POLITIK817
5.7.2019
Kategorie: Společnost

Odkope se sám

Loading...
Sdílejte článek:

VIDLÁK

Čím dál častěji mám dojem, že v posledních deseti – patnácti letech u nás politici končí svou kariéru téměř bez výjimek tím, že si ji sami zničí. Hlídací psi demokracie na to nemají prakticky žádný vliv, žádná kauza ani skandál nejsou dost velké, různí Koudelkové a člověci v tísni s tím také nic nenadělají, takřka nulový vliv mají i odboráři a osobně si myslím, že vliv loutkovodičů v pozadí se také přeceňuje. Letošní jaro nám ukazuje, že ani dvousettisícová demonstrace s profesionálním ozvučením a mediální silou takřka všech velkých médií prostě nestačí.

Pamatujete ještě Standu Grosse? Rezignoval kvůli podezřelé koupi bytu. Samozřejmě se pak nic neprokázalo a po své politické kariéře ještě vydělal peníze mnohem podezřelejším způsobem, ale v klepetech neskončil. Mnohem víc mu do politického hrobu pomohly jeho vlastní kecy, jak se zamotával do svých vlastních historek, kdo mu na byt půjčil, přičemž všichni ještě měli v živé paměti bilbórdy na kterých vše myslel upřímně a byl sociální demokrat.

Paroubek také dojel na to, že měl papalášské kecy a poslal těžkooděnce na czechtek. Kdyby neudělal nic, pokud možno nevystupoval v médiích a nepůsobil arogantně, mohl se politický vývoj v naší krajině ubírat jinam.

Topolánek se poměrně rychle stal Tupolánkem. Stačilo pár výstupů v médiích, pár slibů nocí dlouhých nožů, pár dalších blbých keců pro Lui, znamení pro Kalouska, že je jednička a bylo po žížalkách. Dotvořil to ztopořeným penisem v Toskánsku nahradil ho Nečas. Ten se pak odkopal svojí velkou láskou k Janě Nagyové. Ve chvílích nejdramatičtějších pro celý národ ukázal, že jedna vášnivá hajtra pro něj znamená víc než vláda a šel…

Sobotka byl premiérem úspěšné vlády, ale stačilo aby párkrát v médiích řekl, že ještě neví, co si má myslet, protože partajní předsednictvo mu nedodalo noty a hladce prohrál volby. Hamáček má nakročeno k tomu samému z podobných důvodů. Prezentuje se jednoduše jako zbabělec.

V všech případech byli tito politici odejíti díky namydleným schodům jejich bývalých kamarádů, kteří se už nemohli koukat na to, jaké střevo si postavili do čela.

Naopak, když šlo o prachy a korupci, tam ruka ruku myla. Tam se zázračně objevovaly zprávy, nebo mizely, svědci měnili výpověď, pravice nebo levice, všichni byli stejné víry a jedinou výjimkou je Rath, protože ho policajti vyhmátli přímo s prachama v krabici. A stejně je problém ho odsoudit.

Všimněte si také, jak opatrný je Babiš. Nejde o motýle nebo jiné podobné ptákoviny. Ale řekněte mi, kdo víte, jaké má Babiš skutečně úmysly? Je promigrační nebo proti? Nebo někdy tak a jindy jinak? Co říká pro veřejnost, co pro papaláše v EU a co doopravdy chce? Chce malý štíhlý stát nebo ještě zdokonalit ten byrokratický moloch, co už máme? Jak to chce řešit s Evropou? Jaký chce mít hospodářský model státu? Jaké má dlouhodobé cíle? Tu a tam najdete nějakou analýzu u Vlka, ale že byste měli jasno, jaký Babiš doopravdy je, to nevíte a neví to nikdo. Ani ten Kmenta, co o něm napsal knihu Boss Babiš o něm neví nic, protože tam má píše takové bláboly, že se to nedá vydržet. Jestli někdo Babiše znáte a víte, jaký doopravdy je, máte u mě prostoru kolik si řeknete.

Nebo takový Kalousek. Padáky, Pandury, nejdodrbanější rozpočet v dějinách naší země, alkoholik… a je tam furt. Už pomalu tři volební období mu přepovídají politický konec a ono ne. Dokonce si sežene tu řepu Feriho a zase to nějak uhraje. Troufám si tvrdit, že to uhraje i po příštích volbách. Jednoduše proto, že ani u něj nikdo neví, jaké má vlastně úmysly. Opět nevíme, co říká pro nás, co pro politiky, co pro novináře a o co mu doopravdy jde.

Zeman je kapitola sama pro sebe, ten si na své nepředvídatelnosti postavil celou kariéru. A přitom má také svoje motanice u klenotů, podporu venezuelského Guaida (existuje ještě vůbec) a další a další. A podle všech statistik je nejdůvěryhodnější politik v zemi.

Tihle hoši prostě ne a ne se odkopat. Takovému Drahošovi stačila dvě televizní vystoupení a všichni (včetně jeho příznivců) o něm věděli všechno. Ani skoro nemusel nic říct. Jen se odkopal. Nebo taková Kateřina Jacques… Jednou v křeslě u Krause, jedna jednoduchá otázka o biomase a byla odvařená na věčné časy.

Všimněte si také, že se většina našich politických mrtvol odkopala nikoliv pod palbou nepřátel, když na ně novináři dotírali jako zuřiví psi, nebo díky skryté kameře, ale při vlastní tiskovce, kterou si sami svolali a tam prohlásili, “pánové, kdo z vás to má?” Nebo seděli u Moravce, Krause a dostávali předem dohodnuté otázky, moderátor kolem nich kroužil jako kolem broušené vázy, nebo měli rozhovor a focení o teploušských věcech na témata zcela mimo politiku. Nebo sami zadali výrobu bilbórdů a ukázali celé republice, jak jsou přiblblí.

Zvláštní nadání v tomto ukázal Drahoš, který dokázal v přímém přenosu při nejsledovanější debatě říci, že mu na Zemanovi nejvíc vadí, že je prezidentem dolních deseti milionů. Jednou vyřčené slovo ani párem volů nevrátíš…

Příštími adepty na odkopání jsou Mikuláš Minář a Jakub Roll – dokud nemluvili a jen organizovali a svolávali přes fejsbůk, tak byli nejlepší. Pak dali pár rozhovorů před přátelskými moderátory a řekli, jak to vidí dál. (nechceme Babiše, ale nechceme do politiky, nezpochybňujeme ANO, stačí že bude bez Babiše a vlastně vůbec nevíme, co bude zítra a vlastně jsme si ani nepřečetli ústavu, že by Zeman s chutí sebral všechnu moc, to nás ani nenapadlo…)  Aby ještě vůbec nějaká listopadová demonstrace byla…

Když to shrnu, vlastně nepotřebujeme žádné investigativce, kteří hledají tajemné miliardové korupční kauzy. Stejně nikdy žádnou nevyšetřili pokud ano, tak strčili do báně jen malé ryby.

Bohatě nám postačí Václav Moravec, Jaromír Soukup a Jan Kraus. Ať si do  svých pořadů klidně svolávají svoje kamarády, ať mají pocit, že mají prsty na tepu dějin. Politik se u nás nejsnáze zničí tím, že se mu navodí pocit pohodlí, nadřazenosti, nezničitelnosti a on pak začne mluvit, moderátor ho nechá, protože je kámoš a o půl hodiny později má celý národ jasno.

Autor: Vidlák
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč


Celkem za měsíc: 17 270,78 Kč
Vybráno 49.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 981 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.