migrital
6.11.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Odkopaná migrace

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Svět zažívá už druhou moderní vlnu masové migrace. A jako při té Evropské i ta Americká směřuje na sever, do Euroatlantické civilizace. Jenže tentokrát se to nedá okecat nějakými válečnými uprchlíky. Teď se to musí říct natvrdo.

Z našeho pohledu to ale války opravdu jsou. Ve Venezuele demonstrují miliardáři za vyšší mzdy, zatímco okolo panuje bída srovnatelná s válečným stavem. V ostatních jihoamerických státech vládne mafie, všudypřítomná korupce, bezvládí a únosy rodinných příslušníků jsou tam častější, než u nás příušnice. Ze socialistického ráje už uprchlo na 2,5 milionů Venezuelčanů. Nechat tehdy komunisti u nás otevřené hranice, byli bychom na tom podobně. Ze střední a severní Jižní Ameriky potom proudí už třetí mnohatisícová vlna migrantů do USA. Ty jsou pro ně jediným bezpečným a životaschopným státem na kontinentě (Kanada by byla asi taky, ležet někde poblíž).

A přestože všichni lidé, bez ohledu na barvu pleti a etnický původ, jsou naprosto stejní v jednání, chování, píli i morální odpovědnosti pravdou je, že celý okolní svět utíká k bílým. Kvůli jejich blahobytu, bezpečí a sociálním dávkám. A o ty jde a ne že ne. Protože každý migrant musí vědět, jakou má se svou znalostí jazyka a vzděláním šanci v technicky vyspělém světě moderního státu získat důstojné a uspokojivé zaměstnání. Tedy spíše jakou nemá. A přesto jde. Protože ví, že tam hlady nikdy pod mostem neumře. Stejně jako v západní Evropě, kde nově příchozí stachanovci místo toho, aby začali drtit pracovní normy rozdrtili jen čísla sociální potřebnosti.

A stejně jako ti evropští migranti i tito jdou přes mrtvoly. Vyvrací hraniční zábrany, proráží silou uniformované kordony a porušují běžně zákony zemí, skrz které prochází. Do země vysněné. A tam je budou porušovat též. Už jenom svým vstupem. A oni to vědí. A vědí to také ti, kteří je v tom podporují, hecují je k tomu a pobízejí. Různými obezličkami o právu na migraci, na důstojný život, o právu mít zrovna to, na co si ukážu. Žádné takové právo však neexistuje.

Já chápu, že v době internetu konečně lidé z různých koutů Zeměkoule vidí, jak žijí. A v čem žijí. V chudobě, ve srabu, lžích a kriminalitě. A že už toho mají dost, zvednou se a jdou. Jdou tam, kde je druzí nechtějí a kde proti nim stojí ozbrojení vojáci. Ale hlavně jdou jiným vzít kus jejich práce, trochu jejich výdobytků, ukrást to, o co se sami nezasloužili a ani by to možná neuměli. Okleštit jejich prostor, peněženky a životy a to vše na základě sociálního cítění, charity a humanity těch, od kterých chtějí bez ptaní brát. Na tohle se pak budou odvolávat, až je po právu budou domácí vyhazovat ze svého. Ovšem nejsem si jistý, že oni sami by tak vstřícní a blahosklonní byli. Hromadné rvačky v uprchlických táborech, otřesná kriminalita tamtéž a neochota se podřizovat místním zákonům o tom příliš nesvědčí. A lži při vstupních pohovorech. O původu, důvodech, věku a bůhví o čem ještě. No tihle alespoň nelžou. Říkají od počátku, že chtějí žít jako Američané v USA a když to nedostanou po dobrém, tak si to prostě vezmou silou. To je alespoň posun oproti těm našim prvně uprchlíkům, potom běžencům a dnes migrantům.

No každopádně si ale musí uvědomit, že miliarda lidí opravdu neuživí těch zbývajících sedm. A to bez ohledu na to, co jim pomatenci z řad lidskoprávních povalečů nabulíkovali.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 400 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.