779231_article_photo_56pgipc_900x
22.11.2021
Kategorie: Společnost

Od pulnoci se 4 miliony Čechu staly občany 2. kategorie

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

VETVICKAVčera zazvonil tydlifon a na druhe straně byl stary Žid, kereho sem potkal před rokem v Karybiku. Narodil se par roku před valku v Rakusku a jako maly synek měl štěsti jak cyp, bo v osumatřicatem zdrhnul před socansku totalitu.

V knižce Kronika koronopodfucku sem mu věnoval zadni stranu knižky, bo dyskuze s nim mě docela ovlivnila:

Seděli na prahu vily a sledovali západ slunce nad Hispaňolou.
Kouřili doutník a pili rum, přestože starý Žid měl obojí od lékařů dávno zakázáno.

“To co jste mi řekl, zní tak hrozně, že se mi tomu snad ani nechce věřit.”

Smutně se usmál.

“Povězte mi ještě jednu věc – kdo za tím stojí?”
Přivřel oči, ale jemný úsměv na tváři zůstal.

“Pokud jste mě dobře poslouchal, pak byste to už přece měl vědět. Za vším stojí ti, kterým už dnes patří celý svět. A nyní si přišli pro zbytek,” odpověděl tajemně.
To mi nedávalo logiku.
“Pro jaký zbytek, když jim už dnes patří celý svět?”

Asi jsem se zeptal příliš hloupě, protože prudce otevřel oči, zadíval
se kdesi za mě, tam, kde zapadalo slunce za hispaňolskou Sosuou, vybudovanou evropskými Židy a i jeho sotva znatelný úsměv zmizel.

“Přišli si pro vás a pro vaše děti.”

Přiběh Židu ze středni Evropy, kere si v letě osumatřicateho vyžadal pro vyběleni domorodeho obyvatelstva dominykansky dyktator, sem popsal tady. Je to poučny přiběh o tym, že zlo se da zastavit enem na počatku, kdy ještě nema taku silu.

“Tak co, už věřite temu, co sem vam před rokem řikal?” zeptal se mě stary pote, co zme si povypravjali novinky. “Řikal sem vam, že oni postupuju podle bolševicke taktyky popsane psychologem Bidrmanem. Moc ste mi nevěřil. Řikal sem vam, že po šikaně obyvatelstva přijde uvolněni, pak přitvrdi až k fašizaci a pokud se nebudete branit, nastupi teror proti časti obyvatelstva, keru si vybrali jako nepřitela. Kdysik zme to byli my Židi, za komunyzmu si později vybrali jako cil schopne a majetne, fčil su nepřitelem tzv. neočkovani. A pokud se nebudete branit, přidu aji ty koncentraky a pokusy na vězňach. Vite, že v Rakusku ma byt očkovani povinne a odpurcum bude hrozit štyry roky natvrdo a povinne opichani v kriminale?”

“To nevim, v novinach se to tu nepiše,” pokusil sem se cosik namitnut, ale věděl sem, že to je marne, měl pravdu, bo naše noviny už zase lžu jak když Rude Pravo tisklo…

“Tak myslete na to, že přesně takto to začalo aji u nas v Rakusku. Zavedli meněcennu skupinu lidi a zakazali jim navštěvovat kina, hospody, kupaky. Pak jim zakazali jezdit veřejnu dopravu a zakazali jim pracovat. Pak jim vadilo, že nepracuju, tak jim přikazali nucene prace. A pak přišly ty koncentraky.

Neměl sem k temu co řict.

“Tuž držim vam palce. Slyšel sem, že od zitřka bude u vas vytvořen apartheid, kdy jedna skupina osob, lišici se enem zelenu prukazku, ma jina prava než druha. Nezbyva vam mnoho času, bo oni fčil musi jednat rychle, než to lidem dojde a vzbouři se. Buď a nebo… A kdyby bylo třeba, utečte včas, tajak se to povedlo mně v osumatřicatem…”

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 110 times, 6 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (58 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
167 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)