eu-flag-2108026_960_720
7.2.2019
Kategorie: Exklusivně na PP, Společnost

Odpovědnost za EU nese kdo?

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

„Evropské národy přiznávaly a přiznávají demokratickým mocnostem úlohu vlivné síly, Francie, Velká Británie nebo Spojené státy si ji navíc samy nárokují. Spolu s ní se ale pojí i zodpovědnost za světový řád, které nebyly vždy schopné dostát,“ správně uvádí pro ČT24 někdejší velvyslanec ve Washingtonu a Londýně Michael Žantovský.

A dodává, že Británie s Francií nesou i podíl na krveprolití druhé světové války – zkrátka proto, že na Hitlerovu agresi nebyly schopné zareagovat včas. A i tady se s ním musíme shodnout.
Jenom by bylo dobré to trochu i personifikovat, protože Neville Chamberlain byl zbabělec a jím přivezený „mír“ z Mnichova se žádného ocenění nedočkal, naopak byl základem jeho vynucené rezignace. To takový Winston Churchill po mnichovské konferenci prohlásil, že „Velká Británie si mohla vybrat mezi válkou a hanbou. Vybrala si hanbu a bude mít válku.“

A kdo nese odpovědnost za dnešní EU?

Vždyť všichni vidíme, že současná Evropská komise nejenže EU morálně rozkládá, kryje nezákonné masové migrace, podporuje dotační rakovinu volného trhu, vytváří nepřátelství mezi národy, politikou svévolných regulací špiní principy demokracie a nastoluje proti Spojenému království politiku msty. Kdyby totéž dělaly vítězné státy po II. Světové válce, jak by asi Evropa dnes vypadala?

Britové (a ani Američané se odporem k této EU netají) zjevně prohnilou a nedemokratickou EU opouštějí. Kde je zodpovědnost jaderné Francie? V komplotu s Německem v tzv. Cášské smlouvě? To není nic povzbudivého pro národy Evropy.

Doba se neopakuje, ale špatné činy ano. Francie a Německo jsou toho dnes smutným příkladem. Pokud tedy americký think tank Freedom House ve své každoroční zprávě Freedom in the World konstatuje, že světová demokracie již třináct let klesá a zažívá už dokonce „alarmující“ pokles, ptejme se, jak se na tomto negativním vývoji podílí současné tzv. elity EU. Troufám si napsat, že zásadním záporným způsobem.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur), Jan Slába 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 456,44 Kč
Vybráno 15.43%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 933 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.