transgender
5.1.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Od ledna bude ve Švédsku nelegální hovořit špatně o transsexuálech

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Dne 1. ledna byla zavedena tzv. “Rozšířená soudní ochrana transsexuálních osob”, což znamená, že urážení a šíření nenávisti proti “transgender identitě nebo výrazu” je přidáno ke zločinům z nenávisti, píše Fria Tider.

Na konci loňského roku předložila švédská vláda parlamentu návrh zákona s cílem “posílit ochranu transsexuálů v trestním právu”.

“Legislativní změny navržené vládou znamenají, že transsexuální osoby budou plně chráněny legislativou proti zločinům z nenávisti. Pravidla dnes zahrnují například barvu pleti, víru a sexuální orientaci”, napsala tehdejší vláda.

Návrh zákona navrhuje doplnit “transgender identitu nebo výraz” do seznamu skupin chráněných zákonem proti nenávistné řeči.

Nyní se tyto změny provádějí a zákon se dále rozšiřuje. Takzvaná “nenávist” proti transgenderům je zakázána.

Od 1. ledna 2019 platí následující ustanovení v kapitole 16. 8 § trestního zákona, tj. Zákona o nenávistné řeči:

“Kdokoli, kdo v prohlášení nebo jiném sdíleném sdělení ohrožuje nebo vyjadřuje pohrdání komunitě nebo jiné skupině lidí na základě rasy, barvy pleti, národnostního nebo etnického původu, víry, sexuální orientace nebo transgender identity se dopouští zločinu nenávistné řeči a k výkonu trestu odnětí svobody maximálně po dobu dvou let nebo, pokud je trestný čin menší, k pokutě.

Pokud je trestný čin obzvlášť těžký, pachatel je odsouzen za zhoršené podněcování k nenávisti k trestu odnětí svobody nejméně po dobu šesti měsíců a nejvýše čtyř let.”

Zdroj: Voice of Europe, překlad Mike

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 4 850,00 Kč
Vybráno 13.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 309 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.