injekceockovani
26.11.2021
Kategorie: Společnost

Očkování jako nejmenší politické zlo

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Krátký Zemanovský úvodník: 

Tak máme prezidenta zpátky v nemocnici. Covid vole! Měl pozitivní test. Fiala má utrum, dneska se premiérem nestane a nemůže s tím vůbec nic udělat. Aktivace článku 66 je bohužel už vystřílenou municí. Zítra se tomu pověnujeme víc, dneska jen krátce zopakuji,  co řekl Ještěr, když podepisoval v souladu s ústavou svolání nové sněmovny – “Získán čas, získáno všechno.” 

A teď zpátky k tématu: 

Dnes je pátek a to už tradičně komentuji, jak se vyvíjí koronavirová epidemie. Ale než tak učiním, chci se vrátit ke včerejšímu článku o svobodě jako diverzifikaci rizika. Musím totiž říci vážení diskutéři, že jste mě včera zklamali. Čekal jsem mnohem bouřlivější a odmítavější reakci na svou ryze darwinistickou úvahu, ve které nebyl žádný prostor pro soucit, empatii a vlastně ani pro vzájemnost.  Proto než začnu komentovat epidemickou situaci, popřu své včerejší myšlenky a zkusím se na věc podívat z trochu jiného úhlu. 

Pojďme se krátce zamyslet nad tím, jak to vypadá z pohledu vlády…  Nebo přesněji, jak to vypadá z pohledu ještě stále premiéra v demisi. Jasně, pokud vláda dělá všechno dle temných záměrů tajných mocných skupin a poslouchá ilumináty, tak asi není o čem diskutovat, protože všechno je ďábelský plán, který se nedá zastavit a dochází svého naplnění. 

Ale já osobně bych si dovolil myslet, že vláda nic neřídí. Naopak se v tom plácá jako nudle v bandasce. Proto v poslední době nejvíc urážejí můj rozum různé titulky typu: “Vláda vypustila virus do populace”. Vláda žádný virus nikam nevypustila. Vláda nemá kontrolu ani nad virem ani nad populací. Vláda sice může nařizovat, může prosit i hrozit, ale co se pak skutečně děje, to jde ve značné míře zcela mimo ni. Tak tomu bylo loni, tak je tomu letos. Nějaké řeči o apartheidu mě fakt ze židle nezvednou. Ve skutečnosti si každý v této zemi jede podle mé včerejší úvahy. Dělá si to jak chce, dodržuje si co chce a co nechce, to nedodržuje. Akorát tak nějak všichni předpokládají, že kdyby něco, tak jim v nemocnicích doktoři pomohou. A vzhledem k tomu, že doktoři i sestřičky toho mají také plné zuby a kde není žalobce, tam není soudce, tak bych se vsadil, že čím větší nápor pacientů, tím méně se jim chce být profesionální… a hádejte na koho jsou doktoři a sestřičky naštvaní? Ano správně… na neočkované… Nemusí se nám to líbit, ale takto vypadá doktorské veřejné mínění. 

To víte, zavádí se tu apartheid a Andrejko včera zjistil, že by povinné očkování zařídilo odchod deseti tisíc policistů do civilu. V této chvíli jsem Babišovi normálně začal fandit. Ať to povinné očkování zavede. Stejně těch policajtů máme moc a kdyby jich cca pětina ubyla, vůbec bych se nezlobil.  Ano, takhle to diktátor vždycky dělá, zbaví se policie.  Budu se smát až do vánoc. 

Zároveň ve stejné chvíli teď ztrácí své iluze i budoucí pětikoaliční  vláda. Po roce tvrdé kritiky Babiše přišli s vlastním řešením epidemie, které je (světe div se) vlastně totéž, co Babiš dělal před rokem. Masivně testovat, lockdowny jako poslední varianta, sledovat počty lidí v nemocnicích a podle toho přitvrzovat nebo zvolňovat. Nebyl to právě sůdruh ministěr Blatník, kdo to přesně takhle chtěl dělat? Nejmenovalo se to PES? prý to bylo špatně… Pekarová to říkala, Fiala to říkal, Bartoš to říkal… Řídit epidemii podle obsazenosti JIP, to je jako řídit požární zásah podle množství popela.   Musím říci, že i ten Andrej už je po roce zkušeností s českou verzí epidemie poněkud dál a zkouší něco jiného – zvažuje povinné očkování alespoň pro někoho (ale ne policii). 

A víte proč Andrejko s tak lehkým srdcem zvažuje právě povinné očkování? To je úplně jednoduché. V zásadě má totiž vláda jen tři možnosti: 

1. Může udělat lockdown. Ale bude to stát 500 miliard, budou řvát podnikatelé, budou řvát živnostníci, budou řvát obchodníci, budou řvát i zákazníci, že se chtějí ostříhat a bude to mít dalekosáhlé důsledky na politické kariéry. Bude z toho další inflace, bude z toho rozvrat veřejných financí. Zároveň to nebude moc fungovat, protože lidi už se naučili to obcházet, na takové opatření je tu policajtů zase příliš málo a stejně se lidi budou scházet v garážích. 

2. Může se smířit s přetíženými nemocnicemi. Může tvrdit, že covid neexistuje, může to bagatelizovat, může tvrdit, že covidová lůžka jsou plná, protože se za ně dobře platí, může tvrdit že za všechno mohou neschopní ředitelé nemocnic a neschopní zřizovatelé. Ale pak budou řvát doktoři, bude řvát lékařská komora, sestřičky půjdou do stávky, protože haní jejich práci, budou řvát hejtmani a budou řvát pozůstalí, kterým umřel dědeček, pro kterého se nenašlo místo v posteli. Pokud by se tohle vyhrotilo, tak je to nejpřímější cesta k věšení na lucernách. 

3. Může tlačit na očkování, upnout se na to, může ho vnucovat, prosit, hrozit, může ho udělat povinným. A riskovat řev lidí, kteří do sebe nechtějí vpichovat experimentální látku a také doufat, že ho hoši od Fajzru neoblafli a žádné masové nežádoucí problémy nenastanou. Ono to očkování sice také nefunguje nějak super, ale při trošce štěstí se promoříme dřív než se lidi naserou příliš. 

Podle mě jiné varianty nejsou. Všechno je jen kombinace těchto tří možností. Kdybych byl v Babišově kůži, asi bych si také vybral variantu tlačit na očkování, protože to vypadá nejméně škodlivě pro moji budoucí politickou kariéru. Podle mě v tom nic jiného není. Babiš netlačí na očkování kvůli Gatesovi, ale jednoduše proto, že je to z hlediska jeho politických ambicí nejmenší zlo.  Tím samozřejmě neříkám, že se i přes tlak na očkování nevyplní i ty horší varianty. Že se mu přetíží nemocnice se všemi průvodními jevy a že nakonec bude muset udělat i lockdown se všemi průvodními jevy. 

Ale abych řekl pravdu, v posledním týdnu jsem vysloveně optimista a myslím, že Andrejovi jeho sázka víceméně vyjde.  Čímž se dostávám ke svému vidláckému zhodnocení stavu epidemie:

Minulý pátek jsem tvrdil, že epidemie zpomaluje a tento týden to musím potvrdit.  Čím vyšší je denní počet nakažených, tím se snižuje reprodukční číslo. Dneska je někde okolo 1,15. Proto čísla stále ještě rostou, ale už rostou mnohem pomaleji než v předchozích týdnech. 

 

  • Vidlák a.a.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 155 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 2,10 out of 5)
Loading...
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)