5.7.2013
Kategorie: Společnost

Odborník ministr Ciencala

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

OD: MAREK VALÍČEK 05/07/2013

Některá deja vu mohou způsobit mrazivé pocity, u slabších jedinců i pocit nutnosti zvracet. Smát se tomu už fakt nejde a to i kdyby človek stokrát chtěl podobné situace pomocí smíchu vyoutovat ze svého života.

 

Dalším ministrem směšno-hořké Rusnovokovy vlády odborníků se stane Jiří Cienciala. Rektor Vysoké školy podnikání v Ostravě a bývalý generální ředitel Třineckých železáren se stane ministrem průmyslu a obchodu.

 

Nejdříve k té škole: Vzdělávací instituce, která podnikání nenese pouze ve svém názvu, jak dokládá již více než šest tisíc jejích spokojených absolventů, odborníků vybavených sebevědomím, vírou ve své schopnosti, samostatností a v neposlední řadě podnikavostí. Tedy vlastnostmi, které je odlišují od absolventů jiných vysokých škol a pro které jsou velmi žádání na trhu práce i snadno uplatnitelní. (citace z www stránek tohoto institutu).

 

Sebevědomí škole nechybí a to je dobře.

 

Stejně sebevědomý je i pan Cienciala, který k přijetí nabídky na ministerskou pozici prohlásil toto: “Beru to jako určitou dočasnou službu státu a jako poslání pro manažera, který má zkušenosti s řešením krizí.”. I jeho sebevědomí je správné a je na místě.

 

Jenže…abyste o přesvědčení o schopnostech pana Ciencialy nepřišli, neměli byste shlédnout jeho první briefing s novináři a následné večerní vystoupení na zpravodajském kanálu ČT24. Obojí bylo smutné!

 

Teď neposuzuji odborné dovednosti nového ministra, ale jeho vyjadřovací schopnosti a hlavně první dojem. Nebudeme si zastírat, že první dojem je důležitý. Hodně důležitý v běžném pracovním a osobním životě a extra důležitý u osoby, jako je ministr vlády jakéhokoli státu.

 

Stál jsem v kuchyni, zády k obrazovce krájel ředkvičky na chleba s tvarohem a při prvních větách pana budoucího ministra (když se Rusnokovi zadaří…) jsem strnul.

 

Klišé, nepřesně formulovaná obecná ekonomická pojmenování a pro mnohé uši občanů v Česku drhnoucí severomoravský dialekt. Ten ale k panu Ciencalovi patří…s ním nic nenadělá.

 

Otočil jsem se, opřel zadkem o kuchyňskou linku, ředkvičky šly stranou a sledoval, co se bude dál dít.

 

 

Sympatickej chlapík s kratkym zobakem (typický slezský genotyp) četl svoje prohlášení z papíru….škoda….u kandidáta na ministra předpokládám schopnost mluvit spatra. Šlo o prohlášení plné frází, lehce podlézavé zažitými slovními spojeními prezidenta republiky (z krize je třeba se proinvestovat, apod)… Drhlo to a celé mi to připomínalo projevy komunistů z doby, kdy jsem studoval, v novinách nebylo možný číst (kromě černý kroniky) nic, co by nebylo komunistikou ideologií ovlivněno, z televiznich zpráv nás taky krmily frázema a večer to dodělal Pláteník z jistého tv seriálu.

 

Pláteník! Ano, jako Pláteník mi připadal pan Cienciala. Takový bodrý. Takový lidský. Takový … pindal (pardon).

 

Bednu jsem vypnul a dokrájel ředvičky.

 

 

ZDROJ A CELÝ ČLÁNEK: Marek Valíček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2018: *****

Václav Komrska 3000,- Kč, René Chrobok 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Zdeněk Pernický 300,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jiří Kolátor 100,- Kč, Jan Vokáč 100,- Kč, Svatava Visser 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 5 800,00 Kč
Vybráno 16.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Loading...
politicon-banner
4 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.