rouskyhodne
24.2.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Od zítřka dvě roušky

Sdílejte článek:

J. FRANEK

Tak nám začíná nová doba. Spolek géniů s IQ nad 2000, zvaný Česká vláda, s ročním zpožděním konečně přišel na to, že hadr na ksicht nic neřeší. Kapénky se vypařují maximálně do metru a půl, a velikost samotného viru nepřesahuje 110 nano, tj. cca 0,1 mikrometru. Čtenáři jsou chytří, umí číst, tak jistě vědí kolik je propustnost výše zmíněného hadru. Budu se opakovat, ale chrání asi tak jako plotové pletivo proti mouchám.

Nechci být hnusný, ale může mi vládní MENSA objasnit, jak mi pomůže, když si do okna dám dvě vrstvy plotu? To se mouchy leknou a neproletí?

Jistě, můžete si za nemalý peníz pořídit tzv „respirátor“, tedy věc, která je navržena a vyráběna pro ochranu před prachovými částicemi do velikosti 0.6 mikro. Takže, když už jsme v těch příkladech, je to jako nahradit v okně plotové pletivo pletivem králičím. Schválně, proletí moucha?

Co dodat? Lze jen souhlasit s dalšími autory, ona provize koruna na roušku pro kdejakého „prýma-kšeftaře“ je setsakra méně než deset korun na respík. A o tyhle vývary jde, že. Škoda řečí…

Jedinou dobrou zprávou je tak zrušení šílených plateb za „kovídové“ lůžko ve špitálech, resp jejich jakž-takž srovnání na standardní úroveň. Jistěže „hrdinní zachránci“ vřeští jak pominutí, ale co už s tím, statisícové prémie pro ředitele a primáře špitálů za zaplňování těchto komfortních pelíšků kdejakým osmahlým povalečem jsou snad minulostí. Jaro je tady, plateb za topení ubývá, tak šup, more, zpátky do parku k flašce… Uvidíme, co to udělá s čísly, vydržme.

Ona totiž ta mapička, uveřejněná v sekci „humor“ na tomto webu, ukazuje mnohé…

Jak říkám, uvidíme. Nejsem naivka abych si myslel, že různí ti „prymáši“ si svoje neskutečné zisky nechají vzít ze dne na den, vnoučata je třeba zabezpečit, chápu. Na jejich podporu je zde koblihářských idiotů až běda, ti budou stále civět na Burešbednu od rána do večera a kvičet hrůzou jak podsvinčata před porážkou. Přečíst si byť jen základy jak se věci mají s velikostí viru a případnou ochranou je nad jejich schopnosti. Imunita? Obranná schopnost organismu, její posilování? Makrofágy, T-buňky, ochranný film na kůži? Cizí slova.

Virus zde bude, nezmizí. A těžko si představovat, po vzoru koblihářů, že lze mít výjimečný stav, lockdown a podobné nesmysly, na věky věků. Takže to stejně nakonec bude na Vaší imunitě, na tom, jak svůj organismus posílíte, aby se s virem normálně vypořádal. Konec konců, zdraví jedinci ho „vyplivnou“ za pár dní, s následky „zvýšená teplota 37.2°C“.

Kašlete na debily a kšeftaře. Vypadněte ven, proběhněte se. A hadry, které Vaši vlastní imunitu neskutečným způsobem poškozují, vyhoďte do koše. Pořádně se prodýchat, vyčistit, posílit – to je to ono!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 457 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)