23.4.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Občanům sídliště, terorizovaným cikány, došla trpělivost. Píší vládě …

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED 23|04|2015

Život v každodenním strachu, špína, vybydlené byty, hluk, stříkačky od feťáků, opilá individua, napadání slušných lidí. To je každodenní realita obyvatelů sídliště Janov v Litvínově, kteří jsou nuceni žít na jednom sídlištním prostoru se, zhruba čtvrtinovým zastoupením, nepřizpůsobivých cikánských nájemníků. Doslova očistec na Zemi. Zoufalí lidé však nemají nikde zastání, žádná nevládní dotovaná neziskovka, Dientsbier ani ombudsmanka Šabatová jejich problémy neřeší. Napsali tedy premiéru Sobotkovi:

Vážený pane premiére Sobotko,

obracíme se na Vás s touto peticí a žádostí o pomoc při řešení našich každodenních problémů.

Žijeme na sídlišti Janov v Litvínově. Sídliště vznikalo v sedmdesátých letech minulého století a postupně se stalo příjemným místem pro bydlení. To trvalo až do konce devadesátých let, kdy začala „privatizace“ bytového fondu města Litvínova. V té době žilo v Janově kolem 7 % cikánské populace a majoritní populace dokázala tuto skupinu zvládat. Po prodeji většiny bytů do vlastnictví se rozjela spirála, ve které vlastníci (zvláště různé realitní kanceláře) začali prodávat byty dalším cikánům a ti, když se nastěhovali do domů, tak způsobili odliv dalších a dalších slušných lidí a místo nich přicházeli jiní cikáni atd. V roce 2008 bylo obsazeno téměř 15 % bytů cikánskými rodinami. Dnes je to již 25 %!

janov1

Žijeme v každodenním strachu, máme obavy o naše děti, všude se válejí stříkačky, cikáni nepracují, a dokud to počasí dovolí, tak se válejí kolem domů a my máme strach kolem nich i projít. Nejhorší je situace v samotných domech. Jejich devastace je na každodenním pořádku. Stačí, aby se do vchodu nastěhovala jedna či dvě cikánské rodiny a je po bydlení. Tolik požárů, kolik jich je v našem sídlišti, asi nikde v České republice nenajdete. Vykrádání bytů, ze kterých se někdo odstěhoval a ještě je nestačil ani předat, se počítá v řádech hodin. Do několika dnů je byt zdevastován – a to i tehdy, když si vlastník nechá přes dveře navařit mříže. V některých domech to již vypadá jako v prasečáku a řada dalších se do tohoto stavu řítí. Většina cikánů navíc neplatí nájem, takže nás poškozují dvakrát – za prvé vše zničí a za druhé nepřispívají na opravy. Bydlení s cikány způsobilo, že cena bytu 1+4 se pohybuje pod hranicí 30 000 Kč (třiceti tisíc korun) a to musíte mít štěstí, protože většinou jsou byty prostě neprodejné.

janov2

Nechceme, aby se opakovala „malá občanská válka“, jaká zde proběhla v roce 2008, ale po pravdě nálada je mezi slušnými lidmi taková, že se k tomu schyluje. Je směšné sledovat, jak město Litvínov s různými neziskovými organizacemi připravuje projekty typu „Mezigenerační spolupráce: Senior – Junior“ a stát to platí.

Myslíme si, že je zapotřebí okamžitý zásah státu (a ne nechávat vše na městě a jeho rozpočtu). Je nutné zřídit několik desítek míst pro preventisty kriminality (čtyři současní opravdu nestačí), kteří budou každodenně působit na cikánské etnikum a „vychovávat“ jej. Je potřeba posílit policii a zřídit její stanoviště po dohodě s vlastníky přímo v domech (prázdných bytů je zde dostatek). Je nutné už konečně připravit tvrdší legislativu, jež umožní vyčlenit ze slušné společnosti nepřizpůsobivé jedince. Zvláště je třeba, aby bydlící měli možnost se vyjádřit, kdo by s nimi měl v domě žít ještě před jeho nastěhováním a měli možnost nastěhování nepovolit (jako je to v některých evropských zemích).

O to vše Vás žádáme, pane premiére Sobotko!

Konstatujeme při tom, že asimilace cikánského etnika do slušné (majoritní) společnosti se prostě nedaří.

Mluvíme za 75 % té slušné majority, která je cikánskou menšinou doslova terorizována. A protože nejsme rasisté, tak se předem omlouváme hrstce slušných Romů, kteří tady s námi žijí již dlouhá léta – nechceme je házet do jednoho pytle s popisovanými individui.

Tolik občané ze sídliště Janov v Litvínově. Co asi provede s tímto problémem náš “chrabrý” premiér? Jaký křik na obranu slušných lidí, kterým někdo dělá ze života peklo, spustí naši ochránci lidských práv a mainstreamová média? Že se nestane nic a erární hlásné trouby budou držet bobříka mlčení? Ba ne, odbor pro sociální začleňování na Úřadu vlády ČR po prostudování doručeného dokumentu “tvrdě zareagoval” … a hrubým způsobem napadl a desinformacemi začal dehonestovat iniciátory petice. Vítejte v multikulturním socialismu!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
15 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.