KUBEK
21.6.2021
Kategorie: Společnost

Očkovací loterie

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

CIRTKOVANa vlastní uši jsem slyšela v Otázkách Václava Moravce říkat pana Kubka, předsedu České lékařské komory, že očkování by mělo být propagováno třeba i tak, že kdo se nechá očkovat, bude zařazen do nějaké loterie.


Za dobu pandemie jsem si už zvykla, že i z úst tzv. lékařských kapacit slýcháme různá krajně problematická prohlášení, ale přesto jsem měla dojem, že špatně slyším.

Lékař chce dávat za účast na očkování losy?

Očkování je zdravotní zákrok, jehož cílem má být nějaké preventivní působení. Každý jednotlivec si musí sám pečlivě zvážit přínos i rizika očkování pro svou osobu. Jde totiž o jeho zdraví, jde o to, aby se on sám chránil před nákazou, ale on také ponese případné nežádoucí následky očkování.

Je sice hezké, že závažný nežádoucí účinek nastane například (hypoteticky) v jednom promile případů, tj. postihne jednoho z tisíce lidí, kteří se zákroku podrobili. Ale i při takovém výsledku je tu pořád konkrétní člověk, který není na zdraví (a často i kvalitě života) postižen z jedné tisíciny, ale – pokud dojde k nejhoršímu – třeba i stoprocentně. Z tohoto hlediska je bohužel očkování samo o sobě tak trochu loterie, v níž většina vyhraje a výrazná menšina prohraje, ale ty prohry bolí opravdu hodně.

Reklama na humánní léčivé přípravky má svá pravidla, daná zákonem o regulaci reklamy. Naši přední lékaři by si měli tato pravidla osvěžit, než začnou přemýšlet o tom, že očkované lidi budou losovat (!) v nějakém kole štěstí. A předseda ČLK by měl komunikovat s veřejností důvěryhodně a ne jako Bába Tutovka.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 458 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
80 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)