return-1819651_1280
9.10.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Oblékněte správné cyklistické oblečení a projeďte se podzimní krajinou

Sdílejte článek:

Posilovny, fitness centra a bazény nám vláda zase zavřela, a tak jsme odkázáni pouze na domácí či venkovní cvičení. Pojďte si užít poslední hezké podzimní dny a vydejte se na kolo. Pro cyklistiku je ještě pořád vhodné období, když se teple obléknete.

V říjnu už nebývá takové teplo, abyste si mohli vzít jen cyklistické kraťasy a dres s krátkým rukávem. Místo toho se zaměřte na cyklistické oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi. Vynikající bude například dres na kolo s příměsí merino vlny, která zahřeje a výborně saje pot, navíc nezapáchá, ani když se zapotíte.

Naučte se vrstvit

S oblečením to raději moc nepřehánějte, pokud se navléknete, po čtvrt hodině se budete potit a těžko se vám pojede. Ideální je oblékat se ve vrstvách a ty podle potřeby svlékat nebo navlékat. Svrchní vrstva by vždy měla být nepromokavá pro případ, že vás zastihne nějaká přeháňka. Na kolo se vyrábí velmi lehké šusťákové bundy, jež příliš nezahřejí, takže vyžadují ještě spodní vrstvu, ovšem ochrání před deštěm a neprofouknou.

Šusťákovou bundu kolikrát sbalíte do malého balíčku, jenž se vejde i do cyklistické brašny. Je-li pro vás pohodlnější batoh na kolo, můžete si s sebou sbalit více různého oblečení. Jízda na kole s batohem nemusí být nepříjemná, kromě toho může zvýšit bezpečnost. Aspoň v případě, kdy si pořídíte batoh s integrovaným chráničem páteře.

Nezapomeňte zakrýt ruce a uši

Nejvíce tepla ztrácíte na periferiích tepla, třeba ušních boltcích a konečcích prstů, kde jsou hodně prokrvené tenké kapiláry. Při delší jízdě vám určitě budou mrznout ruce, proto je teď na podzim vhodné nosit rukavice na kolo. Neměly by být příliš tlusté, ať se vám dobře řadí a brzdí. Jestli hodně fouká, pod helmu si oblékněte čelenku, šátek či čepici, ať vám nenafouká do uší. Nezapomeňte ani na nohy, na ty patří teplejší ponožky, případně speciální návleky na tretry.

V neposlední řadě je nutné vybrat správný terén. Ti, kdo mají celoodpružené kolo a milují jízdu v terénu, budou možná trochu smutní, ovšem v říjnu už není vždy vhodné počasí pro jízdu v terénu. Bylo-li posledních pár dnů sucho, klidně se do lesa vydejte, jinak upřednostňujte silnice, ať se nebrodíte po kolena v blátě.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 154 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.