16.9.2015
Kategorie: Ekonomika, Společnost

Odboráři se opět řítí na Prahu

Sdílejte článek:

DAVID VLK 17|09|2015

Naši tátové a mámové pracujícího lidu pořádají v Praze v Libni ve sportovní hale odborářský brainstorming. Zřejmě se bude jednat o něco mezi rockovou mší, spartakiádou, srazem nadšených Jehovistů a natáčením Top gearu a vichřicí.

Kdo neskáče není odborář, aneb naši republiku si zlými zaměstnavateli rozvracet nedáme. Dneska to teda vypuklo. Samozřejmě v Praze, protože je to sice třeba z Moravy daleko, ale dá se tam skvěle po akci nakoupit v megaobchodňáku, tak hlavně igelitky s sebou.

Hned u vstupu se budou rozdávat rachejtle, řehtačky, vuvuzely, bubínky, transparenty a mávátka. Pozor na oči! Ať Vám je nějaký rozzuřený strojní zámečník v zápalu setkání nevypíchne!

Je třeba se poradit jak těm zlým kapitalistům zakroutit krkem! Tak do boje za vyšší platy, chceme minimálně 5% navrch. Není to málo, nebylo by lepší 15%?? a nebo 35% to zní přece hezky 35% navrch.

870159e1398eaf23e13d8ed96368_r16-9_w640_h360_g487786745c5c11e5a80c0025900fea04

Na pódium vyskočí předseda Středula. Největší živnostníkobijec, hned po Babišovi. Vlasy nagelovány dozadu ala kmotr Corleóne, dokonalé, na míru šité kvádro za bratru 85 tisíc, hedvábná kravata a kapesníček, francouzská manikúra a naleštěné botky patrně z kůže nějakého toho skoleného fabrikanta vizáž salonního magika. Zástupce pracujících, jak má byt. Ženské zavzdychají, chlapi se zasní. To je frajer ten předseda! Ze sálu se ozve:

“Já jsem nevěděl chlapi, že jedeme na kouzelnické představení, šak to je ten Coperfield ne?”

” Jaryne drž klapačku, šak to je náš předseda!” uklidňují ho kolegové z místní odporové organizace z jedné moravské konzervárny.

A támhle v rohu, spřátelený předseda Dufek. Podívejte se jak optimisticky blýská do davu hodinkami za čtvrt miliónu a támhle v rohu pospává “Eurotrafikant” táta Falbr a vedle něj senátor Štěch. To je aspoň show, když se budete chlapi snažit, taky to třeba tak daleko dotáhnete a nebudete pak už muset nic dělat!

No dost srandy, já bych všem pracujícím, včetně odborářů přál, aby jim zvedli výplaty co nejvíc to půjde, jenom si myslím, že tohle by si měl rozhodnout majitel každé firmy sám. Ostatně nikde teď nejsou kvalitní lidi, všude jen slyším, že potřebují nové kvalifikované zaměstnance, na pracáku už jsou jenom ti, co nikdy dělat nebudou, tak je logické, že ty co něco umějí přidáno určitě dostanou, aby ve firmě zůstali. A ti co toho moc neumí, nebo se jim moc nechce, to holt musí zkusit jinak. Třeba udělat kariéru v odborech!

ZDROJ: David Vlk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 85 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...