Bez-678x381
15.9.2019
Kategorie: Humor

Odpůrci demonstrují. Koněv potřebuje přebalit, trvá si na svém starosta Kolář

Sdílejte článek:

STRACH.CZ

Nepovolená demonstrace pod záštitou prezidenta republiky proběhla minulý týden u sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích. Akci odstartoval aktivista Černohorský slavnostním strhnutím plachty, která sochu zahalovala. Prezident Zeman vám vzkazuje, že vy jste solí naší země,“ vyřídil účastníkům demonstrace vzkaz mluvčí Ovčáček. S tím souhlasil i jeho odpůrce, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář: „To je přesné. Posypte naši zem solí a výsledky budou stejné.“ Demonstrace se konala v den, kdy starosta nechal kolem kontroverzní sochy postavit lešení. Na všetečné dotazy nejprve odpovídal tvrzením, že se socha musí zateplit. Potom ale musel s pravdou ven: „Toto lešení je pouze provizorní řešení. V příštím roce chceme sochu zalít do betonu, postavit nad ní olověný sarkofág a pak už jen budeme měřit radioaktivitu.“ A takovéto řešení si našlo své odpůrce.

Víte, kolik lidí osvobodil Koněv z koncentráků?“ hřímal Ovčáček pod sochou. „A kolik jich do koncentráků dostal?“ neudržel se poslanec Foldyna, aby svého přítele nepodpořil.Potřebujeme tady nové Koněvy! Aby tady přijeli, vypráskali tu pakáž z radnic a z parlamentu a všechny pěkně odvlekli do gulagů,“ přál si Foldyna do mikrofonu, který pak předal Janě Volfové. „Já jsem učitelka. Když jsem dětem pouštěla film o Sovětském svazu, ty děti plakaly. I kvůli těmto dětem tady tato socha musí zůstat, aby nezapomněly na Sovětský svaz.“ Pak už se k mikrofonu opět dostal mluvčí Ovčáček: „Víte, kolik lidí Koněv zachránil, když osvobodil Prahu?“ To už se lidé nedozvěděli, protože policii se povedlo sochu opět zahalit do černého igelitu i s několika řečníky.

Takhle ne, soudruzi,“ hrnul se na pódium komunista Ondráček.Asi mě všichni znáte a víte, že pro ránu pendrekem nejdu nikdy daleko. Narodil jsem se v roce 1969, tedy rok poté, co nás hrdinný maršál Koněv osvobodil podruhé. Doma jsme to vždy oslavovali a já si říkal, že jednou budu jako on. No, a když už v roce 1989 nemohl přijet osobně, rád jsem ho na Národní zastoupil – tu máš za Koněva! Tu máš za Koněva,“ vzpomínal dojatým hlasem mlátička Ondráček a Ovčáček za ním polykal slzy. Pak si půjčil mikrofon pro svůj další historický kvíz: „Víte, že Koněv vynalezl telefon?“ Starší lidé kývali hlavami, zatímco aktivista Černohorský opět ze sochy strhl igelit i s Volfovou.

V tu chvíli se dostavili k lešení i odpůrci velkého maršála a strhla se bitva o pomník ne nepodobná bitvě o Prahu. Policie využila vzájemné potyčky a pomník opět zahalila. A protože příznivci maršála Koněva měli početní převahu a vedl je zkušený maršál Ondráček, socha byla brzo osvobozena. Vítězové dokonce ukořistili obrovský transparent protestujících „Jelita národa“ s fotkami jejich oblíbených politiků. „A kde jsme my?“ divili se transparentu poslanci z SPD a za podpory soudruhů z KSČM se tam dokreslili. Potom se objali a za výkřiků „My jsme taky jelita!“ strhli nově instalovanou plachtu z Koněva.

V tu chvíli si vzala slovo paní Volfová se závažným sdělením: „Právě jsem se dozvěděla, že naše demonstrace je nepovolená a jdeme do správního řízení! Propuklo obrovské nadšení. „My vás nedáme! My vás neopustíme!“ skandovaly davy pod Koněvem, zatímco policisté nenápadně balili sochu do bublinkové fólie. Dojatá Volfová pokračovala. „Je možné, že budeme muset zaplatit pokutu 15 tisíc. My tady máme takovou krabičku. Prosím, přispějte, kolik můžete, jsme vděční za každou pomoc!“ Nadšení okamžitě opadlo. Jako první se omluvil poslanec Foldyna. Rozdal poslední jazyky a zmizel i s Ovčáčkem. Poslancům SPD připomněla kasička praktiky jejich předsedy Tomia Okamury a roztřásli se po celém těle. Z pódia je jejich voliči odnesli na trávu a mezi zuby jim pro jistotu vložili dopravní kužel.

Pět minut po vyhlášení sbírky nepovolená demonstrace skončila. Pod sochou skončila paní Volfová osamocená. Spočítala hotovost v krabičce – tři dvoukoruny a vršek od piva a podívala se Koněvovi do bublinkových očí: „Chybíš nám tady, maršále.

Autor: strach.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 410 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,36 out of 5)
Loading...
politicon.cz
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.