5.7.2013
Kategorie: Společnost

Odborník ministr Ciencala

Sdílejte článek:

OD: MAREK VALÍČEK 05/07/2013

Některá deja vu mohou způsobit mrazivé pocity, u slabších jedinců i pocit nutnosti zvracet. Smát se tomu už fakt nejde a to i kdyby človek stokrát chtěl podobné situace pomocí smíchu vyoutovat ze svého života.

 

Dalším ministrem směšno-hořké Rusnovokovy vlády odborníků se stane Jiří Cienciala. Rektor Vysoké školy podnikání v Ostravě a bývalý generální ředitel Třineckých železáren se stane ministrem průmyslu a obchodu.

 

Nejdříve k té škole: Vzdělávací instituce, která podnikání nenese pouze ve svém názvu, jak dokládá již více než šest tisíc jejích spokojených absolventů, odborníků vybavených sebevědomím, vírou ve své schopnosti, samostatností a v neposlední řadě podnikavostí. Tedy vlastnostmi, které je odlišují od absolventů jiných vysokých škol a pro které jsou velmi žádání na trhu práce i snadno uplatnitelní. (citace z www stránek tohoto institutu).

 

Sebevědomí škole nechybí a to je dobře.

 

Stejně sebevědomý je i pan Cienciala, který k přijetí nabídky na ministerskou pozici prohlásil toto: “Beru to jako určitou dočasnou službu státu a jako poslání pro manažera, který má zkušenosti s řešením krizí.”. I jeho sebevědomí je správné a je na místě.

 

Jenže…abyste o přesvědčení o schopnostech pana Ciencialy nepřišli, neměli byste shlédnout jeho první briefing s novináři a následné večerní vystoupení na zpravodajském kanálu ČT24. Obojí bylo smutné!

 

Teď neposuzuji odborné dovednosti nového ministra, ale jeho vyjadřovací schopnosti a hlavně první dojem. Nebudeme si zastírat, že první dojem je důležitý. Hodně důležitý v běžném pracovním a osobním životě a extra důležitý u osoby, jako je ministr vlády jakéhokoli státu.

 

Stál jsem v kuchyni, zády k obrazovce krájel ředkvičky na chleba s tvarohem a při prvních větách pana budoucího ministra (když se Rusnokovi zadaří…) jsem strnul.

 

Klišé, nepřesně formulovaná obecná ekonomická pojmenování a pro mnohé uši občanů v Česku drhnoucí severomoravský dialekt. Ten ale k panu Ciencalovi patří…s ním nic nenadělá.

 

Otočil jsem se, opřel zadkem o kuchyňskou linku, ředkvičky šly stranou a sledoval, co se bude dál dít.

 

 

Sympatickej chlapík s kratkym zobakem (typický slezský genotyp) četl svoje prohlášení z papíru….škoda….u kandidáta na ministra předpokládám schopnost mluvit spatra. Šlo o prohlášení plné frází, lehce podlézavé zažitými slovními spojeními prezidenta republiky (z krize je třeba se proinvestovat, apod)… Drhlo to a celé mi to připomínalo projevy komunistů z doby, kdy jsem studoval, v novinách nebylo možný číst (kromě černý kroniky) nic, co by nebylo komunistikou ideologií ovlivněno, z televiznich zpráv nás taky krmily frázema a večer to dodělal Pláteník z jistého tv seriálu.

 

Pláteník! Ano, jako Pláteník mi připadal pan Cienciala. Takový bodrý. Takový lidský. Takový … pindal (pardon).

 

Bednu jsem vypnul a dokrájel ředvičky.

 

 

ZDROJ A CELÝ ČLÁNEK: Marek Valíček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 23 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.