26.9.2015
Kategorie: Společnost

Obrácení páně Babišova – kolik hlupáků se na to chytí?

Loading...
Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ 26|09|2015

Veřejnost má jasno a politici to ignorují. A tak někteří fikanější začínají otáčet. Skutečně bude stačit změnit rétoriku, ukázat lidumilnou tvář a mít tak volby v kapse? Pan Babiš se o takový veletoč právě intenzivně pokouší.

Uprchlická krize nezačala zničeho nic. Minimálně na jaře začalo být všem jasné, že se problém asi nebude dát zvládnout. Bylo to jasné normálním lidem, nikoliv politikům. Sama jsem navštívila několik poslanců, kteří jsou z vládních stran a zastávají významné posty. Pochopila jsem, že oni v tu dobu měli daleko přesnější informace o tom, co se děje, co se chystá. Přesto nijak nezasáhli ani veřejnost nevarovali. I když věděli. Informace musel mít i pan Babiš – jednoznačně. Přesto nijak nekonal a mohl konat!

Co dělal pan Babiš? Snažil se protlačit nesmyslný projekt elektronických pokladen. Ještě na začátku tohoto týdne prohlašoval zdatný čerpač dotací z EU: “Bránit se soudně není rozumné, protože nám to EU vrátí i s úroky. Dostáváme z EU desítky miliard korun ročně, měli bychom na dnešním summitu dát jasný návrh, jak krizi vyřešit systémově.” Přeloženo do lidské řeči to znamená – nesmíme dráždit EU tím, že bychom se vzpírali jejich nesmyslným a nerozumným požadavkům, protože by byly ohroženy dotace do mých firem. Raději sklopit hlavu a podřídit se…

babisdotaisl

Ostatně za celou dobu od jara vláda neudělala nic, co by nějak ochránilo Českou republiku od nesystémových návrhů EU ve věci migrantské krize. Pan Babiš celou dobu mlčel a nijak se zásadně k této věci nevyjadřoval. Nezaznamenala jsem, že by třeba kvitoval zájem veřejnosti v případě velké petice, kterou Martin Konvička a Blok proti islámu předložili do sněmovny – 200 000 podpisů! Reagoval nějak pan Babiš na toto velké vzedmutí občanského uvědomění? Nevšimla jsem si.

Jenže něco se stalo. Panu Babišovi zřejmě někdo dobře poradil. Je třeba změnit rétoriku, jinak ho voliči v dalších volbách pošlou k šípku. A tak pan Babiš v pořadu Máte slovo najednou úplně otáčí a říká třeba toto: “Máme u nás milion lidí, kteří žijí na hranici chudoby, máme 200 tisíc lidí, kteří nemají na zaplacení nájmu a stát jim musí dávat 11 miliard ročně, máme 30 tisíc bezdomovců, 160 tisíc rozdělených rodin, ve kterých se samoživitelé starají o 400 tisíc dětí, a máme důchodce, kteří by chtěli žít jako důchodci v Německu. Já jsem byl zvolen, abych se staral o lidi z tohoto státu, ne řešil problémy celého světa.”

Pane Babiši – nestačí změnit slova – je třeba taky něco dělat. Jako místopředseda vlády a předseda vládní strany máte docela dost možností. Předveďte nějaké činy – slova fakt nestačí. A jestli si myslíte, že jsou lidi tak hloupí, že si z vašich řečí sednou na zadek, tak se pletete. Dnes nestačí říct do médií něco, co chtějí lidi slyšet. Jen tím dokazujete, jak lidmi pohrdáte a jak je podceňujete. Lidi nejsou tupé ovce, které stačí podrbat za krkem a oni půjdou za vámi bez toho, že by se ptali, jestli je náhodou nechcete vést na porážku. Tahle doba skončila!

Lidé bděte! Všímejte si toho, jak politici, kteří do teď problémy přehlíželi, najednou otáčí. Nemůžeme jim dovolit, aby si zase koupili naši přízeň. Protože oni se nezmění – nemůžeme jim důvěřovat. Mohli udělat tisíc věcí na naši ochranu a nedělali to. Jen se nám vysmívali a naše požadavky bagatelizovali. A teď, když jim hoří koudel za prdelí, najednou chtějí otáčet. Ale jsou to zase jen slova! Proč nevypíšou referendum za vystoupení z EU? Je to jediná cesta, jak si uchovat možnost dělat rozumné věci. Ministr Chovanec na besedě s veřejností v Olomouci jasně řekl, že Německo je bezradné a EU se nechová rozumně. Proč se tedy té EU tak držíme?  

Pane Babiši – možná si pár hlupáků změnou rétoriky získáte na svoji stranu. Ale rozumné a zodpovědné občany svým trapným veletočem urážíte. Rozumní občané volali po jasných krocích vlády minimálně od jara a vy jste je ignoroval. Teď už si nás nekoupíte! Můžete ale odejít se ctí – pokud byste aspoń teď začal konečně rozumně konat – slova nestačí.

ZDROJ: Eva Hrindová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 7000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, MUDr. Martin Volný 500,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Tibor Csillaghy 500,- Kč

Celkem za měsíc: 21 359,60 Kč
Vybráno 61.02%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 20 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
24 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.