trikolora4
9.7.2019
Kategorie: Politika

Od Občanského Fóra až po hnutí Trikolóra

Sdílejte článek:

PAVEL B. REICHL

Ne, nebojte se, nehodlám Vás děsit nějakou hlubokou analýzou tvarování jedné naší politické strany a už vůbec si nemyslím, že Trikolóra bude jeho další odnoží.

Základem mého dnešního psaní jsou příspěvky na sociálních sítích. Nechci nosit dříví do lesa a myslím, že to sleduje každý, kdo na nějaké síti je a umí si to sám vyhodnotit.

Překvapivě začnu jiným hnutím. Babišovým ANO. Proč? Protože okolo něj vidím neuvěřitelnou slabost. A to ať už jejich voličů a nebo příznivců.

Už od posledních voleb do premiéra buší jeho odpůrci až opravdu zavržení hodným způsobem, vyhrabávají na něho ty největší špíny světa, tvoří hanlivé a hrubě urážející obrázky a koláže. Obrovské demonstrace a opětné urážky. Nadávky a zesměšňování..

Víte nejsem a nebudu voličem ANO, ale vnímám to, vidím jak do jejich předsedy buší a kolikrát si říkám, že už to nemůže vydržet, že už to třeba kvůli své rodině zabalí, ale on drží. Až na pár lidí a to z nejbližšího okolí se ho nikdo veřejně nezastává. Nikdo nevyleze na náměstí na pódium a nebrání ho. A mně se honí hlavou, kde jsou sakra všichni ti voliči? Jak je možné, že na sociálních sítích nekolují příspěvky od těch 30% voličů? Proč ho nebrání? Dali mu svůj hlas a podle průzkumů mu ho chtějí dát zase. Ale kde jsou?

Já Vám to povím. Je to prostě typická česká povaha. Někde v klídku čekat jak to dopadne a pak se ukázat. Tohle je nám tak strašně moc blízké až je to k pláči. Ale ne, nechci házet všechny do jednoho pytle a vím, že jsou i tací, kteří za svým volebním hlasem jsou..

Čekal bych, že budou média plná těch inteligentních lidí z hnutí ANO a budou veřejně Babiše hájit bez ohledu na to, zda mu bude později vina prokázána či nikoli. Je to přece ten, za koho kopou, je to ten, komu dali hlas a měli by za ním stát a bojovat.

Bohužel, náměstí jsou plná jen jeho odpůrců. Ale jak jsem už psal, mně je to jako člověku, který volil jiné, tak nějak jedno, ale naprosto vůbec se mi nelíbí to chování jeho odpůrců..

A proč to vlastně píšu? Protože mě to napadlo jako skvělý úvod k mému vyznání se k Trikolóře.

Václav Klaus junior nám ukazuje asi poslední světýlko na konci tunelu. Všichni víme a plně si uvědomujeme, že to nebude vůbec snadná cesta, ale naděje na to, že se naše životy vrátí opět k normálu, tak ta je obrovská.

Pana Klause sleduji prostřednictvím médií už opravdu dlouhý čas. Málokdo si uvědomuje, že je to výborný pedagog a byl ve své profesi velmi úspěšný. Navíc je synem bývalého prezidenta země, který se nikdy nebál říkat věci tak jak je viděl. V tomto ohledu se domnívám, že jablko nepadlo daleko od stromu, což je super.

Nebudu tady spekulovat o tom, kolik hlasů dostala ODS v posledních volbách jen díky němu, to nám perfektně ukáží již příští volby. A jak můžeme vidět z různých průzkumů, analytici a ani novináři to jaksi ignorují a drží ODS stále na procentech, která strana dostala. Asi to bude nepříjemné probuzení..

Trikolóra představila své tři pilíře a myslím si, že se jim podařilo parádní představení se veřejnosti a již jen tímto prvním krůčkem získala Trikolóra veliký počet občanů na svou stranu.

Na sociálních sítích můžeme od odpůrců tohoto hnutí číst, že je dobře, že vzniklo, že odebere voliče třeba hnutí SPD. Taky Vám to milí čtenáři přijde tak děsně laciné a naivní? Proč má pořád někdo potřebu se někomu vysmívat a znehodnocovat jeho úsilí?

Často jsou k vidění obrázky, které si nedělají legraci z toho, co Klaus junior říká, ale hlavně z jeho postižení. Dříve mě to neuvěřitelně štvalo, možná i dohánělo k šílenství, ale pak jsem o tom přemýšlel hlouběji a ztotožnil jsem se s tím, že i špatná reklama je reklama. A zatímco má mnoho lidí pokřivený charakter a pohlednou tvář tak junior to má zcela určitě opačně a nemyslím si upřímně, že by ho to mohlo nějak diskvalifikovat a nebo omezovat. Naopak, musí mít naprosto dokonale vytvořenou vůli prorazit a dokázat světu, že vůbec nezáleží na tom jak vypadá, ale co dokáže. A kdybych to měl ještě více odlehčit, musím zmínit, že o krásu v hnutí se starají jeho členky a ty navíc jak jsem je mohl stihnout na sociálních sítích poznat, dodávají i hodně moc inteligentních prvků. Takže si opravdu myslím, že i v tomto ohledu to bude velmi schopný tým.

Ještě se toho moc nestalo. Zatím je to takové oťukávání a tvoření. Důležité pro mnoho příznivců je i to, že se k hnutí svého syna i velmi pozitivně vyjadřuje pan prezident Klaus. To je vskutku pořádná porce plusových bodíků.

Mnoho z nás bude v napětí očekávat co bude dál. Budeme sledovat práci hnutí a to nejen v hlavních médiích, ale i na sociálních sítích, kde nám doposud ti, kteří už mají s hnutím co do činění, ukazují především to, že jsou to lidé z masa a kostí. A já tak nějak cítím, že ta chuť stát na straně občanů této země není jen předstíraná, ale naprosto upřímná.

A i proto se právě v tuto chvíli hlásím mezi příznivce a voliče Trikolóry. A nebudu mlčet, nebudu zbaběle schovaný ve chvílích, kdy bude hnutí potřebovat podpořit. Nechci být jako voliči hnutí ANO. To bych se musel hanbou propadnout.

Práce v politice a ani jiná činnost s politikou spjatá mě nikdy nelákala a neláká, ale pokud bude potřeba se za hnutí postavit jako jeho příznivec, udělám tak bez sebemenšího zaváhání a budu stát pevně na jeho straně. Protože je to má volba a po dlouhých letech budu moci opět vyrazit do volební místnosti s pocitem, že se mi tam opravdu chce a že můžu vhodit svůj lístek s naprosto čistým svědomím.

Závěrem přeji hnutí, aby mělo co nejvíce odvážných voličů, kteří se za něj vždy bez zaváhání postaví a budou ho podporovat i v těch nejtěžších chvílích. Ono je jedna věc něco někde plácat a jiná věc je přijmout skutečnost ať je jakákoliv.

Václave Klausi juniore, máte důvěru mnoha lidí této země a já Vás dnes večer prosím především o to, abyste nikdy neslibovali žádné vzdušné zámky a bili se za své plány jako lvi.

A já cítím a vím, že tomu tak bude. A děkuji Vám všem okolo Trikolóry. Především za naději.

Za dobrou práci Vám zcela určitě poděkuji za nějaký čas…

Autor: Pavel B. Reichl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 627 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
72 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)