936520-kamala-harris
26.8.2021
Kategorie: Politika

Obětuje Biden Harrisovou pro svou záchranu?

Sdílejte článek:

RT

Velké chyby v zahraniční i domácí politice americké viceprezidentky Kamaly Harrisové ji mohou stát místo. Za necelých osm měsíců Kamala Harrisová nedokázala prokázat, že je dostatečně kvalifikovaná pro výkon funkce druhé osoby v Bílém domě. Nedokázala vyřešit problém s uprchlíky na hranicích s Texasem a také přiznala, že je zodpovědná za krizi v Afghánistánu. Ve svém článku o tom píše americký novinář Micah Curtis. 

Domnívá se, že státní úředník na této úrovni by měl mít odpovídající kvalifikaci. Podle jeho názoru se Harrisová dostala do funkce jen proto, že je žena a patří k rasové menšině. To však pro zastávání tak vysoké funkce zjevně nestačí, shrnuje autor.Když byla Kamala Harrisová oznámena jako kandidátka na post viceprezidentky, pro mnohé byla tato zpráva šokující. V tu chvíli si říkali, že na tak zodpovědnou funkci není připravena. A pouhých osm měsíců po volbách se ukázalo, že ti, kteří předpovídali neúspěch tandemu Biden – Harrisová, měli pravdu.

Nedávno Harrisová převzala odpovědnost za krizi v Afghánistánu. Podle ní to byla právě ona, kdo v mnoha ohledech ovlivnil prezidentovo rozhodnutí o urychleném stažení vojsk. Nyní se podle Curtise tato situace stala pro Spojené státy mezinárodní ostudou. Ať tak či onak, zdá se, že viceprezidentka bude muset nést za současnou situaci odpovědnost. Podle autorových zdrojů z Kapitolu Harrisová před svým prohlášením zopakovala: „Na mě to nesvádějte.“ „Ať už je to pravda, nebo ne, jasné je, že Harrisová se zdráhá oslovit americký lid ohledně rozvíjejícího se fiaska,“ shrnuje autor.

Připomeňme, že afghánský příběh je druhým velkým selháním amerického viceprezidenta. V zimě ji Joe Biden pověřil dohledem nad řešením krize na jižní hranici země, kde se situace s uprchlíky značně zkomplikovala. Harrisová však cestu z různých důvodů odkládala a do regionu nikdy nezavítala. V květnu ji prezident Biden znovu vyzval, aby se osobně vydala do Texasu a problém posoudila. Ale teprve v červnu, po nepříjemném rozhovoru s patronem, se Harrisová „nečekaně“ rozhodla na jižní hranici vyrazit. Bylo to tak nečekané, že to překvapilo i novináře akreditované v Bílém domě. Ti jsou obvykle varováni týden před cestou.

Prvním bodem na cestě viceprezidentky bylo El Paso v Texasu, kde se nachází největší počet uprchlíků. Podle zpráv médií v El Pasu pronesla projev, v němž oznámila zákaz příchodu nelegálních přistěhovalců do Spojených států. Kromě toho kritizovala bývalého prezidenta Donalda Trumpa a vyzvala nechápavého posluchače, „aby na ni neukazoval prstem“. Novináři tvrdí, že Harrisové projev nikdo neposlouchal. Následně spolustraníci demokratů obvinili prezidentskou administrativu, že příběh o cestě na hranice je ranou pro image strany.

Během své krátké cesty se viceprezidentka setkala s migrantkami ve věku 9-16 let, které jsou v péči státních zařízení. Setkání s nimi si velmi pochvalovala, o čemž informovala zástupce médií. Kritici v reakci na to Harrisové doporučili, aby navštívila stanový komplex v nedaleké pevnosti Fort Bliss, kde jsou děti migrantů drženy za ostnatým drátem a ve vazbě. Novináři BBC tam zavítali a hovořili o hladových dětech, sexuálním násilí, epidemiích COVID a písečných bouřích pokrývajících stanové tábory v poušti, kde žijí děti a dospívající.

Během návštěvy se Harrisova kolona setkala s protestujícími – Trumpovými příznivci. Na plakátu jednoho z demonstrantů stálo: „Kolik holčiček musí být znásilněno, aby se z toho stala krize?“.

Harrisovou kritizovali jak republikáni, tak demokratičtí kolegové. Texaský senátor Ted Cruz označil její návštěvu za „oslavné focení“. Jeho stranický kolega, kongresman Henry Cuellar, jehož volební obvod se nachází na části jižní hranice, prohlásil, že administrativa dělá z demokratů „slabochy“.

Autor článku se domnívá, že Biden a jeho tým udělali velkou chybu, když Harrisové nabídli tak vysokou funkci, která je zcela neadekvátní úrovni jejích kompetencí. To vedlo k chaosu na jižní hranici a nyní pravděpodobně povede k úmrtí mnoha lidí v Afghánistánu.

Biden se může k takovému kroku uchýlit – hodit afghánský neúspěch a krizi na hranici s Mexikem na Harrisovou, aby se zachránil před impeachmentem. Otázkou je, jaké rozhodnutí deep state učiní a koho se rozhodne obětovat – politického nováčka nebo starého harcovníka politických her.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 127,- Kč
Vybráno 37.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 485 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)