inocent
4.2.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Odporná vražda Pamely

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

„18-ročnej Pamele, ktorú našli rozštvrtenú vo vreciach, chýbali vnútorné orgány. Nigérijčan pravdepodobne vraždil rituálne podľa voodoo“ píší slovenské Hlavné zprávy. A tím se dostáváme k problematice, o které Evropská unie nechce ani slyšet, ale která rezonuje Evropou. Co ještě je a není náboženství, a co z toho požívá soudní ochrany, a co nikoli. Připomeneme historii.

Voodoo

Vúdú (anglicky voodoo) jpamela-1e synkretistické náboženství pocházející ze státu Haiti. Je v ovlivněno náboženstvím kmenů Karibů a Arawaků, zednářstvím a získalo popularitu i mezi vyznavači jiných náboženství. Od roku 1915 se objevily první stereotypy okolo vúdú, jako kanibalismus, chodící mrtvoly a orgie za zvuku bubnů. (Zdroj). Že vúdú skutečně je náboženstvím tedy nikdo nezpochybňuje. Zda hrůzný čin pravděpodobného pachatele z Nigérie, kterým skončil život Pamely, je důsledkem tohoto náboženství zatím nevíme. A možná se ani díky nastoupené cenzuře nedozvíme. Modla pod slovem „náboženství“ se v dnešní Evropské stala nekritizovatelnou, nenapadnutelnou a nepostižitelnou. Alespoň se to tak většinově jeví.

Aztékové

Základem náboženství Aztéků bylo především velké množství bohů (přes 1000), protože Aztékové osídlovali území dříve obývané rozvinutější civilizací a při podrobování cizích kmenů přebírali i jejich bohy. Typickým rysem aztéckého výkonu náboženství byly lidské oběti jimž za živa bylo vyříznuto srdce a byla jim stahována kůže, kterou si pak oblékali kněží. (Zdroj). Že aztécké náboženství bylo skutečně náboženstvím opět nikdo nezpochybňuje. Řečnická otázka tedy zní: „Pokud se jej rozhodne někdo například v České republice opět vyznávat, bude to opět náboženství nekritizovatelné, nenapadnutelné a nepostižitelné?“

Nejde vůbec o směšné otázky

Svoboda náboženství, tak jak je v demokracii zaručena, není a nemůže být ve svém výkladu a provádění bezbřehá. Snad se zde nemusíme přesvědčovat, že vraždění, ať už při vyznávání vúdú nebo aztéckého mnohobožství nelze přijmout. Jakékoliv náboženství, jehož programem jsou oběti, či jiné násilí na jiných lidech, nelze akceptovat bez ohledu na to, kolik lidí se k němu hlásí. Argumentace tvrzením, že mnoho lidí takové náboženství podporuje nemůže v demokracii obstát, protože by to znamenalo její konec.

Politická bitva o islám

Zastánci islámu v Evropské unii (Merkelová dokonce tvrdí, že islám patří k Německu) obvykle argumentují tím, že existuje umírněný islám, že islám je náboženstvím míru, že ale existuje politický islám, jehož vyznavači jsou zlí islamisté. Veškerá tato diskuze je ovlivněna politickými cíly a realitou terorismu na území členských států Evropské unie. K tomu lze přiřadit i související fakt, že pro většinu ekonomických migrantů pozvaných Merklovou a Evropskou komisí není práce a jejich adaptace je velmi problematická a nákladná. Seriozní debata o vlivu islámu, jeho nositeli a jeho následcích v Evropě se nevede. Snad z obavy z předem jasného výsledku? Jenomže mlčení a tolerance extrémního projevování náboženství, a to u jakéhokoliv, povede jenom k růstu extrémismu. Zákonitě na všech stranách.

Brzy této slepé politice EU bude vystaven účet a bude to, žel, účet neradostný. Lze se mu alespoň dílem vyhnout. Znamená to nepřidat se k politice, která není schopna rozeznat, co je pro demokracii přípustný výkon náboženství, a co už není přípustné. Evropská unie v dnešní podobě nerozeznává, nediskutuje, neslyší a nerespektuje pomalu už nic. A nejde zdaleka jen o náboženství.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
102 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.