banga

Odpověď Radku Bangovi

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (83 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

REC

Zpěvák Radek Banga vyjádřil své znechucení nad oceněním skupiny Ortel v Českém slavíkovi jednak tím, že odešel ze sálu při předávání ceny a také výpovědí na svém blogu, kterou postoval i na sociální síti. V Bangově textu jsou vysvětleny důvody jeho postoje, ale mnoho čtenářů s ním stejný názor nesdílelo. Mimo jiných komentářů, kde se lidé podivovali i nad tím jak si slavný zpěvák poněkud popletl symboliku, mne zaujala jedna obsáhlejší odpověď, kterou si můžete přečíst níže.

  • Radek Banga napsal:

Velmi …velmi rozhořčeně jsem včera na protest opustil sál Karlínského divadla. Ano, je to pravda, při předávání cen Český slavík jsme se s mou manželkou zvedli, začali jsme pískat a nakonec na protest proti Ortelu odešli ze sálu. Jen malá hrstka odvážných se ozvala, můj respekt mají Filip Smid, Iva Pazderková, Jan Tuna a také Petr Štolba, který je známější pod pseudonymem „Pekař“. My všichni jsme dali najevo svůj nesouhlas. Možná by bylo ale dobré pochopit, PROČ JSME ODEŠLI A S ČÍM JSME NESOUHLASILI.

Nejprve bych začal asi tím, co nebo kdo je skupina Ortel a čím se proslavila. Víte podle této skupiny by totiž naše zem byla lepší bez všech těch Vietnamců, černochů, Romů,Židů, ale hlavně.. muslimských uprchlíků. Samozřejmě. Problémem všech lidí, jenž hlásí nenávist je ale nenávist sama. Tu není možné ničím uspokojit. Takže až bychom to odnesli my, přišli byste na řadu i vy. Intelektuálové, gayové, tlustí, postižení, vozíčkáři, vzdělanci, kavárníci a tak dále a tak dále.

A nakonec by se tito poslové nenávisti pozabíjeli navzájem. Před nějakým časem tu byl někdo, kdo hlásal stejné věci– jmenoval se Heinrich Himmler, říský vůdce nacistického Německa, vůdce Schutzstaffel (ochranného oddílu Adolfa Hitlera) známějšího pod zkratkou SS. Jeden z jejich hlavních symbolů byly tzv. „umrlčí lebky“. Tento symbol znají spíše pamětníci, stejně jako nacistický kříž, což jednotky SS nosili na uniformách, čepicích nebo prstenech. Takže proč jsem se šíleně rozčílil? Proč jsem se zvedl a pískal? Proč jsem se rozhodl na protest opustit sál Karlínského divadla v přímém přenosu?

Protože skupina Ortel přišla na podium a na košilích měli tyto lebky. Na tom podiu stáli především proto, že jej podpořili „obyčejní lidé,“ kteří mají tu drzost ještě tvrdit, že jejich Ortel není rasistický a v žádném případě nepodporuje nacismus. A pak si přijde Ortel s umrlčími lebkami na košilích a dá celému národu tímto symbolem najevo, jakým směrem smýšlí. Jsem zarmoucen faktem, že tomuto zjevnému propagování nacismu nejen přihlížel celý sál, ale většina dokonce tleskala. Proč? Vaši dědové byli možná v odboji, mnozí za to zaplatili životem, i můj děda byl v koncentráku a v něm také zahynuli tři jeho bratři, všichni byli v odboji, stejně jako praděda mé manželky.

ZAPOMNĚLI JSTE HISTORII??!

Jak je možné, že evidentní projev nacismu byl nejen tolerován, ale on byl naprosto přehlídnut? Kde jsou teď idnes.cz, novinky.cz, všechny cz? Ortel si s celým českým národem vytřel zadek. A já tam stojím, pískám a jsem svědkem toho, jak 99% sálu tleská. Ptám se mých kolegů, zpěváků, moderátorů, herců, sportovců – ČEMU JSTE TLESKALI? Já vám řeknu čemu – TLESKALI JSTE NACISTŮM. Doufám, že se vám bude spát úplně stejně, jako včera. Pánové a dámy, mlčeli jste. A mlčení je tichý souhlas. Rozhodli jste se špatně, tak jako mnozí v roce 1938. A všichni víme, jak to dopadlo. Na to bychom neměli zapomenout, protože historie nám ukazuje, kam až může nenávist zajít. A kdyby tam včera seděl váš děda, on by vám rád vysvětlil, co mají ti panové na košilích. Babička by vám řekla, kdo byl Himmler, Heydrich.. i tito pánové byli tenkrát slavní, stejně jako Gestapo, SS.. Neznáte je? Možná je čas si o nich něco přečíst..

portafin775

  • Odpověď Vojtěcha Bartóka:

Pane Bango. Je sice hezké, že kromě té hudební struny, se snažíte hrát i na tu politickou, ale možná byste měl dělat to co umíte lépe. Chápu, že dnes je velice populární označovat každého, kdo chce žít ve své vlastní zemi v klidu a míru za rasistu. Chcete se zalíbit vládnoucím klikám a médiím. Ortel je prostě fašista a rasista, xenofob a zcela jistě i kanibal, že? Například text písně, Zůstaň mým domovem, bez bojů a válek, je zcela jasně a logicky rasistický, že?

Zaobíráte se německým fašismem a přirovnáváte k fašistům nejen Ortela, ale všechny lidi, kteří mají rádi svou vlast a nelíbí se jim vietnamské drogové gangy, ani nic netolerující islamisté ani černoši, kteří z větší části páchají tu nejhorší kriminalitu. Samozřejmě jste se, jistě čirou náhodou, zapomněl zmínit o kriminalitě cikánského etnika a především o nenávisti tohoto etnika k bílému obyvatelstvu, které je živí ze svých daní. Když už toho všeho mají slušní lidé dost, tak jsou to rasisté a nacisté, že?

Co kdybyste raději, namísto vyvolávání nenávisti vůči těm, kteří vaší komunitu živí, raději promluvil do duše vašim soukmenovcům. Co kdybyste jim raději vysvětlil, že když se budou chovat slušně, když nebudou kohokoli urážet s poznámkami o bílých sviních, když nebudou bezdůvodně napadat bílé, pracující lidi jen proto, že jsou to, podle vašich teorií, bílé svině a gadžové, když budou řádně pracovat a děti chodit do škol aby získali kvalifikaci, aby mohli studovat na vysokých školách a aby se mohli stát třeba lékaři a inženýry, co kdybyste vašim soukmenovcům vysvětlil, že pokud se budete usilovat včlenit se do společnosti která vaše etnikum živí, že tak pomine i ta nenávist, kterou sami vyvoláváte? Co? Šlo by to i takto?

Nikdo nemá problém s vaší barvou pleti. Ani já ne. Já osobně mám celkem dost přátel z řad cikánů. Ale tito se chovají slušně a neurážejí bílé lidi jen proto, že jsou bílí. Tak kdo je tady rasistou?

Mimochodem, tričko, nebo šátek s lebkama dneska nosí kde kdo. To jsou všichni fašisti?

Český národ dokázal tento stát postavit. Vybudovat stavby, vytvořit velkolepé věci, vymýšlet a vynalézat objevy. Jak na poli medicíny, techniky i umění. Co dokázalo vaše etnikum za celou dobu působnosti na našem území?

Proč nikdo cikánovi nevěří? Kvůli rasismu? Nebo kvůli zkušenostem s tímto etnikem? Proberte se laskavě. Začleňte se do společnosti jako etnikum, které si váží své země, žijte s ostatními v souladu, podílejte se spolu s ostatními na společném rozvoji naší vlasti a lidi vás budou mít rádi. Nikomu nevadí vaše barva ale drtivé většině vadí vaše chování. To nemá nic společného s rasismem ani fašismem. Pokud chcete, aby pominula nenávist, kterou vaše etnikum samo vyvolává, raději se soustřeďte na to, abyste svým soukmenovcům promluvil do duše.

Nechtějte změnit myšlení většiny. Raději se usilujte o to, abyste se opravdu začlenili do většinové společnosti a abychom společně budovali naši vlast. Nemusíte mít obavy. Když se přizpůsobíte, nikdo vás za to nebude nenávidět. Přestaňte nenávidět nás, daňové poplatníky a my přestaneme nenávidět vás. Je to celkem jednoduché, nemyslíte?

Nebo označíte můj komentář za rasistický a fašistický? Vynadáte mi do gadžů a bílých sviní? Je to na Vás. Jak se budete chovat vy k nám, tak se budeme chovat my k vám. Nebo snad chcete, aby se většinová společnost přizpůsobila vám? To raději nechtějte. Protože pokud deset milionů lidí přestane pracovat a bude žádat pouze sociální dávky a různé výhody, ekonomika této země se složí během několika málo dní. Kdo vás pak bude živit?

Pak vy budete zabíjet nás, abyste si mohli něco vzít, protože vy nic nemáte? Takto si to představujete? Protože toto by znamenalo to, kdybychom se my, majoritní společnost přizpůsobila té vaší.

Přestaňte nám tedy laskavě nadávat do rasistů a bílých sviní a staňte se už konečně vlastenci a právoplatnými obyvateli této země. Ne jen na papíře a v občankách, ale i ve svých srdcích. Začleňte se to této společnosti a spolu s námi budujte a zvelebujte naší společnou vlast. Pak si vás lidé budou vážit a ctít a najednou zjistíte, že tady žádný rasismus neexistuje.

ZDROJ: Facebook

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
167 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.