rumeldorado
7.11.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Ochutnejte pravé jamajské, kubánské i barbadoské rumy s nádechem exotiky

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

V současné době není vůbec jednoduché rozdělit rumy do smysluplných kategorií. Právě u tohoto alkoholického nápoje nejsou jasně definovaná pravidla, jak by měl rum chutnat a jak by se měl vyrábět. Dokonce každá země charakterizuje rum úplně jinak, a proto se můžete setkat se vzájemnými protiklady.

U rumu je rozdíl také v obsahu alkoholu. Zatímco některý je slabší, jiný zase silnější, některý zraje dva roky, jiný dvanáct let. Pro španělsky mluvící země jsou typické añejo rumy. Francouzsky mluvící ostrovy zase k výrobě tmavého alkoholického nápoje používají šťávu z cukrové třtiny, nikoliv z melasy.

Co rum, to originál

223_donpapa1-webPokud byste přijeli do Kolumbie, setkali byste se s názorem, že rum má mít alespoň 50 procent alkoholu. Výrazně se liší názory i na dobu zrání v sudech. Za rum je považován v Mexiku pouze takový destilát, jenž v sudech zraje alespoň 8 měsíců, v Dominikánské republice 12 měsíců a ve Venezuele 24 měsíců.

V neposlední řadě jsou rozdíly v pojmenování. Argentinské rumy se rozdělují na bílé, zlaté, světlé a extra světlé. Barbados nazývá rumy světlými, silnými a vyzrálými. Spojené státy zase mají buď rum, rumový likér, nebo ochucený rum. A tak bychom mohli pokračovat stát po státu.

Jaké rumy se dají koupit u nás?

Do českých končin se přiváží rumy ze všech koutů světa. Ve sbírce rumů by vám neměl chybět prémiový rum Don Papa vyráběný na ostrově Negros na Filipínách. Legendární venezuelskou značkou rumu je Diplomático, jejíž historie se táhne od konce osmnáctého století. Dalším pokladem z Venezuely je Pampero. Vyzrálou chutí a nádhernou barvou se pyšní vrcholný rum El Dorado.

Jestliže si chcete koupit některý z výborných rumů, podívejte se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu PanAlfréd.cz, kde najdete rumy různých původů.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.