nuts-2837866_960_720
22.7.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Oblíbená ořechovka jako chutný digestiv

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Pokud jste si až doteď mysleli, že známý likér ořechovka se vyrábí ze zralých a suchých ořechů, vyvedeme vás z vašeho omylu. K její přípravě je třeba nezralých vlašských ořechů v tzv. mléčné zralosti. Úplně nejlepší jsou ty, které jsou ještě obalené svěže zelenou slupkou. Jak se ořechovka vyrábí? Vysvětlíme vám v následujícím článku.

Stará tradice na přípravu domácí ořechovky

Výroba ořechovky má v České republice hodně dlouhou tradici. Možná i ve vaší rodině se z generace na generaci dědí vlastní a jedinečný recept na její domácí přípravu, která ve skutečnosti není nijak složitá. Hodně záleží na použitých ingrediencích a na správné nezralosti vlašských ořechů. Základem pravé ořechovky jsou ořechy, líh a koření – hřebíček, pomerančová kůra, skořice a cukr. Pro maceraci ořechů se používá hlavně slivovice, nejlépe opět domácí, vodka nebo tuzemský rum. Někdo sladí ořechovku místo cukru raději medem. Záleží na zvyku a zkušenostech domácího výrobce.

Kvalitní čeští výrobci ořechovky

A protože je ořechovka likérem mezi lidmi opravdu oblíbeným, věnuje se jeho průmyslové výrobě ve velkém i řada českých likérek. Zajímavou hořko-sladkou chuť má například 30% Sudličkova ořechovka s kaštanově hnědou barvou, kdy postupným stárnutím získává tmavší zabarvení. Z jesenických hor přichází známá ořechovka 35% Ullersdorf, jejíž výroba trvá třicet dní, a potom zraje minimálně další rok v nerezových nádržích. Vzniklý likér se pyšní vanilkovou, skořicovou a ovocnou chutí. Naproti tomu se Chvalešovický ořechový likér s 38% obsahem alkoholu vyrábí s přídavkem lesního medu a se směsí speciálního koření. Sami vidíte, že je z čeho ořechovku vybírat, nabídka je pestrá a záleží na každém, čemu dává přednost.

Nechce-li se vám bloudit po kamenných obchodem a raději si ořechovku vyberete v klidu domova prostřednictvím internetu, pak neváhejte navštívit e-shop Pan Alfréd. Pro pražské zákazníky nabízí pohodovou službu – rozvoz zboží po Praze zdarma.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Pavel Šebek 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 754,35 Kč (30,- euro)

Celkem za měsíc: 6 865,46 Kč
Vybráno 19.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.