ODSFIALA
26.10.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

ODS do vlády!

Sdílejte článek:

CESTOVATEL

Výsledky těchto voleb mě zastihly v tektonicky neklidné části Patagonie. Drobně třesoucí se půda pod nohami nebyla příčinou mé náhlé nevolnosti.

Z hlubiny mozku se mi vynořovaly vzpomínky na volby dávno minulé, kdy se pravice vyhřívala v paprscích veřejné obliby. Pamatuji si, že slavné vítězství Klausovy party mi přišlo faxem do hotelu v Taipei… To už je dávno….Staré principy popsané Mňačkem v knize Jak chutná moc v nových dobách… Co jiného než pád mohlo následovat.

Pak se mozek vrátil do současnosti. Co mohlo způsobit tak velký přesun hlasů od dluhy zmítaných sociálních demokratů vedených neskutečně necharismatickými politiky k uskupení v majetku Jediného muže? Je to jasné, je to Akce Lithium. Akce, kde se uplatnily letité zkušenosti protřelých důstojníků stb umocněné moderními marketinkovými metodami podpořenými tiskem ve vlastnictví Jediného muže. Bylo využito projektu, který od počátku vzbuzuje dojem tulipánové bubliny.

Vlastník z daňového ráje s anonymními  akciemi založí firmu v důvěryhodném státě, pak spustí vyhlídnutý projekt (pochopitelně jediný, který tato firma realizuje). V tomto případě jde o geologický průzkum módního nerostu (elektromobily a úložiště pro solární elektrárny naše budoucnost). V této akci je nafouknutí nákladů obzvláště jednoduché. Pak už stačí mediální kampaň, v které se uvádějí obří čísla zásob. To, že je nerost pro nás technologicky dalších 20 let těžko dostupný a náklady na těžbu, pokud neznám technologii nelze odhadnout, zda dosáhnou výše, aby vůbec mělo smysl projekt realizovat, to už nikoho nezajímá. Dalším krokem je pak prodej akcií lačným investorům (realizace zisku tady a teď). Teď už nám zbývá jediný problém, jak se firmy zbavit…

Hle prosťáčci v české vládě navrhují nerost znárodnit a jsou připravenu firmě vyplatit i náhrady. Filutové jsou téměř v cíli. A nyní k našemu Jedinému muži, jeho dřívější nadřízení zavětří šanci (podobnou jako v případě dokumentů nacistů ukrytých v Černém jezeře na Šumavě). Spustí ryk na osvědčenou notu: je to šablona OKD, za vším stojí známy altruista a požírač bytových jednotek Bakala a sociální demokraté mají slíbený obří úplatek, aby měli na své dluhy z minulosti (akce Lidový dům). Nyní již stačí jen využít všechny hlásné mediální trouby a preference oranžových se hroutí. Posledním hřebíčkem je nesmyslné trvání na nesmyslném memorandu. Je to rychlé, konec oranžády v Čechách je tu. Bohouš půjde do výroby, neviditelný ministr zahraničích věcí do neziskovky a ministr vnitra se vrátí k prodeji zeleniny. Nikoho po volbách nebude zajímat, že bublina praskla a zůstala po ní jen vlhká skvrna, která se rychle odpařila.

No co ale dál? Škoda jen, že skutečná pravice, představovaná v Čechách pouze Machovými Svobodnými dostala zaplaceno za tříletou absenci lídra, který požíval měkkého polštáře nestoudného platu v Evropském parlamentu, v našem parlamentu není zastoupena.

Tak musíme vzít za vděk ODS, která je poctivě rozdýchávána poctivým lídrem, který má punc slušného člověka, ale bohužel není a nebude nikdy politickým lídrem, který protivníky zválcuje. Dnešní doba by vyžadovala pravicové bijce typu MUDr. Macka s pravicovým ideologem typu Karla Kříže v zádech… Kde nic není tam i čert mouchy lapá.

Ale co, i ODS dostala docela slušnou podporu a měla by to zkusit. A jak? Nejprve počká v úkrytu, až Jediný muž vystřílí svůj prach a všem případným koaličním kolaborantům zhořknou koblihy jak pelyněk. Kolaborace s ním je totiž jistá politická smrt. Pak vykráčí na světlo boží a nabídne spolupráci s tím, že požaduje za spolupráci křeslo financí, ministra vnitra, ministra zdravotnictví a ministra zemědělství. Jako další krok bude úporná práce napříč politickým spektrem s cílem vydat Jediného muže k trestnímu stíhání (pochopitelně i s jeho věrným nohsledem). No vida to se nám to změnilo, zbyla nám skupina nesourodých ambiciózních loutek, jimž byly přestřiženy vodící lanka a to nejméně na 7 let.

Logickým vyústěním výše uvedeného je, že impérium Jediného muže se na hliněných úvěrových nohách začíná potácet. Státní zakázky nekončí na obvyklé adrese, v lese nekácí nepočítaje kůrovce jediná firma, dotace do zemědělství začínají chodit na jiné adresy, umělé oplodnění nevyžírá pokladny zdravotních pojišťoven a ČEZ si žije svým životem.

A tu přichází doba opravdových změn:

Využijeme prostor volného obchodu vyjednaný BREXITEM a trpělivou diplomatickou aktivitou utváříme novou zónu. VIŠEGRAD se spojuje s Rakouskem a pobaltskými státy a vystupujeme společně z EU, necháváme si své měny a prudce snižujeme počet státních zaměstnanců, zbavujeme se rakovinotvorných dotací. Vrací se nám svoboda, milujeme podnikání, kuřárny, zapomeneme na EET, v každé vesnici se poveselíme u pěnového hořkého moku.

Prostě zase budeme žít rádi a zjistíme, že v tomto stavu nám umělé oplodnění, zmrzlé pečivo, biopaliva a odporné uzeniny opravdu nechybí…

Najednou budík drnčí a já se probouzím, celý zpocený, co se mi to proboha zdálo?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 45 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.