VAKCINASPUTNIK
13.8.2020
Kategorie: Společnost

Odborníci varují, ruská vakcína proti koronaviru může být nebezpečná

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieKaždý normální člověk se raduje, jestliže se podaří najít účinnou vakcínu koronaviru a je jedno, kdo s ní přijde, klidně i Rusové. Jenomže je třeba zahodit ideologické předsudky a hledat pravdu.

Jedna krajnost je tvrzení, že Rusko při úrovni své vědy, není schopné objevit vakcínu proti koronaviru a co je ruské, to je špatné, druhou pro změnu zase mínění, že Rusové jsou bezchybní, dokonalí, a kdo upozorňuje na jejich chyby, je zločinec.

 

Takže je načase se věnovat racionálním argumentům a věcným námitkám proti ruské vakcíně, předčasné jásání rozhodně není na místě. Web novinky.cz přinesl zprávu ruského severu Fontanka, ve které je vůči přípravku nazvanému Sputnik 5 řada výhrad, jež nejdou odbýt mávnutím ruky. Epidemiologové tvrdí, že vznikla příliš rychle a může být nebezpečná.

Tato vakcína má mít 144 vedlejších účinků. Tolik? Je to možné? Ptal jsem na to lékařky – renomované toxikoložky z jedné pražské fakultní nemocnice. Ta odpověděla, že možné to je, vedlejší účinky mají všechny vakcíny a léky, a lidé by se divili, kolik jich může být a proto mají pečlivě číst příbalové letáky.

Problematická jsou ovem fakta, že výzkum trval jen 42 dnů a přípravek byl testován na 38 lidech, podle webu zprávy.aktualne.cz na 76 lidech. „V obou případech je to malý vzorek populace a ta doba je nenormálně krátká. Proto mám vážné obavy, že ta vakcína nemusí být bezpečná,“ řekla toxikoložka. Její slova potvrzují i odborníci, kteří míní, že Rusové nejsou dál než ostatní, akorát proces proti běžným pravidlům zkrátili a urychlili se všemi možnými riziky, které z toho vyplývají. I hlavní hygienik ČR Rastislav Maďar nedávno připustil, že Rusové žádnou funkční vakcínu nemají. Vakcína Sputnik V. také nebyla testována lidech mladších 18 a starších 60 let a rovněž na těhotných a kojících ženách.

„U testovaných osob byly po aplikaci očkovací látky zaznamenány otoky, bolest, přehřátí a svědění v místě vpichu. Častými projevy jsou tělesná slabost, malátnost, horečka, snížená chuť k jídlu, bolest hlavy, průjem, bolest v krku nebo rýma,“ píše se v dokumentu ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu, kde byla ruská látka vyvinutá. Pěkně celou situaci zhodnotil americký epidemiolog a člen krizového štábu Bílého domu pro boj s koronavirem Anthony Fauci výrokem: „Mít vakcínu a dokázat, že vakcína je bezpečná a účinná, jsou dvě odlišné věci.“

To je přesně ono. Pokud se ruská vakcína ukáže jako efektivní bez vedlejších účinků, bude jenom dobře. V boji proti koronaviru by se lidé měli spojovat. Jenomže nebezpečí, na které u poněkud rychlokvašeného ruského přípravku, upozorňují specialisté, podceňovat nelze.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 248 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 2,69 out of 5)
Loading...
politicon.cz
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.