SPRAVEDLNOST
31.1.2019
Kategorie: Společnost

Občané, respektovat pravomocné rozsudky a řídit se jimi již nemusíte! Česká republika není právním státem

Loading...
Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Jistě vás zajímá proč?

Základním principem právního státu je rovnost před zákonem. To znamená, že postavení obou stran sporu je rovnocenné, nikdo není nad zákonem, zákony platí pro všechny stejně a všichni je tedy musí beze zbytku respektovat. Opakem tomu je stav bezprávního státu, kdy zákony platí jen část občanů těch tzv. dole, chudé, bezbranné a neplatí pro bohaté a vlivné. Jen obyčejní lidé se musí řídit pravomocnými rozsudky. V praxi to znamená, že třeba exekutor vykrade byt obyčejné rodiny, zatímco do bytu miliardáře, ministra nebo poslance se ani neodváží. Bylo by tedy naprosto nesmyslné, aby obyčejní lidé mlčeli a nechali se zotročovat soudní mocí, která je bezcitná vůči slabým a naprosto bezzubá vůči bohatým a mocným.

Každý zná jistě dostatek příkladů, proč není Česká republika právním státem. Ti, kdo jsou u moci však ve své aroganci a pohrdání právem a spoluobčany poskytují každým dnem další a další důkazy a z tohoto stavu vyplývající důvody, proč by nikdo neměl rozsudku soudů dbát.

Jistě si vzpomenete na surovou likvidaci stovek firem a jejich majitelů zajišťovacími příkazy doručovanými mnohdy po zuby ozbrojeno Burešovou soldateskou. Přestože se oběti tohoto nezákonného teroru domohly u soudů rozsudků, které označily uplatňování zajišťovacích příkazů za nezákonné a jasně stanovily milionové částky odškodnění, Burešova ministryně financí prohlásila, že tyto rozsudky nejsou pro ministerstvo financí závazné a že její ministerstvo nic platit nebude. A doporučila poškozeným, kteří již mají v ruce pravomocní rozsudky, a tedy exekuční titul, ať si jdou k soudu znovu. Otřesný příklad pohrdání soudem a neexistence právního státu.

Další příklad likvidace občanů a neexistence právního státu poskytly zdravotní pojišťovny. V několika případech, kdy dětem hrozilo oslepnutí odmítly zdravotní pojišťovny uhradit operace. Jejich chování je o to otřesnější, že se jednalo o operace, které jsou navíc velmi levné. Rodiče těch nebohých občánků žalovali zdravotní pojišťovny a domohly se pravomocných rozsudků, které ukládaly zdravotním pojišťovnám uhradit náklady na operace i zpětně. Pojišťovny vydaly prohlášení, že pro ně názor soudu není závazný a že nic platit nebudou.

Takže nikoho z bohatých, vlivných a mocných názor soudů a jejich pravomocná rozhodnutí nezajímá. Proč by nás potom měly zajímat rozsudky týkající se nás samotných v případě, že nám nevyhovují. Nedělejme ze sebe dobrovolně hlupáky a nestrkejme dobrovolně hlavu do oprátky. Buď budou zákony platit pro všechny stejně anebo pro nikoho.

Česká republika není právním státem.

Autor: Miroslav Sládek 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč


Celkem za měsíc: 12 747,60 Kč
Vybráno 36.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 512 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.