STEPANEK
3.10.2018
Kategorie: Společnost

Ochránci ČT si mohou oddychnout – Štěpánek stáhl svou kandidaturu do RRTV

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Petr Štěpánek se podle posledních zpráv stáhl z kandidatury na člena RRTV. S jeho podporou váhali i poslanci z hnutí ANO. Zato štěstím zářit může například Jan Farský, který Štěpánka obvinil z toho, že chce zlikvidovat ČT.

Poslanecký klub ANO se s kandidátem do RRTV sešel. „Z debaty vyplynulo, že nemá stoprocentní podporu v klubu,“ přiznal šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Poté mu Štěpánek oznámil, že kandidovat vůbec nebude. Podle něj ANO ustoupilo tlaku lobby České televize. „My jsme považovali pana Štěpánka za odborníka v této oblasti,“ vysvětloval Faltýnek, proč ho původně ANO nominovalo.

„Jak si vládní strana se zodpovědností za tento stát může dovolit navrhnout člověka, který chce podminovat Kavčí hory, sídlo České televize a snad je vyhodit do povětří?“ uvedl před tím ve Sněmovně šéf poslanců STAN Jan Farský. Kandidatura Štěpánka vadila i TOP 09, lidovcům i ČSSD.

„Pokud Petr Štěpánek v minulosti veřejně publikoval názor, že po dnešku nezbývá než zopakovat, že Česká televize je zločinecká organizace, jež nám za naše vlastní peníze vymývá mozky a Kavčí hory podminovat a zmáčknout knoflík, tak je to něco, co je pro mě úplně nepochopitelné,“ řekl Farský.

Inu, nedalo mi to jako vždy a podíval se, kdy Štěpánek ona „osudová slova“ vyslovil. A bylo to docela nedávno, když si na ně i vytížený Jan Farský ze STAN vzpomněl. Bylo to na margo vysílání ČT, které pokrývalo summit Trump-Putin dne 17. 7. 2018. Více například zde nebo tady.

ČT ovšem perlila i dříve. Stačí si připomenout památné pokrytí postupného náběhu výsledků prezidentských voleb v USA, kdy někteří znalci odmítali uvěřit, že je Donald Trump vyhrál. ČT pak postavení svého zpravodaje ve Washingtonu Martina Řezníčka vyhodnotila jako neudržitelné a tento pán nám dnes moderuje Události. Občas si na své kontakty získané ve Washingtonu rozpomene a pozve si je jako hosta do Událostí, komentářů.

Že v ČT není všechno v pořádku, mi koneckonců připomněl i poslanec ODS Václav Klaus. Ve svém sloupku na novinky.cz si všímá krátkých „zpráviček“ na D: – vysílání pro děti. Zhlédl totiž toto: Konkrétně jsem onehdá v záchvatu vzteku vypnul televizi, protože oni normálně hustěj do dětí propagandu už od tří let. Elinka sedí a čeká na státní televizi na Večerníček. Na krtečka nebo tak něco. Ale před tím jsou zprávy pro děti (Zprávičky). Nesmysl je to samo o sobě, ale kdyby to bylo ve stylu, že děti v Tanvaldu měly besídku a támhle zas soutěžili v atletice, nebo že se v zoo narodilo slůňátko – tak ještě budiž. Jenže tady je třeba o prezidentu Trumpovi, jak je zlý, že odmítl pařížský protokol a ničí tak přírodu.

Štěpánek o sobě napsal do Neviditelného psa. Popisuje v něm své zásluhy z jeho dřívějšího působení v řídících orgánech, jakým je RRTV, a zásluhy na tom, že Česku vyhrál 2 miliardy Kč v nějaké arbitráži. Z minulosti je mi Štěpánek znám nejen jako člen různých mediálních rad, ale zejména jako sžíravý kritik nejen veřejnoprávní ČT, ale řady politiků, kteří si z „ochrany nezávislosti“ ČT udělali doslova živnost. Uvědomím-li si, že nejprve se oznámení Štěpánkovy kandidatury do RRTV komentovalo tak, že hnutí ANO podporuje jako kandidáta člověka, který poslal Andreje Babiše „do háje“ a pak tuto kritiku sám smazal, nakonec u některých poslanců ANO převážil názor, že Štěpánek je „příliš radikální“ a podpořit ho odmítli. Poté se Štěpánek kandidatury vzdal.

To, že podporu ANO ztratil, ale není podle něj důsledkem jeho kritiky hnutí. V odvolání své nominace s úterním datem, adresovaném předsedovi poslanců ANO Jaroslavu Faltýnkovi, Štěpánek píše, že ANO ustoupilo tlaku lobby České televize. Text odvolání Štěpánek zaslal médiím.

Odstoupení Štěpánka z kandidatury by tak mohlo být i důkazem toho, že Jaroslav Faltýnek už není druhým mužem hnutí ANO. ANO se tedy na poslední chvíli zbavilo proslulého potížisty a bude zřejmě hledat novou tvář. Tipnul bych si, že to bude žena.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 57 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...