051dec3f5da1048fe0047bc7bad50edb
18.10.2016
Kategorie: Společnost

Ode dneška za jednu generaci, bude Evropa k nepoznání

Sdílejte článek:

GIULIO MEOTTI

Úmrtnost, která převyšuje nad porodností, může znít jako science fiction, ale jedná se o realitu dnešní Evropy. Během roku 2015, se v EU narodilo 5,1 milionů miminek, přičemž zemřelo 5,2 milionů osob, což znamená, že EU poprvé ve své historii zaznamenala negativní přirozený přírůstek ve své populaci. Čísla pocházejí ze zdroje Eurostatu (statistický úřad Evropské Unie), který počítá evropskou populaci od roku 1961. Je to tedy oficiální.

Nicméně, existuje zde ještě jedno překvapující číslo: Evropská populace narostla celkově z 508,3 milionů na 510,1 milionů. Uhádnete proč? Imigrační populace se zvýšila, o zhruba dva miliony za rok, přičemž původní evropská populace se zmenšovala. Tohle je změna v populaci. Evropa ztratila vůli udržovat nebo zvyšovat svou populaci. Situace je jak demograficky, tak seismicky stejná jako během Velkého moru ve 14. století.

Tato změna je něco, co britský demograf David Coleman popsal ve své studii, “Imigrační a etická změna v zemích s nízkou porodností: Třetí demografický přechod. (Immigration and Ethnic Change in Low-Fertility Countries: A Third Demographic Transition).” Sebedestruktivní porodnost, spojená s přistěhovalci, kteří rodí rychleji, změní evropskou kulturu. Klesající fertilita původních Evropanů, se ve skutečnosti shoduje s institucionalizací islámu v Evropě a “re-islamizací” svých muslimů.

V roce 2015, Portugalsko zaznamenalo druhou nejnižší porodnost v Evropské Unii (8.3 na 1000 obyvatel) a negativní přirozený přírůstek -2.2 na 1000 obyvatel. Která země EU měla nejnižší porodnost? Itálie. Od “baby boomu” v šedesátých letech, v zemi známé svými velkými rodinami, se porodnost snížila na polovinu. V roce 2015, počet porodů se snížil na 485 000, což je méně než v jakémkoliv jiném roce od založení moderní Itálie v roce 1861.

Východní Evropa má nyní “největší populační ztrátu v moderní historii“, přičemž Německo předčilo Japonsko s nejnižší porodností na světě, při provedení průměru za posledních pět let. V Německu a v Itálii, byly úbytky především dramatické, propad na -2.3% a -2.7% každá.

Evropa začíná být šedá: můžete cítit ten smutek světa, který se sám zkonzumoval. V roce 2008, země Evropské Unie viděly narození 5469000 dětí. O pět let později, jich bylo téměř o půl milionu méně, 5075000 – snížení o 7%. Čísla fertility nejenom že spadla v zemích se stárnoucími ekonomikami, jako je Řecko, ale také v zemích jako je Norsko, které proplulo finanční krizí.Některé společnosti již nemají ani zájem o evropské trhy. Kimberly-Clark, která vyrábí plenky Huggies, se stáhla z většiny Evropy. Trh jednoduše není finančně zajímavý. Zatímco Procter & Gamble, která produkuje plenky Pampers, investuje do podnikání budoucnosti: plenky pro staré lidi.

Jako nedávno řekl Lord Sacks, “snižující se čísla narození by mohla znamenat konec Západu“. Evropa, protože stárne, již neobnovuje své generace a namísto toho vítá obrovské množství přistěhovalců z Blízkého Východu, Afriky a Asie, kteří nahradí původní rodilé Evropany a kteří s sebou přinášejí kultury s radikálně odlišnými hodnotami ohledně pohlaví, vědy, politické síly, kultury, ekonomie a vztahu mezi bohem a člověkem.

Liberálové a sekularisté mají tendenci zapomínat na důležitost demografických a kulturních problémů. Proto většina nejdůležitějších varování přichází od některých křesťanských vůdců. První, kdo informoval o tomto dramatickém trendu, byl skvělý italský misionář otec Piero Gheddo, který vysvětlil, že kvůli snižující se porodnosti a náboženské apatii, “Islám spíš dříve, nežli později dobije většinu Evropy”. Byl následován dalšími, jako je libanonský kardinál Bechara Rai, který vede východní katolictví v souladu s Vatikánem. Rai varoval, že “Islám dobije Evropu vírou a porodností“. Podobné varování přišlo i od dalšího kardinála, Raymonda Lea Burke.

Ode dneška za jednu generaci, bude Evropa k nepoznání. Zdá se, že lidé v Evropě ve velkých počtem cítí, že identita jejich civilizace je v ohrožení především povrchním libertarianismem, ideologií pod rouškou svobody, která chce rozbít všechna spojení, která váží člověka ke své rodině, jeho původu, jeho práci, jeho historii, jeho náboženství, jeho jazyka, jeho národu, jeho svobody. Zdá se, že to pochází ze setrvačnosti, která se nestará o to, zda Evropa uspěje nebo podlehne, pokud naše civilizace zmizí, bude potopena etickým chaosem nebo bude přemožena novým náboženstvím z pouště.

Jako vysvětlují noviny ve Washington Quarterly, fatální setkání mezi klesajícími čísly porodnosti a vzestupu islámu, již má výrazné dopady: Evropa se proměnila v inkubátor terorismu; formující nový jedovatý anti-semitismus; který je viděn jako politický posun ke krajní “pravici”; procházející největší krizí v evropské autoritářské jednotě a a stává se svědkem změny zaměření zahraniční politiky, od odstoupení Evropy z Blízkého Východu.

Demografická sebevražda nejenom že probíhá; zdá se, že je chtěná. Xenofobní evropská “elita”, která dnes řídí politiku a média, se zdá být snobským a masochistickým rasismem. Otočili se proti hodnotám jejich židovsko-křesťanské kultury a zkombinovali ji s halucinatorním zromantičtělým pohledem na hodnoty jiných kultur. Smutným paradoxem je, že Evropané teď importují mladé lidi ve velkých číslech z Blízkého Východu, aby si kompenzovali jejich volby životního stylu.

Agnostický a sterilní kontinent – zbaven svých bohů a dětí, protože je vypověděl – nebude mít žádnou sílu bojovat nebo asimilovat civilizaci zapálenců a mladých. Selhání čelit přicházející transformaci se zdá hrát ve prospěch islámu. To co vidíme, jsou to poslední dny léta?

ZDROJ: Giulio Meotti, Gatestone Institute

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 124 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...