boulevard-voltaire-republique-islamique-de-france
17.10.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Obětí uříznutí hlavy v Paříži byl prý učitel, který při hodinách svobody projevu ukazoval karikatury Mohammeda

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Francouzská proti-teroristická policie vyšetřuje uříznutí hlavy provedené v pátek večer mužem, který přitom údajně vykřikoval „Allah Akbar“.

Aktuální zprávy Reuters hlásí, že svědkové slyšeli, jak útočník při napadení vykřikuje „Allah Akbar,“ běžně překládané jako „Bůh je veliký“ nebo i „můj Bůh je největší“. Zpráva uvádí, že policie tato tvrzení ‚ověřuje‘.

Původní zprávu si přečtěte níže:

V severozápadním pařížském předměstí Éragny Val-d’Osie byl nalezen v pátek odpoledne muž s uříznutou hlavou poté, co policejní hlídka zneškodnila muže třímajícího nůž. Největší francouzské noviny Le Figaro hlásí, že policisté muži nařídili, aby své zbraně odhodil, a když neuposlechl a agresivně je napadl, tak ho zastřelili.

Krátce poté policisté našli tělo s uříznutou hlavou, hlásí tento list. Protože podezřelý na sobě měl výbušnou vestu, nemohli se policisté dostat k tělu okamžitě dostat a na scénu byli povoláni pyrotechnici.

Různé zprávy ve Francouzských médiích tvrdí, že podezřelý u sebe navíc měl odpalovací pás, nůž, pistoli nebo obojí. Není jasné, v jakém okamžiku k původnímu zavraždění došlo, ale podle zpráv to vypadá, že uplynulo dost času, neboť vrah nahrál obrázek té vraždy na svůj twitterový účet. Ač byl účet okamžitě Twitterem smazán, tak screenshoty původního příspěvku už vystavili jinde a francouzská média o nich referují.

Jedna z citací twitterových komentářů údajného vraha uvádí jako: „Ó Macrone, vůdče nevěřících, popravil jsem jednoho z tvých pekelných poskoků, kteří se opovážili znevažovat Mohammeda.“

Francouzská národní proti-teroristická policie to vyšetřuje, kdy ta má vyšetřovat „vraždy spojené s prováděním terorismu.“

Actu 17, nový web s vazbami na francouzské bezpečnostní složky, a celoevropská rádiová síť Europe 1 hlásí, že obětí utnutí hlavy byl učitel, který během vyučování ukazoval karikatury Mohammeda a že to by mohlo být motivací této vraždy. Pařížské noviny Le Parisien se uchýlili dále k tvrzení, že podle zdrojů byla oběť učitelem dějepisu, a ty karikatury ukazoval jako součást výuky o svobodě vyjadřování.

Toto zdaleka není první útok násilného extremismu kvůli existenci karikatur vyobrazujících Mohammeda. Radikální islámští teroristé v roce 2015 v kanceláři satirického magazínu Charlie Hebdo zmasakroval v Paříži 12 lidí včetně policisty pro policejní ochranu a pracovníků údržby budovy, a to kvůli publikaci nelichotivých karikatur tohoto islámského proroka.

Ještě minulý měsíc pákistánský migrant sekáčkem na maso před touto kanceláří, dlouho už přeživším personálem Charlie Hebdo opuštěné, ošklivě zranil dva lidi, aby rozvrátil soudní proces s různými lidmi, co byli do toho útoku roku 2015 zapojeni, i do s ním spojeného obléhání košer obchodu.

Západní země rovněž zažily šířící se nepokoje, když dánský mediální kanál Jyllands-Posten v roce 2005 publikoval obrázky Mohammeda, kdy ty obrázky ze solidarity přetiskl i Charlie Hebdo.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 568 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
91 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)