rouska-1024x683
10.4.2020
Kategorie: Společnost

Od prvního momentu co jsem si nasadil roušku, jsem věděl, že není něco v pořádku

Sdílejte článek:

COM/FB

Nejdříve mi učarovalo video o tom, proč roušky nosit. Tak jsme si doma dvě ušili.

Ale od prvního momentu co jsem si nasadil roušku, jsem věděl, že není něco v pořádku. A to ani ne primárně, že se pod tím prostě nedá dýchat, ale cítil jsem se jako ve vězení. Poslední roky se snažíme více a více osvobozovat od běžných způsobů myšlení a najednou jakoby mi někdo nasadil pouta.

Jako, že dělám něco, s čím nejsem ale vůbec v souladu. Jak kdyby někdo dokázal mě dostat až do tohoto bodu, kdy budu mít strach, že je pro mě okolí nebezpečím a já pro něj.

V té velké masáži ohledně toho, jak je zodpovědný jen ten, co má nasazeno, geluje si ruce a chodí v rukavicích se člověk ztrácí ve vlastním uvědomění toho, co je správné a červíček pochybností hlodá a hlodá.

Když jsem viděl v době, kdy to ještě nebylo povinné souseda v plynové masce a rukavicích, jak se zásobuje potravinami v bytě, ve kterém se na několik týdnů zabarikáduje, tak jsem si uvědomil, jak velký je ten strach a co to způsobuje v lidech.

Začínáme se štítit jeden druhého, nevidíme tvář a tedy ani emoce lidí kolem, přírodu čucháme jen přes kus hadru a hlavně vnímáme potenciální hrozbu v každém jednom člověku, se kterým přijdeme do styku. To přeci nemůže být správné. Jsme lidi, jsme jedno. Potřebujeme lásku jeden druhého cítit od lidí kolem sebe, ne jen od těch nejbližších.

Někdo nás minulý týden udal, že jsme byli s dětmi a se psem u rybníka na návsi více než půl hodiny bez roušek. Přijela místní policistka a vyzvalá nás k nasazení. Šli jsme domu. Byli jsme u rybníka, dost daleko od všech kolem a chtěli jen být venku s pejskem na trávě a užívat trochu sluníčka v mrazivém dni.

A jedna věc je, že se vydá vládní nařízení, ale druhá, že někdo vezme telefon a nahlásí, že se nařízení odmítáme přizpůsobit, když jsme venku u rybníka.

Beru to v obchodech a jiných veřejných místech a i na ulici asi, kde je hodně lidí a míjí se zblízka. To náhubek nasadím a respektuju. Ale nejsme přeci stroje.

Všichni jsme věděli, že trávit s rodinou čas doma a potom při nástupu do auta (ve stejné sestavě) mít roušky, je prostě blbost. Nehorázná.

Ale všimli jste si, kolik lidí jezdilo v autě s nasazenými rouškami? Kde je v této rovnici vlastní uvažování a kde je podřízení se tomu, co pánové nahoře vymyslí.

Jedna věc je, že se to nařídí, a další věc je se nad tím přece zamyslet a jednat podle vlastního uvážení.

Je to hezký test toho, jak jsme ochotni sami uvažovat a jak moc poslechneme, když se nám něco nařídí, byť je to sebevětší blbost.

Vím, že každý děláme to nejlepší co můžeme. K dané situaci přispíváme dle svého nejlepšího vědomí.

Neušili jsme žádné roušky (jen ty dvě pro sebe), nevytiskli žádné štíty a čest všem, co to udělali. Je hezké vidět semknutý národ tímto způsobem.

Věřím, že jsme ale jako rodina přispěli nejvíce tím, že nenasáváme, nešíříme a necítíme strach, který je tak silným motorem a který nás jako národ a vlastně i celý svět paralyzoval.

Těším se, až zase uvidím vaše úsměvy beztrestně na ulici. Snad to bude brzy a užijeme si krásný a slunečný jaro, celý rok i život.

Vím, že za tento vlastní postoj dostanu od mnohých po čumáku, ale nedalo mi se nepodělit o vlastní pohled na věc.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 919 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 3,69 out of 5)
Loading...
loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.