VIRROUSKA
30.3.2020
Kategorie: Společnost

Obchod se strachem

Sdílejte článek:

VLADIMÍR ADAM

Nepřetržitý sled negativních zpráv. V televizi záběry nebožtíků v rakvích, které nikdo nestíhá pohřbívat.

Informace, že ve Francii jdou city stranou a pacienty nad 75 let už nezachraňují. Přímé přenosy z mlácení
prázdné slámy na tiskových konferencích. To je současný stav v našich mainstreamových médiích. Směrem k obyvatelstvu proudí tolik negativní energie, jako asi nikdy předtím.

Zemřelí, kteří měli pozitivní test na koronavirus, jsou v přímém přenosu sčítáni jako body v nějaké mezinárodní reality show. U každého je zveřejňováno místo úmrtí, věk, výpis všech jeho ostatních nemocí, kolikátý je v pořadí… Prostě hyenismus prvního stupně. Vyděšení lidé to vše sledují a pouze bezmocně čekají, až k nim virus dorazí.

A že je negativní myšlení to nejhorší pro obranyschopnost organismu a má možná na svědomí více životů
než samotný virus? Koho to zajímá…

Ona díky tomu totiž obrovsky stoupá sledovanost. Například Česká televize se rozplývá nad rekordním zájmem diváků a průběžně o tom informuje na sociálních sítích: “Absolutní rekord v historii vysílání @CT24zive. V neděli ČT24 vyhledalo 4 149 000 dospělých diváků. Zároveň share ČT24 za celý minulý týden byl 12,07 %.” Tak blahopřejeme, soudruhu Dvořáku.

Dle statistik v Itálii loni umíralo téměř 54000 lidí každý měsíc. Proč se nyní místo online sčítání neuvádí, o kolik se zvedla průměrná měsíční (čtvrtletní) úmrtnost oproti normálu? To mezi oběťmi nebyl nikdo, kdo by zemřel i bez koronaviru? Jenže pak by to možná nevypadalo tak děsivě a Česká televize by nebyla na svých rekordních 4 miliónech…

Ale jako vždy, všechno špatné je pro něco dobré. Díky této krizi se naplno ukazuje, jaký je propastný rozdíl mezi fungováním přerostlého státního aparátu a soukromého sektoru. Ukazuje se, jak státní úředníci mají problémy řešit i ty nejjednodušší záležitosti a naopak, jak obyčejní lidé a soukromé firmy excelentně spolupracují při nouzovém chodu republiky. Nyní je ta nejlepší příležitost, jak ten  nefunkční moloch co nejvíce zredukovat.

Včetně bulvární České televize.

  • Vladimír Adam
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 2 611,00 Kč
Vybráno 7.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 714 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
politicon.cz
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.