POLITIK817
5.7.2019
Kategorie: Společnost

Odkope se sám

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Čím dál častěji mám dojem, že v posledních deseti – patnácti letech u nás politici končí svou kariéru téměř bez výjimek tím, že si ji sami zničí. Hlídací psi demokracie na to nemají prakticky žádný vliv, žádná kauza ani skandál nejsou dost velké, různí Koudelkové a člověci v tísni s tím také nic nenadělají, takřka nulový vliv mají i odboráři a osobně si myslím, že vliv loutkovodičů v pozadí se také přeceňuje. Letošní jaro nám ukazuje, že ani dvousettisícová demonstrace s profesionálním ozvučením a mediální silou takřka všech velkých médií prostě nestačí.

Pamatujete ještě Standu Grosse? Rezignoval kvůli podezřelé koupi bytu. Samozřejmě se pak nic neprokázalo a po své politické kariéře ještě vydělal peníze mnohem podezřelejším způsobem, ale v klepetech neskončil. Mnohem víc mu do politického hrobu pomohly jeho vlastní kecy, jak se zamotával do svých vlastních historek, kdo mu na byt půjčil, přičemž všichni ještě měli v živé paměti bilbórdy na kterých vše myslel upřímně a byl sociální demokrat.

Paroubek také dojel na to, že měl papalášské kecy a poslal těžkooděnce na czechtek. Kdyby neudělal nic, pokud možno nevystupoval v médiích a nepůsobil arogantně, mohl se politický vývoj v naší krajině ubírat jinam.

Topolánek se poměrně rychle stal Tupolánkem. Stačilo pár výstupů v médiích, pár slibů nocí dlouhých nožů, pár dalších blbých keců pro Lui, znamení pro Kalouska, že je jednička a bylo po žížalkách. Dotvořil to ztopořeným penisem v Toskánsku nahradil ho Nečas. Ten se pak odkopal svojí velkou láskou k Janě Nagyové. Ve chvílích nejdramatičtějších pro celý národ ukázal, že jedna vášnivá hajtra pro něj znamená víc než vláda a šel…

Sobotka byl premiérem úspěšné vlády, ale stačilo aby párkrát v médiích řekl, že ještě neví, co si má myslet, protože partajní předsednictvo mu nedodalo noty a hladce prohrál volby. Hamáček má nakročeno k tomu samému z podobných důvodů. Prezentuje se jednoduše jako zbabělec.

V všech případech byli tito politici odejíti díky namydleným schodům jejich bývalých kamarádů, kteří se už nemohli koukat na to, jaké střevo si postavili do čela.

Naopak, když šlo o prachy a korupci, tam ruka ruku myla. Tam se zázračně objevovaly zprávy, nebo mizely, svědci měnili výpověď, pravice nebo levice, všichni byli stejné víry a jedinou výjimkou je Rath, protože ho policajti vyhmátli přímo s prachama v krabici. A stejně je problém ho odsoudit.

Všimněte si také, jak opatrný je Babiš. Nejde o motýle nebo jiné podobné ptákoviny. Ale řekněte mi, kdo víte, jaké má Babiš skutečně úmysly? Je promigrační nebo proti? Nebo někdy tak a jindy jinak? Co říká pro veřejnost, co pro papaláše v EU a co doopravdy chce? Chce malý štíhlý stát nebo ještě zdokonalit ten byrokratický moloch, co už máme? Jak to chce řešit s Evropou? Jaký chce mít hospodářský model státu? Jaké má dlouhodobé cíle? Tu a tam najdete nějakou analýzu u Vlka, ale že byste měli jasno, jaký Babiš doopravdy je, to nevíte a neví to nikdo. Ani ten Kmenta, co o něm napsal knihu Boss Babiš o něm neví nic, protože tam má píše takové bláboly, že se to nedá vydržet. Jestli někdo Babiše znáte a víte, jaký doopravdy je, máte u mě prostoru kolik si řeknete.

Nebo takový Kalousek. Padáky, Pandury, nejdodrbanější rozpočet v dějinách naší země, alkoholik… a je tam furt. Už pomalu tři volební období mu přepovídají politický konec a ono ne. Dokonce si sežene tu řepu Feriho a zase to nějak uhraje. Troufám si tvrdit, že to uhraje i po příštích volbách. Jednoduše proto, že ani u něj nikdo neví, jaké má vlastně úmysly. Opět nevíme, co říká pro nás, co pro politiky, co pro novináře a o co mu doopravdy jde.

Zeman je kapitola sama pro sebe, ten si na své nepředvídatelnosti postavil celou kariéru. A přitom má také svoje motanice u klenotů, podporu venezuelského Guaida (existuje ještě vůbec) a další a další. A podle všech statistik je nejdůvěryhodnější politik v zemi.

Tihle hoši prostě ne a ne se odkopat. Takovému Drahošovi stačila dvě televizní vystoupení a všichni (včetně jeho příznivců) o něm věděli všechno. Ani skoro nemusel nic říct. Jen se odkopal. Nebo taková Kateřina Jacques… Jednou v křeslě u Krause, jedna jednoduchá otázka o biomase a byla odvařená na věčné časy.

Všimněte si také, že se většina našich politických mrtvol odkopala nikoliv pod palbou nepřátel, když na ně novináři dotírali jako zuřiví psi, nebo díky skryté kameře, ale při vlastní tiskovce, kterou si sami svolali a tam prohlásili, “pánové, kdo z vás to má?” Nebo seděli u Moravce, Krause a dostávali předem dohodnuté otázky, moderátor kolem nich kroužil jako kolem broušené vázy, nebo měli rozhovor a focení o teploušských věcech na témata zcela mimo politiku. Nebo sami zadali výrobu bilbórdů a ukázali celé republice, jak jsou přiblblí.

Zvláštní nadání v tomto ukázal Drahoš, který dokázal v přímém přenosu při nejsledovanější debatě říci, že mu na Zemanovi nejvíc vadí, že je prezidentem dolních deseti milionů. Jednou vyřčené slovo ani párem volů nevrátíš…

Příštími adepty na odkopání jsou Mikuláš Minář a Jakub Roll – dokud nemluvili a jen organizovali a svolávali přes fejsbůk, tak byli nejlepší. Pak dali pár rozhovorů před přátelskými moderátory a řekli, jak to vidí dál. (nechceme Babiše, ale nechceme do politiky, nezpochybňujeme ANO, stačí že bude bez Babiše a vlastně vůbec nevíme, co bude zítra a vlastně jsme si ani nepřečetli ústavu, že by Zeman s chutí sebral všechnu moc, to nás ani nenapadlo…)  Aby ještě vůbec nějaká listopadová demonstrace byla…

Když to shrnu, vlastně nepotřebujeme žádné investigativce, kteří hledají tajemné miliardové korupční kauzy. Stejně nikdy žádnou nevyšetřili pokud ano, tak strčili do báně jen malé ryby.

Bohatě nám postačí Václav Moravec, Jaromír Soukup a Jan Kraus. Ať si do  svých pořadů klidně svolávají svoje kamarády, ať mají pocit, že mají prsty na tepu dějin. Politik se u nás nejsnáze zničí tím, že se mu navodí pocit pohodlí, nadřazenosti, nezničitelnosti a on pak začne mluvit, moderátor ho nechá, protože je kámoš a o půl hodiny později má celý národ jasno.

Autor: Vidlák
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 992 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
politicon.cz
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.