designove-obyvaci-steny-s-komodou-800x650
20.2.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Obývací stěna utváří celou místnost, volte pečlivě

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Obývací stěna je bezpochyby výraznou částí pokoje. Určuje ráz celé místnosti, takže pokud právě stojíte před úkolem jejího výběru, mějte se na pozoru. Může vám pokazit celkový dojem, nebo naopak zajistit, že vám krásný obývací pokoj bude závidět každá návštěva.

Dnes vládne minimalismus a mnozí bytoví designéři tvrdí, že obývací sestava vlastně není potřeba. Stačí ji prý nahradit pár skříňkami. Na obrázku taková řešení vypadají moc hezky, v realitě jsou ale hodně nepraktická. Vždyť obývací stěny nejsou v pokoji jen tak pro parádu, mají sloužit rovněž k úschově věcí. Čím menší sestavu si tedy vyberete, tím méně se vám toho do ní vejde. A úložného prostoru není nikdy dost.

Velikost vyberte střídmě

Minimalistické obývací sestavy jsou nepraktické, ovšem velké modely podél celé stěny už také nepatří k nejmodernějším řešením. Snažte se velikost vybrat tak, aby místnost nebyla přeplněná. Velmi dobře vypadají sestavy ze samostatných kusů nábytku, které můžete v případě potřeby za pár let přeskládat úplně jinak.

Odborníci radí, že by vám z každé strany sestavy měl zůstat aspoň metr prostoru. Pozor dejte také na řešení do výšky. Lépe než skříň vysoká až ke stropu vypadají nízké skříňky doplněné o závěsné modely nebo police.

Využijte kouzla barev

Máte spíš menší obývák? Pak by se vám tam mohly hodit obývací stěny lesklé bílé. Lesklé provedení odráží světlo, takže má podobný efekt jako zrcadlo – opticky zvětšuje prostor. To stejné dělají světlé barvy. Velmi moderní jsou například kombinace bílé a světlého dřeva.

Nejdůležitější je provedení

Prosklené vitríny se dnes už moc nenosí, málokdo si vystavuje porcelán po babičce. Přesto se vám mohou hodit, například na pěknou sbírku modelů letadel. Rozmyslete si tedy, co chcete v obýváku uskladňovat, a podle toho volte provedení. Vyvarujte se přílišnému množství otevřených polic, jelikož do těch zavíracích snadno zavřete i nepořádek.

Chcete-li nějaké skutečně originální řešení, podívejte se na levné obývací stěny a sestavy třeba do e-shopu Dona-shop.cz. Hned na první straně tam uvidíte jednu krásnou čtvercovou stěnu s velmi zajímavě řešeným úložným prostorem. Nebojte se experimentovat.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.