sanitka
25.2.2021
Kategorie: Společnost

Období chřipek je v plném proudu…

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝ…nicméně letos ji údajně nikdo nemá. Jde o úspěch českého zdravotnictví, důsledek různých karantén, nebo o možnost, kterou je neschopnost při PCR testování rozeznat covid od chřipky? Jde o podobné viry s nepříliš rozdílným průběhem způsobeného onemocnění. Navíc v lednu až březnu jsou chřipky časté, a dokonce i ty uměly uzavírat školy. Letos nic. Mimochodem v jejich šíření nezabránilo ani očkování proti nim.

Ptát se odborníků na skutečný stav je zbytečné. Ti, kteří by s námi mohli souhlasit, byli umlčeni. Na televizních obrazovkách se objevují pouze podporovatelé lockdownů, testování a očkování. Kam zmizeli pánové Žaloudík, Šmucler, Beran a další včetně bioložky Pekové? Trochu to evokuje vzpomínku na film Skřivánci na niti a dotaz:,,Kam zmizel mlíkař?“ Proč nebyla umožněna veřejná diskuse? Odpověď je jednoduchá. Za prvé premiér Babiš diskusi nepřipouští. Jak řekl jeho bývalý kolega z ANO a ministr Pilný, premiérovi buď přitakáváte, podlézáte mu a souhlasíte s ním, nebo jste za svou neloajalitu vyměněn a nahrazen kýmkoliv jiným schopným ohnout hřbet až pod úroveň lidství. Tomu napovídá kvalitativní výběr blízkých Babišových spolupracovníků. Kdo podlézá, má šanci. Nesmí ničím ohrozit svého pána, v tu chvíli má smůlu, i kdyby byl sebelepší bezcharakter. To potkalo Romana Prymulu.

Hra čísel tedy pokračuje. Chřipka 0, covid razantně přibývá. Z pěti testovaných rázem 2 zachycení s covidem. A máte to holoto, ten nouzový stav prostě zařídíme. Opozice nám jde na ruku a senátoři ať si klidně s pandemickým zákonem chvilku hrají, stejně jim to v poslanecké sněmovně smetou ze stolu a vrátí zákonu původní podobu. Už nyní nepočítejte s oslavou Velikonoc, cestováním, sportováním, vlastně vůbec s ničím. Školy naopak zavřeme, přidáme školky, zbytek obchodů mimo velkopotravin, veškeré ubytování a vycházet se také nebude. Chtěli jste na hřiště? Smůla, přerušíme i profesionální soutěže. Vadí vám dušení se v respirátorech? Tak je budete nosit všude, i na zahradě. Zajímá někoho, že viry nikde neulpívají a že jde o každoměsíční opakování stejné taktiky, aby bylo dosaženo nouzového stavu? Nikoliv, a pokud ano, je to konspirátor. Už jsou zase přeplněná krematoria, rakví se nedostatek, převáží se pacienti. Takže budeme pokutovat. A to tak, že se budete divit.

Pro objasnění toho, co nahrává vládě a médií, si nyní dovolíme citovat zaměstnance rychlé záchranné pomoci, který na sociálních sítích sdělil, jak vypadá den v sanitce. Citujeme.

Takhle teď vypadá běžný výjezd záchranné služby (ano, na fotce jsem skutečně já). Výzva, fofrem k autu, návlek do ochranných prostředků, výjezd, ošetření a transport pacienta, návrat na základnu, likvidace potencionálně kontaminovaného materiálu, dezinfekce sebe i celé sanitky. Po takovém výjezdu je auto hodinu nepojízdné.

Kdo jsou naši pacienti?

1. Pacient covid +, který naši pomoc opravdu potřebuje. Naštěstí jsou to výjimky.

2. Pacient covid +, minimální příznaky.

3. Pacient covid +, žádné nebo minimální příznaky, dožaduje se hospitalizace, protože v televizi neustále slyší, že na něj nezbude lůžko.

4. Pacient, který má mírně zvýšenou teplotu či lehký kašel, ale i v tomto případě k němu musíme přistupovat, jako potencionální covid +.

Každá nemocnice nějaké pacienty ve vážném/vážnějším stavu eviduje, naštěstí se však tato čísla drží v řádech jednotek. Do nemocnic však kontinuálně proudí velké množství pacientů skupin 2-4, ať už cestou ZZS nebo po svých. A protože pacienta covid + (ať už potvrzeného, nebo suspektního) nelze jen tak jednoduše poslat domů, lůžka pro ně vyčleněná se opravdu mohou rychle plnit. Stačí jeden pozitivní test a máme problém. Navíc je tím silně omezena péče o ostatní pacienty, neboť covid lůžka se vyčleňují právě na úkor ostatních oddělení. A opět je třeba připomenout, že existuje velké množství (i mnohem závažnějších) nemocí.

Možná těchto pár poznatků řekne o pandemii více než obšírné popisování podvodného chování vlády. Ta jede podle určitého scénáře, který jí byl dodán. Přidala si k němu něco svého, to aby někteří její členové na to neprodělali, a jede se dál. Velká část národa je skutečně na tuto hru již naštvaná a odmítá ji hrát. Ta druhá je vyděšená a terorizuje tu první. V nastalé hysterii si vláda dělá, co chce. Jak dlouho ještě? Dokud dle slov Merkelové nebude celý svět naočkován. Čím, kým a proč, to je zjevné. Takže konec je v nedohlednu a ukončení chřipkového období nic nezmění.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 200 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)