elektrarna
9.10.2019
Kategorie: Ekonomika

Odpustky moderní doby

Sdílejte článek:

J3K

Ekologické mantry na nás dopadají ze všech stran. Dánsko požaduje zákaz vozidel se spalovacími motory. Zatím neuspělo, ale postupně se přidávají vlády dalších států. Ono ani Dánsko nic nepožaduje, jde pouze o část politiků poblázněných žvásty o klimatických změnách způsobených člověkem a ignorujících skutečné jevy spojené s existencí jistých cyklů ovlivňujících chování počasí na celé planetě.

Je s podivem, kam až jsme nechali situaci dojít. Stoupají nám životní náklady spojené s uspokojováním základních i nadstandardních potřeb. Pokud pro občany není varováním zdražování elektřiny spuštěné ještě před povinnou elektromobilitou, které bude raketově pokračovat ve chvíli, kdy jiná varianta, než auto přivázané k zásuvce, na výběr nebude, pocítíme dopad idiotských rozhodnutí ještě silněji. Není to tak dávno, co vláda prosazovala přechod na přímotopy, aby poté lidé tato zařízení vytrhávala ze zdi a vraceli se pokud možno k jinému zdroji tepla v domácnostech. Příhřev přímotopem se stal černou můrou peněženek uživatelů s tímto systémem vytápění. Ekologicky pro blízké okolí čisté, ale nesmírně nákladné. Podobně budeme jednou označovat vše závislé na zásuvce. A to ještě fungují uhelné, atomové a plynové elektrárny. Co bude potom, neví nikdo. A v tom je potíž. Politici zadali úkol inženýrům, jenže ti dosud tápou. Takže jediní, komu je dost horko, jsou právě hledači nových zdrojů. Mají sice solidní příjmy, ale žádné uspokojivé výsledky a pseudoradost z větrných a solárních elektráren již většinu lidí dávno opustila.

Zdražilo i teplo proudící do domů z tepláren. Ty podobně jako elektrárny potřebují ke svému provozu nějaké gigantické zdroje tepla. Aby je mohly využívat, platí jakési emisní povolenky. Pokud se ptáte proč a komu, začnete pátrat a zjistíte, že celý ten systém je vlastně vysavačem na peníze z kapes občanů. Emisní povolenky, nebo také moderní obdoba odpustků, zdražuje produkci mnohého a jejich dosah se stále zvětšuje. Kam ty peníze skutečně mizí, to je záhada. Ale jisté je, že jde o další výběr daní, z kterých se živí část zeleného molochu, který cítí, že může vyždímat ještě více. Vždyť až se přijde na to, že větrníky zdaleka nemohou pokrýt potřeby domácností, natož dopravy, bude se muset vyrábět elektřina i dosud známým způsobem. Její nedostatek vyžene cenu vzhůru a zároveň se dodavatelům napaří ještě vyšší pokuty, a odpustky, čti povolenky, se stanou rekordní příjmovou položkou těch, ke kterým zisk z nich doputuje. Nevěřte tomu, že to bude někdo jiný, než právě Evropská komise.

Opět jsme u toho. Ekologie se stala náboženstvím. Má své svaté, třeba již několikrát svatořečenou Grétu, své agitátory v podobě Greenpeace, klér vzniklý ze Zelených a jim příbuzných stran, u nás třeba Pirátů, jinde zastávají funkci spolupachatelů liberálové, hledají se mučedníci a pomalu buduje gerila tvořená z mladé generace. Odpustky za hříchy už tu jsou také, máme i obdobu pátera Koniáše postihujícího všechny neposlušné. Timmermans získal totiž tolik funkcí, že mu samotný Koniáš může závidět. Automobilová doprava, průmyslová výroba a produkce elektřiny se staly obdobou pekla, rájem jsou nazývány deštné pralesy a mantrou se stal nenávistný boj proti všem kacířům neochotným se smířit s tím, že se relativně nevelká hrstka lidí rozhodla změnit běh dějin a převzít moc. Možná netušíme, kdo se staví do role samotného boha, jisté je, že celý tento proces musí mít někde počátek. Je dost možné, že to je jako s nejvyšší duchovní autoritou. Nikdo toho šedovlasého dědečka nikdy neviděl, ale mnozí věří, že existuje a vše, co se děje, je v jeho pravomoci. A všichni vnímatelní strůjci neštěstí zvaného ekologie jsou pouze jím pověření a konají, co shůry dáno jim bylo. Toho grázla, který to celé spustil, by mělo čekat smažení se v atomovém reaktoru.

Až budete platit účty za elektřinu, topení, teplou vodu, ale i za plyn, vzpomeňte si na to, že bude mnohem hůře. Necháme li se vmanipulovat do pocitu, že CO2 je morem pro planetu, spalovací motory méně čisté, než elektrické, a že bez rázné změny se Země začne točit obráceně a bez nás, budou jednou naši potomci nuceni žít v otroctví a na úrovni, ve které bylo lidstvo před pár stoletími. Daleko více, než výroba elektřiny a spalování fosilních paliv, je jedno, je li to v motorech či teplárnách, znečišťují ovzduší například všechny vojenské stroje a aktivity. Také války vedoucí k zapalování rafinérií či cisteren, potápění lodí. Nevěřte tomu, že armády přejdou na zelenou energii. Závislost na omezených zdrojích, navíc snadno vypnutelných, je pro vojska nepřípustná. Teror běžný vůči běžným občanům tak proti vlastní vojenské prodloužené ruce politici nepoužijí. Opět to ukazuje na povrchnost a demagogii v podání těch, kteří vládnou. My běžní občané jsme pouhými loutkami. A také zdrojem příjmů.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Vladimír Menšík 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Anonym 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 20 255,00 Kč
Vybráno 57.87%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 759 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.