migrital
6.11.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Odkopaná migrace

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Svět zažívá už druhou moderní vlnu masové migrace. A jako při té Evropské i ta Americká směřuje na sever, do Euroatlantické civilizace. Jenže tentokrát se to nedá okecat nějakými válečnými uprchlíky. Teď se to musí říct natvrdo.

Z našeho pohledu to ale války opravdu jsou. Ve Venezuele demonstrují miliardáři za vyšší mzdy, zatímco okolo panuje bída srovnatelná s válečným stavem. V ostatních jihoamerických státech vládne mafie, všudypřítomná korupce, bezvládí a únosy rodinných příslušníků jsou tam častější, než u nás příušnice. Ze socialistického ráje už uprchlo na 2,5 milionů Venezuelčanů. Nechat tehdy komunisti u nás otevřené hranice, byli bychom na tom podobně. Ze střední a severní Jižní Ameriky potom proudí už třetí mnohatisícová vlna migrantů do USA. Ty jsou pro ně jediným bezpečným a životaschopným státem na kontinentě (Kanada by byla asi taky, ležet někde poblíž).

A přestože všichni lidé, bez ohledu na barvu pleti a etnický původ, jsou naprosto stejní v jednání, chování, píli i morální odpovědnosti pravdou je, že celý okolní svět utíká k bílým. Kvůli jejich blahobytu, bezpečí a sociálním dávkám. A o ty jde a ne že ne. Protože každý migrant musí vědět, jakou má se svou znalostí jazyka a vzděláním šanci v technicky vyspělém světě moderního státu získat důstojné a uspokojivé zaměstnání. Tedy spíše jakou nemá. A přesto jde. Protože ví, že tam hlady nikdy pod mostem neumře. Stejně jako v západní Evropě, kde nově příchozí stachanovci místo toho, aby začali drtit pracovní normy rozdrtili jen čísla sociální potřebnosti.

A stejně jako ti evropští migranti i tito jdou přes mrtvoly. Vyvrací hraniční zábrany, proráží silou uniformované kordony a porušují běžně zákony zemí, skrz které prochází. Do země vysněné. A tam je budou porušovat též. Už jenom svým vstupem. A oni to vědí. A vědí to také ti, kteří je v tom podporují, hecují je k tomu a pobízejí. Různými obezličkami o právu na migraci, na důstojný život, o právu mít zrovna to, na co si ukážu. Žádné takové právo však neexistuje.

Já chápu, že v době internetu konečně lidé z různých koutů Zeměkoule vidí, jak žijí. A v čem žijí. V chudobě, ve srabu, lžích a kriminalitě. A že už toho mají dost, zvednou se a jdou. Jdou tam, kde je druzí nechtějí a kde proti nim stojí ozbrojení vojáci. Ale hlavně jdou jiným vzít kus jejich práce, trochu jejich výdobytků, ukrást to, o co se sami nezasloužili a ani by to možná neuměli. Okleštit jejich prostor, peněženky a životy a to vše na základě sociálního cítění, charity a humanity těch, od kterých chtějí bez ptaní brát. Na tohle se pak budou odvolávat, až je po právu budou domácí vyhazovat ze svého. Ovšem nejsem si jistý, že oni sami by tak vstřícní a blahosklonní byli. Hromadné rvačky v uprchlických táborech, otřesná kriminalita tamtéž a neochota se podřizovat místním zákonům o tom příliš nesvědčí. A lži při vstupních pohovorech. O původu, důvodech, věku a bůhví o čem ještě. No tihle alespoň nelžou. Říkají od počátku, že chtějí žít jako Američané v USA a když to nedostanou po dobrém, tak si to prostě vezmou silou. To je alespoň posun oproti těm našim prvně uprchlíkům, potom běžencům a dnes migrantům.

No každopádně si ale musí uvědomit, že miliarda lidí opravdu neuživí těch zbývajících sedm. A to bez ohledu na to, co jim pomatenci z řad lidskoprávních povalečů nabulíkovali.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 11 264,00 Kč
Vybráno 32.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 266 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.