ODSFIALA
15.3.2019
Kategorie: Politika

ODS: Kdysi silná pravicová strana je dnes stranou bruselských alpinistů, kmotrů a idiotů

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

Pamatujete dobu, kdy na české scéně hrály prim silná konzervativní strana ODS s hlasem a tváří Václava Klause a pak řekněme demokratická levice ČSSD, kde Jiří Paroubek byl takovým kašpárkem pro média, ale jako strana tu levicovou politiku asi opravdu dělali? Voličské drobky pak sbírala ODA, KDU nebo komunisti.

Jako pravicový volič dnes prostě nemám komu hodit svůj hlas. Horší „pravice“ než ODS je snad už jen TOP 0.09, která ale vystupuje ještě víc neomarxisticky než Piráti. Levicový volič, který má logicky problém s podporou KSČM, má podobné dilema s nevolitelnými sociálními demokraty. Pak média pláčí, že to lidé radši hodí populistům nebo stranám nestabilním, rychlokvaškám či straně jednoho muže.

ODS spadly preference po katastrofálních krocích svých největších politických hráčů, korupci, zneužívání vojenského zpravodajství pro soukromé účely, vazby na podsvětí a dalším idiotským zásekům, vedle nichž nahaté fotky předsedy vlády i ODS Topolánka ve společnosti rovněž nahých lehkých děv je taková třešnička na dortu jednoho velkého průseru zvaného Občanská demokratická strana.

A tak se kdysi nejsilnější politická strana vlastním úsilím dostala na hranu volitelnosti do sněmovny. Stáhla se, aby si lízala rány. Pokusila se trochu pročistit své řady. Pilně přitom pokračovala ve snaze stát se stranou sice jakžtakž pravicovou, ale nevolitelnou. Jak se jí podařilo znemožnit se ve vládě za Nečasových i Topolánkových dob, právě tak byla mizernou, bezzubou opozicí vládě minulé.

Za poslední léta se ODS úplně vzdala konzervativní politiky a vyprofilovala se jako liberálně demokratická, tedy krajně levicová. Patriotismus, který je základním kamenem pravicové politiky, pak štítivě odhodila a místo českého národa hájí docela otevřeně zájmy EU. I když to zvláště poslední léta znamená hájit věci, které jsou zásadním způsobem v ostrém rozporu se zájmy České republiky a jejích občanů.

Tou dobou byl vlastně slyšet z ODS jediný rozumný, pevný hlas, a to Václava Klause ml. Stabilní základna jeho fanoušků i voličů se utěšeně rozrůstala. Václav Klaus ml. zůstal věrný pravicové politice, českému národu, a především svými inteligentními komentáři a projevy dal mnoha pravicovým voličům naději, že když má ODS ve svých řadách takové, jako je on, přece jen to s touto stranou nemůže být tak zlé. V posledních parlamentních volbách se tak ODS stala druhou nejsilnější stranou.

Její politika ovšem zůstává dále bezvýrazná, matná a probruselská. Pořád ještě nemají vůbec nic, co by voličům nabídli. Přidejte si třeba takového Pavla Novotného, který je velmi viditelným členem ODS. Je možná zábavný bavič jako jeho otec, přesto si nemyslím, že v konzervativní straně by měla být norma, aby jejich významný člen vystrkoval nahý zadek, otevřeně pohrdal Čechy ač sám Čech a přál smrt přímou volbou zvolenému prezidentovi ČR. To je opět pouze jeden z excesů, u nichž pravicový volič jen bezmocně kroutí hlavou.

ODS pohrdla možností po dlouhé době zase být ve vládě a prosazovat pravicovou politiku. Místo toho si svůj hrob kope ještě hlubší. Íčko Langer, profláknutý kmotr a jeden z těch, který v době největší slávy ODS přidal několik hřebíků do odsácké rakve, je zpět v ODS a na vysokém postě. Při prezidentské volbě to byli senátoři ODS, kdo podpořili Topolánka.

A Václav Klaus ml. pořád bojuje osamělý boj o pravicovou politiku a patriotismus a rozum. Paradoxně právě s ním má ODS problém. Nevadí šašek Novotný, nevadí křivák Langer ani namyšlený buran s gulema Topolánek.

Před pár dny Václav Klaus ml. v poslanecké sněmovně tvrdě kritizoval fakt, že EU diktuje zákony, pro které parlament jen poslušně zvedá ruku, a to i když jde o věci, co tak úplně nedávají smysl jako třeba GDPR. Na příkaz nevolených orgánů v Bruseli tak volení čeští poslanci hlasují často proti zájmům ČR. Příměr k židovským transportům je možná na hraně, ale logická linka tam určitě je.

V ten moment zcela proti logice i politickým zájmům se předseda ODS Fiala postavil proti svému kolegovi a podpořil tak útoky konkurenčních stran. Dokonce vyzval Klause ml. k opuštění poslaneckého klubu.

Já bych snad i ráda, aby ODS opravdu Václava Klause ml. vyloučila ze svého poslaneckého klubu a rovnou ze strany, kterou založil jeho otec. Protože pak snad konečně modrého ptáčka pošlou voliči definitivně do zádele.

Autor: Jitka Moody

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 123 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
politicon.cz
117 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.