1slovo-prezidenta-bhf-vyrez3-1
26.2.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Odborné právní semináře provádějí živnostníky spletitým labyrintem norem a vyhlášek

Sdílejte článek:

Znalost zákonů a právního prostředí je pro fyzické osoby i podnikatelské subjekty mnohdy velkou neznámou. Jak se zorientovat ve spleti norem, vyhlášek a zákonných ustanovení, které se často mění a bývají každoročně aktualizovány? Pomocníkem pro podnikatele, jež tápou, a přesto by chtěli být v obraze, jsou odborné semináře, které pořádá právní kancelář Císař, Češka, Smutný.

Poradenství v oblasti insolvenčních a soudních řízení

V řadě specializovaných seminářů zaměřených na právní problematiku se právní kancelář Císař, Češka, Smutný zaměřuje na poradenství věřitelům ve všech etapách insolvenčního a soudního řízení. Vzhledem k tomu, že se právníci z výše zmíněné kanceláře orientují hlavně na pomoc živnostníkům v těchto nelehkých životních situacích, jsou interní semináře organizovány i vedeny erudovaně a s cílem odborné pomoci potřebným klientům. Na první z odborných přednášek vystoupil spolupracovník právní kanceláře prof. JUDr. Josef Bejček, CSc., emeritní děkan brněnské právnické fakulty a vedoucí tamní katedry obchodního práva. Jeho zkušenosti a znalosti obchodního práva jsou platné především s přesahem do budoucnosti, význam jeho vystoupení byl pro zúčastněné přínosný a srozumitelný.

Likvidačním zákonům lze s pomocí advokátů předcházet

I další odborné semináře pořádané právní kanceláří Císař, Češka, Smutný jsou směrodatné pro potenciální zájemce především z řad podnikatelů. Jejich tématika je zaměřena na podporu podnikání mnohdy omezenou likvidačními ustanoveními pocházejícími z řad ústavních činitelů. Vždyť samotný zakladatel právní organizace JUDr. Pavel Smutný, populární advokát, živnostník a mecenáš, ví, jaká úskalí a byrokratické překážky přináší pohybování se v podnikatelské sféře.

Advokátní praxe Pavla Smutného s přesahem do kultury a celospolečenského dění

JUDr. Pavel Smutný roku 2009 se svými kolegy zřídil nadační fond Bohemian Heritage Fund s cílem ochrany, podpory, rozvoje národního kulturního dědictví a památek a kultivace společnosti. Pohnutky Pavla Smutného se odvíjejí od prospěšného přání znovuobrození české kulturní identity. Vyjma funkce mecenáše je třeba zmínit i jeho roli při založení ceny Arnošta Lustiga z titulu své funkce prezidenta Česko-izraelské smíšené komory. Toto ocenění se od roku 2011 každoročně uděluje některému z žijících Čechů, jenž se podobně jako Lustig postaral o rozvoj hodnot celospolečenského významu.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 30 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...