brexit-676x225
25.5.2019
Kategorie: Politika

Odejděte z EU a uděláme vám ze života utrpení!

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

..michalmaly. tak před časem vyhrožoval pan Juncker Britům. Brusel vyhrožoval ČR, Polákům, Maďarům… šíření strachu z paluby potápějící se EU. Nenechme se zastrašit a konejme.

 

Jak? Přijděte k volbám. Když se podívám na sociální sítě a jednotlivé skupiny na facebooku, je to několik set tisíc lidí. Pokud je někde protievropský protest, demonstrace, přijdou desítky, maximálně stovky lidí. Ostatní se bojí, jsou apatičtí, nebo je jim to jedno a myslí si, že nic nezmění. Je třeba se probudit z té skepse a obětovat tu půlhodinu u voleb pro tuto zemi, nás, naše děti a vnoučata. Nebudu vypisovat co se děje v Německu, Francii, Španělsku, Itálii a dalších zemí EU, do kterých se valí ilegální migranti, protože to ví většina z nás. O nás ale nebude rozhodovat Juncker! O nás budme rozhodovat my sami!

Přestáváme být národním státem a stáváme se poddaným Bruselu. Je ohrožena suverenita a samostatnost naší země. Kterýkoli občan EU má u nás u voleb větší práva, než český občan. Pokud sečteme všechny náklady, spojené s dotacemi, ročně na dotace doplácíme až 200 miliard. Jsme povinni přijmout euro, není pravda, že můžeme odmítnout, k přijetí jsme se zavázali. Pokud euro nepřijmeme, rozhodnou o jeho přijetí ostatní a euro nahradí českou korunu. Tím přijdeme o cca 3 500 miliard (!) devizových rezerv. Přijetím se staneme členem Evropského stabilizačního mechanismu se závazkem cca 350 miliard, budeme splácet dluhy ekonomicky slabých členských zemí.

V roce 2020 končí dotace, tedy jejich čerpání do roku 2023. Pak budeme do EU pouze platit. Ano my, z našich daní. Nepochybujte, že vláda přiškrtí kohouty a ty peníze z nás dostane. Česká republika přijala již 4 500 direktiv a vyhlášek Bruselu. To nejsou naše národní zákony či vyhlášky, to jsou direktiva vyrobená v Bruselu. Plánuje se budování armády EU. Opět, pod velením Bruselu. Proti čemu a proti komu? Proti Evropanům? Bude pak proti nám zasahovat stejně, jako policie ve Francii, či Katalánsku? Budou mlátit naše prarodiče, naše ženy a děti obušky a střílet do nich gumovými projektily? Budou u nás za čas ničeny kostely, či budou dokonce hořet? Vánoce budeme slavit tajně doma, abychom nikoho nepohoršili?

Straší nás brexitem, tím, že Británie zkrachuje. Není to pravda, nestane se nic. Británie po odchodu z EU uzavře potřebné dohody, protože EU Británii potřebuje. Potřebuje do ní vyvážet a dovážet z ní, země EU potřebují s Británií obchodovat. V mysli jsem pro odchod ČR z EU, ale vím, že je to do pěti let nereálné a bylo by to uspěchané. Je třeba rozšířit země V4 na V5, nebo dokonce V6 o Rakousko a Itálii a společně nekompromisně tlačit na návrat EU před Lisabonskou smlouvu. Osobně příliš v něco takového, tedy v reformu EU nevěřím, kapři si rybník nevypustí. Pokud ale návrat před „Lisabon“ nepůjde, pak je třeba v rámci V4 – V6 odejít. Čtyři až šest zemí, které budou spolupracovat nelze zastrašit, nelze je zahnat do kouta a Brusel, který je podle mého stejně před rozpadem stávajícího stavu ustoupí.

 

Autor: Michal Malý


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 7 966,00 Kč
Vybráno 22.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 004 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.