20200130093012_farage
30.1.2020
Kategorie: Politika

Odcházejícím Britům v europarlamentu na závěr symbolicky vypnuli mikrofon

Sdílejte článek:

SM

Nigel Farage přednesl v Evropském parlamentu proslov na rozloučenou. Na závěr britští europoslanci za strany UKIP a Brexit Party zamávali nashledanou britskými vlaječkami … a předsedající nechala Farageovi vypnout mikrofon. Protože když nesouhlasíte s nejnesmyslnějšími pravidly, jaká si lze představit, a odmítnete je respektovat jako směšná, zbytečná a drzá, můžete v Evropském parlamentu nanejvýš mlčet.

Nigel Farage: “Takže to je vše, poslední kapitola, konec cesty, čtyřicet sedm let politického expertimentu, s nímž Britové popravdě nikdy nebyli příliš spokojení. Moje matka a otec se přihlásili ke společnému trhu. Ne k politické unii. Ne k vlajkám, hymnám, prezidentům. A teď chcete dokonce svou vlastní armádu.

Pro mě to bylo dvacet sedm let kampaně, a více než dvacet let zde v tomto parlamentu. Nejsem nijak zvlášť šťastný s dohodou, o níž máme dnes hlasovat, ale Boris (britský premiér Boris Johnson) byl v několika posledních měsících pozoruhodně smělý, a paní von der Layenové dal jasně najevo, že nám slíbil, že nebude žádné srovnávání podmínek, a v tom mu opravdu přeji do dalšího kola vyjednávání úplný úspěch.

Ale nejdůležitější bod je následující: co se stane v 11 hodin večer, tento pátek, 31. ledna 2020. Bude to bodem nenávratu. Až odejdeme, už se nikdy nevrátíme zpět. A vše ostatní je skutečně detail. Odcházíme a budeme pryč. A měl by to být vrchol mých osobních politických ambicí. Přišel jsem sem, jak jsem už řekl, a vy všichni jste to měli za velmi legrační. V roce 2016 jste se smát přestali. Ale můj pohled na Evropu se od chvíle, kdy jsem se přidal, změnil.

V roce 2005 jsem viděl Ústavu, kterou sestavil Giscard d’Estaing a další. Viděl jsem, jak to Francouzi v referendu odmítli. Viděl jsem, jak to odmítli v referendu Holanďané. A viděl jsem vás, v těchto institucích, jak jste je ignorovali. Vrátili jste to zpět jako Lisabonskou smlouvu a chvástali se, jak to můžete všem vnutit i bez referend. Přitom Irové hlasovali a řekli ne, a byli přinuceni hlasovat znovu. Jste velmi dobří v tom nechat lidi hlasovat znovu. Ale co jsme prokázali my, je, že Britové jsou příliš velcí, abyste je šikanovali. Díky bohu.

Stal jsem se tedy otevřeným oponentem celého evropského projektu. Chci, aby brexit odstarovat debatu napříč zbytkem Evropy. Co chceme od Evropy? Chceme-li obchod, přátelství, spolupráci, vzájemnost, nepotřebujeme Evropskou komisi. Nepotřebujeme Evropský soudní dvůr. Nepotřebujeme takové instituce se vší tou mocí. A vězte, že jak v UKIP tak v Brexit Party Evropu milujeme, my jen nenávidíme Evropskou unii. Tak jednoduché to je.

Doufám tedy, že tímto začíná konec tohoto projektu. Špatného projektu. Není jen nedemokratický. Je protidemokratický. Staví do čela lidi, kterým dává moc bez odpovědnosti. Lidi, kteří neskládají účty voličům. A taková struktura je nepřijatelná. Je tu historická bitva, která probíhá napříč Západem, v Evropě, Americe a jinde. Střetává se globalismus s populismem. A můžete populismus nesnášet, ale řeknu vám legrační věc: stává se velmi populárním.

A přináší skvělé benefity. Už žádné finanční příspěvky. Žádný Evropský soudní dvůr. Žádná společná politika rybolovu. Žádné umlčování. Už žádné šikanování. Už žádný Guy Verhofstadt.  

Vím, že se vám bude po nás stýskat. Vím, že chcete zakázat naše národní vlajky. Ale my vám zamáváme nashledanou. A budeme se těšit, že s vámi v budoucnu budeme pracovat jako suverénní…” (načež Farageovi vypnuli mikrofon, protože národní vlajky jsou rozhodnutím předsedy Evropského parlamentu totéž jako reklamní předměty a poslanci je na svých lavicích nesmějí umísťovat, a patrně s nimi ani zamávat na rozloučenou)

Předsedající suše oznámila, že když dotyčný porušuje pravidla, bude přerušen. A vyzvala poslance, aby vlajky odstranili. A když ji ignorovali, vyzvala je, aby se posadili, dali vlajky pryč, “odcházíte a vezměte si je s sebou, pokud odcházíte teď”. Možná je v Evropském parlamentu normální, že předsedající hodnotí či opravuje projevy poslanců, zde se to stalo. Mairead McGuinness, odpověděla na Farageovu větu o nenávisti k Evropské unii: “Neměli bychom nenávidět nikoho. Žádný národ, žádné lidi.” Evropská unie ale v kontextu Farageova projevu jsou centrální instituce, a rozhodně není národem, o nenávisti k lidem nebyla (nikdy) řeč.

Zmíněný Verhofstadt je toho názoru, že brexit je selháním Evropské unie. Chce si z něj vzít lekci. Řešení spatřuje v reformě Unie. Ta má být skutečnou unií, bez výjimek a slev. Patrně se domnívá, že kdyby Británie neměla své četné výjimky z unijní legislativy, a plně aplikovala veškerá centrální pravidla, brexit by se nekonal. Možnost, že se Britům unie přejedla i přes ony četné výjimky, tu však stále je.  

  • securitymagazin.cz
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 328 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
130 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)