SONG
19.5.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Obsadí Hatefree Song žebříčky českých hitparád?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

EVA VALERIE MAXOVÁ 19|05|2016

Iniciativa HateFree Culture má konečně svůj propagační song. V soutěži, kterou výzvou “SLOŽ TO!” loni v červnu HFC vyhlásila, nakonec vyhrála píseň “Gaštanový med” slovenské amatérské skupiny Hrana.

Iniciativa HateFree Culture (HFC), spadající na Úřadu vlády ČR pod Dienstbierovo ministerstvo pro lidská práva, se nefláká. Výstavy, Hatefree Zóny, apely na českou veřejnost a antinenávistné videoklipy, to všechno tvoří převážnou část činnosti tohoto spolku, který jen velmi nerad hovoří o způsobu a výši jeho financování.

HateFree Zónu má Česká republika už i na ministerstvu spravedlnosti, může být tedy v klidu. Dost možná a brzy budou sladce růžové samolepky všude kolem nás jako prevence tak často zmiňované a tolik oblíbené nenávisti.

Za chvíli bude naše země vyhlášená tím, že všichni jsme ne GOGO, nýbrž HateFree. Chca nechca.

Iniciátoři HFC dostali nápad a v červnu 2015 vyhlásili otevřenou výzvu “SLOŽ TO!” pro všechny neprofi hudebníky, aby složili skladby, bojující proti rasismu, xenofobii a oslavující vzájemné soužití a respekt. Vyhodnocení provedla šestičlenná porota, která z 89 skladeb 63 interpretů udělila první místo slovenské skupině Hrana a jejímu songu “Gaštanový med”.

Světlo světa nakonec spatřil svižný slovenský song, podpořený videoklipem ze studia Družina, ve kterém zpěvák opakovaně zpívá vzkaz svým posluchačům:“A ja len nenávidim nenávidím nenávist, pretože nenávidim nenávist…” Jako na kafemlejnku, pořád dokola.

Velmi důležité je zdůraznit fakt, že hlavními aktéry klipu jsou mladý Rom, neonacista (?), muslimka, securiťák a příslušník vietnamské menšiny, kterému ochotně s nakládáním rozsypaných rolí toaletního papíru pomáhá blond žena. Celý klip je plný lásky, láskyplných úsměvů, flirtujících očních kontaktů, vzájemného pochopení, něžných doteků a nakonec se tu objeví i vřelý polibek, který vás možná bude šokovat. Uvidíme, co na to české hitparády, nakolik svižný hejt song bude slavit úspěch u svých posluchačů.

Výsledný pocit z HF Songu ponechám na každém z vás:

HateFree Culture na svém Facebooku videoklip písně okomentovala slovy:

“Co se stane, když se potká Rom, kluk v bombru, muslimka, sekuriťák a….? Neuvěříte! Skončí svět tak, jak ho známe?”(16. 5. 2015)

Nevím, o jakém světě to novodobí bojovníci proti nenávisti, podporovaní mimo jiné Úřadem vlády ČR, mluví. Čeští občané vědí, jaká je každodenní realita. Které minority jsou zde pokládány za více či méně problematické a z jakého důvodu. Nedůvěra je v poslední době mezi lidmi stále častější, a není se čemu divit.

A závěr?

HateFree Culture i tímto vítězným songem ve videoklipu z nereálně vykresleného světa, podala české veřejnosti další důkaz o tom, že z nenávisti se dá udělat dobrý byznys, který se ve svých účelových projektech navíc veřejně a drze vysmívá všem slušným občanům této země.

eva-valerie-maxova
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur), Roman Martínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 389,20 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
41 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.