MIGRANTILOD2
6.3.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Obchodní řetězec zvaný migrace

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDPřehled vývoje od počátku roku přinesl dnes švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung (NZZ). Výběr dobře ilustruje, oč při celé migraci jde – o obchod s lidmi, pašeráctví a falešné (a výdělečné) pojetí „lásky k bližnímu“:

– Podle interní zprávy Frontexu nejsou síly EU schopny jednoznačně rozptýlit obvinění z možného porušování základních práv. Agentura Frontex je těžce kritizována, protože média uvedla, že řecká pohraniční stráž opakovaně nelegálně nasměrovala čluny s migranty zpět do Turecka. Úředníci agentury Frontex prý v některých případech byli poblíž a nezabránili tomu. Několik agentur EU vyšetřuje tato obvinění.

– Řecký ministr pro migraci Notis Mitarakis popřel tvrzení, že Řecko násilně vytlačuje migranty z řeckých vod (pushback), aniž by jim dalo šanci požádat o azyl. Tato obvinění jsou „součástí komplexní strategie falešných zpráv“, kterou Turecko prosazuje prostřednictvím některých nevládních organizací a sítí pašeráků, řekl Mitarakis pro řecké noviny „To Vima“ (14. února). Předchozí vyšetřování agenturou EU pro ochranu hranic Frontex a řeckou pobřežní stráži obvinění nepotvrdila, uvedl Mitarakis.

– Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) pašeráci naházeli u pobřeží východoafrického státu Džibuti desítky uprchlíků do moře. Nejméně 20 lidí se údajně utopilo. Jak ve čtvrtek (4. března) oznámila organizace OSN, loď ve středu (3. března) dorazila do Jemenu s více než 200 migranty. Krátce po odchodu z hlavního města Džibuti pašeráci vyházeli asi 80 lidí z lodi. Podle přeživších byla loď přeplněná. Mezi utopenými byla údajně řada dětí. Šéfka IOM v regionu, Stéphanie Daviot, uvedla, že incident je jen dalším důkazem, „že zločinci nadále zneužívají za účelem zisku lidi, kteří se zoufale snaží zlepšit svůj život a nezajímají je následky“. V říjnu již při podobných incidentech zemřelo nejméně 50 migrantů.

– Italské soudnictví vyšetřuje čtyři lidi z humanitární organizace Mediterranea Saving Humans. V září 2020 přivezla soukromá italská loď Mediterranea „Mare Jonio“ do Pozzalla na Sicílii 27 migrantů. Podle zpráv agentur státní zástupce Ragusa na Sicílii vyšetřuje, zda jde o případ převaděčství. V té době „Mare Jonio“ převzal lidi od obchodní lodi přepravní společnosti Maersk. Je podezření, že došlo k ilegálnímu toku peněz.

– Pomocná organizace Sea-Watch zachránila 45 migrantů z člunů v centrálním Středomoří. Mezi lidmi bylo 13 nezletilých osob bez doprovodu, oznámila organizace se sídlem v Berlíně v pátek (26.02.). Zachránění jsou na lodi „Sea-Watch 3“ a je jim poskytována lékařská péče.

– Posádka španělské pomocné lodi „Open Arms“ tvrdí, že má povolení přivést na Sicílii 146 zachráněných migrantů. Úřady přidělily loď do italského přístavu Porto Empedocle poblíž Agrigenta. Tým lodi zachránil migranty během několika víkendových misí ve Středozemním moři z malých libyjských člunů, za situace, kdy byly metrové vlny, uvedla tato soukromá organizace na Twitteru.

– Agentura OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizovala evropské státy, které odmítají uprchlíky na hranicích. Jsme znepokojeni tím, že se tento postup široce používá, oznámila organizace OSN ve středu (27. ledna) v Ženevě. Na některých místech jsou lidé vytlačováni zpět násilím a tyto zprávy se množí, uvedla zástupkyně vysokého komisaře pro uprchlíky Gillian Triggsová. V minulosti například uprchlíci hlásili vytlačení člunů ze strany řecké pobřežní stráže. Agentura pro uprchlíky uvedla, že lidé, kteří uprchli přes státní hranici, byli také odsunuti. Nekontroluje se, zda potřebují ochranu. V roce 2020 přišlo do EU 95 000 lidí, což je o 23 procent méně než rok předtím.

Potud NZZ.

Je jasné, že OSN a EU budou neustále tlačit na přijímání dalších a dalších migrantů a kritizovat jakoukoli snahu o omezení migračních toků. Budou podporovat turecký obchod s uprchlíky a hanět Řecko. Budou i nadále podporovat kvetoucí obchod s lidmi a počet obětí tohoto nelidského obchodu pod zástěrkou pomoci se bude neustále zvyšovat. Našel jsem výstižný popis falešného lidství v úvodu jednoho článku na webu Nadhled: „Jedním ze znaků nynější doby se stal stav, ve kterém se nachází řada stran, jednotlivých politiků, aktivistů, neziskových organizací a různých komerčních subjektů. Tím stavem je falešná solidarita, která na rozdíl od přirozené postrádá skutečnou lidskost a touhu pomáhat tam, kde je to skutečně třeba. Přestože je kolem nás plno lidí, kteří by pomoc potřebovali, výše uvedení si vyloženě vyhledávají ty, kterým svou podporu nabízejí, vnucují a zároveň na ní vydělávají. Někdy napřímo a ekonomicky, jindy skrytě a politicky, což nic nemění na tom, že v důsledku také vydělávají.“

Je čas začít pojmenovávat věci a události pravým jménem. Migrace je jen jiná verze obchodu s lidmi. Cílem není pomoc, nýbrž zisk. „Kolaterální škodou“ je pak rozvrat nejen těch států, převážně afrických, ze kterých houfně utíkají mladí lidé za vidinou lepšího života v Evropě, ale i Evropy samotné. Půjde-li to tak dál, Evropa nebude útočištěm pro nikoho.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 142 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
79 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)