného Občanská demokratická strana.

A tak se kdysi nejsilnější politická strana vlastním úsilím dostala na hranu volitelnosti do sněmovny. Stáhla se, aby si lízala rány. Pokusila se trochu pročistit své řady. Pilně přitom pokračovala ve snaze stát se stranou sice jakžtakž pravicovou, ale nevolitelnou. Jak se jí podařilo znemožnit se ve vládě za Nečasových i Topolánkových dob, právě tak byla mizernou, bezzubou opozicí vládě minulé.

Za poslední léta se ODS úplně vzdala konzervativní politiky a vyprofilovala se jako liberálně demokratická, tedy krajně levicová. Patriotismus, který je základním kamenem pravicové politiky, pak štítivě odhodila a místo českého národa hájí docela otevřeně zájmy EU. I když to zvláště poslední léta znamená hájit věci, které jsou zásadním způsobem v ostrém rozporu se zájmy České republiky a jejích občanů.

Tou dobou byl vlastně slyšet z ODS jediný rozumný, pevný hlas, a to Václava Klause ml. Stabilní základna jeho fanoušků i voličů se utěšeně rozrůstala. Václav Klaus ml. zůstal věrný pravicové politice, českému národu, a především svými inteligentními komentáři a projevy dal mnoha pravicovým voličům naději, že když má ODS ve svých řadách takové, jako je on, přece jen to s touto stranou nemůže být tak zlé. V posledních parlamentních volbách se tak ODS stala druhou nejsilnější stranou.

Její politika ovšem zůstává dále bezvýrazná, matná a probruselská. Pořád ještě nemají vůbec nic, co by voličům nabídli. Přidejte si třeba takového Pavla Novotného, který je velmi viditelným členem ODS. Je možná zábavný bavič jako jeho otec, přesto si nemyslím, že v konzervativní straně by měla být norma, aby jejich významný člen vystrkoval nahý zadek, otevřeně pohrdal Čechy ač sám Čech a přál smrt přímou volbou zvolenému prezidentovi ČR. To je opět pouze jeden z excesů, u nichž pravicový volič jen bezmocně kroutí hlavou.

ODS pohrdla možností po dlouhé době zase být ve vládě a prosazovat pravicovou politiku. Místo toho si svůj hrob kope ještě hlubší. Íčko Langer, profláknutý kmotr a jeden z těch, který v době největší slávy ODS přidal několik hřebíků do odsácké rakve, je zpět v ODS a na vysokém postě. Při prezidentské volbě to byli senátoři ODS, kdo podpořili Topolánka.

A Václav Klaus ml. pořád bojuje osamělý boj o pravicovou politiku a patriotismus a rozum. Paradoxně právě s ním má ODS problém. Nevadí šašek Novotný, nevadí křivák Langer ani namyšlený buran s gulema Topolánek.

Před pár dny Václav Klaus ml. v poslanecké sněmovně tvrdě kritizoval fakt, že EU diktuje zákony, pro které parlament jen poslušně zvedá ruku, a to i když jde o věci, co tak úplně nedávají smysl jako třeba GDPR. Na příkaz nevolených orgánů v Bruseli tak volení čeští poslanci hlasují často proti zájmům ČR. Příměr k židovským transportům je možná na hraně, ale logická linka tam určitě je.

V ten moment zcela proti logice i politickým zájmům se předseda ODS Fiala postavil proti svému kolegovi a podpořil tak útoky konkurenčních stran. Dokonce vyzval Klause ml. k opuštění poslaneckého klubu.

Já bych snad i ráda, aby ODS opravdu Václava Klause ml. vyloučila ze svého poslaneckého klubu a rovnou ze strany, kterou založil jeho otec. Protože pak snad konečně modrého ptáčka pošlou voliči definitivně do zádele.

Autor: Jitka Moody

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 016 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
117 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.