2.11.2013
Kategorie: Kultura a tipy

Odložená manželka

Sdílejte článek:

JITKA GOTTEROVÁ 02|11|2013

Když si chlap v letech najde mladou milenku pro rozptýlení není to ještě takové neštěstí, pokud to nenaruší chod rodiny. Jestliže se však takový muž z celého srdce do své „bokovky” zamiluje je na světě pořádný průser. Zkrátka srdci a penisu neporučíš, to je známá věc.

 

 

 

Jeden příběh z mnoha.

Na počátku byli on a ona a velká láska.

Pak on a ona a děti a hodně starostí.

Zatímco on odchází každé ráno, se svačinou v pytlíku, do práce, aby se v podvečer vrátil unavený, vyčerpaný a hladový, bez nálady na jakoukoli diskusi o tom, jaký nám ten náš brouček udělal krásný bobeček, že už zase podražily brambory, že v koupelně kape kohoutek, že je potřeba koupit nové bačkůrky a nebo, že sousedi byli včera v kině a je schopen soustředit se pouze na jediné „co je k jídlu?”ona je prostě jenom na mateřské.

Celý den se věnuje dětem, uklízí, pere, vaří, aby mohla manželovi předložit svíčkovou s domácím knedlíčkem, což on kvituje s povděkem slovy: „Dalo se to sežrat” a odchází si natáhnout kosti na gauč.

Je sama, nemá si s kým promluvit(konverzace s dětmi je samozřejmě něco zcela jiného), a tak jde zase něco dělat.

Žádný div, že začíná mít problémy s komunikací. Její slovní zásoba se zúžila na výrazy – hamu, papu, káko, pápá a když si má v obchodě říci o alobal, popisuje, že chce tu stříbrnou věc, co se do ní zabalí maso, než se dá na oheň.

Po sedmi letech péče o děti se vrací do zaměstnání a její život nabírá nových rozměrů, děti do školy a školky, práce, nákup, děti ze školy a školky, domácí práce, vaření, podepsat úkoly a to samé pořád dokola. Zatímco on by si dnes rád pokecal či pomazlil, ona nemá čas, náladu, sílu. Usíná u televize, je s ní nuda.

A tak, jako mávnutím proutku, uběhlo dalších sedm let a on a ona si nemají co říct.

On hledá komunikaci jinde, flirtuje s kolegyní v práci, která ho obdivuje, je tak milý, šikovný, ne jako ten její, co neumí ani opravit dvířka u sporáku. Nabídne se, že jí sporák opraví.

Domů se vrací pozdě a zatímco vypráví manželce, jakého má jeho kolegyně v práci neschopného manžela, který neumí ani opravit dvířka u sporáku, a při tom tam stačilo jen něco poštelovat, což měl on hotové za chvíli, ona přemýšlí, kdo opraví kohoutek v koupelně a protékající záchod jim.

Nevinný flirt přechází v příjemné chvilky porozumění, dotyky, souznění duše i těla.

Chce být s ní, s tou druhou, ví to jistě.

Rozhodne se, že manželce všechno řekne, už na svých bedrech neunese tu tíhu, to neustálé lhaní, ten pocit viny. A je to vůbec on, kdo by měl cítit vinu? Je hříchem chtít láskyplný vztah? Opravdu chce tak mnoho?

Poslouchá ho bez dechu, oči zalité slzami, zhroutil se jí celý svět, vše pro co dosud žila je pryč. Nemiluje jí, celý život vedle ní jenom doutná, vždyť se s ní nedá o ničem mluvit, ona ho nechápe, nikdy ho nechápala. Co udělala špatně? Chce začít znovu, tam, kde se to pokazilo, ale on už nechce, miluje jinou, tu druhou.

Je odměřený, zlý, nekompromisní. Musí takový být, chce své štěstí za každou cenu. Ví, že není správné stavět své štěstí na neštěstí jiných, ale nemůže si pomoci, tak moc to chce, nedokáže už trpět.

Stojí před zrcadlem a vidí starou, ošklivou, tlustou, neschopnou, hloupou ženskou. Vlastně se mu ani nediví. Myslela si, že je šťastná, že on je šťastný. Jak mohla být tak slepá. Stydí se, nechce se jí ani žít, ale má přece děti, musí, kvůli nim.

Srdce ji bolí tak silně, že jí to snad roztrhá hruď, je plná nenávisti, zloby. To ona, ta druhá za to může. Přemýšlí, co jí provede, za to, za to, že jí vzala všechno, všechno, všechno….

Probudila se a uvědomila si, že není v jejích silách donutit svého muže, aby ji miloval. Stejně, jako se zamiloval on, mohlo se to stát jí. Nestalo, no dobře, ale mohlo. Co by dělala ona, dokázala by být tak silná, dokázala by  zahodit šanci žít život plný lásky a porozumění a raději doutnat vedle svého muže, s nímž si již nemá co říct? Je pro děti lepší žít v neharmonické rodině, kde se jejich rodiče dokážou pohádat tisíckrát za den kvůli naprostým banalitám?

Ne, to ona nechce, chce být šťastná, chce, aby její děti byly šťastné, aby on byl šťastný, a třeba s ní, to už je jeho věc, sám se tak rozhodl.

On už do jejího života nepatří.  Přijala tuto skutečnost, jako holý a nezvratný fakt, jako počátek svého nového života.

Ona je dnes znovu vdaná, má hodného muže, který ji miluje a který má rád její děti.

Dívá se na sebe do zrcadla a vidí mladou, krásnou, milou a chytrou ženskou, plnou síly a ví, že jen ona je jeho Bohyní. Je šťastná, ano je.

Její bývalý manžel je jistě také šťastný, sotva přijde z práce vozí v kočárku svoji malou dcerku a zatímco jeho mladá žena dálkově studuje druhou vysokou, on pere, žehlí, uklízí, vaří a když jeho žena prohlásí: „Miláčku neměly by být ty brambory víc teplé?” popadne talíř a uhání to přihřát do mikrovlnky a s omluvou servíruje podruhé.

Občas si přijde ke své bývalé postěžovat, že mu ta jeho zase nabourala auto, protože není schopná vyjet z třímetrové brány, aniž by urvala zrcátko, a zrovna levé, a nebo že není schopná uvařit ani blbou brokolici.

„Ale jdi, vždyť to jsou samé prkotiny,” povídá ona a upozorní ho, že by jistě bylo lepší, kdyby takové věci řešil se svojí novou ženou, aby to tak říkajíc doladili za včasu, než bude zase pozdě.

„Promiň, už budeš muset jít. Nemám na tebe čas, máme s manželem nějaké plány.”

Dívá se za ním a uvědomuje si, že spolu s ním odchází i její bolavé vzpomínky.

Díky, díky, díky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 268 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.