SPRAVEDLNOST
31.1.2019
Kategorie: Společnost

Občané, respektovat pravomocné rozsudky a řídit se jimi již nemusíte! Česká republika není právním státem

Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Jistě vás zajímá proč?

Základním principem právního státu je rovnost před zákonem. To znamená, že postavení obou stran sporu je rovnocenné, nikdo není nad zákonem, zákony platí pro všechny stejně a všichni je tedy musí beze zbytku respektovat. Opakem tomu je stav bezprávního státu, kdy zákony platí jen část občanů těch tzv. dole, chudé, bezbranné a neplatí pro bohaté a vlivné. Jen obyčejní lidé se musí řídit pravomocnými rozsudky. V praxi to znamená, že třeba exekutor vykrade byt obyčejné rodiny, zatímco do bytu miliardáře, ministra nebo poslance se ani neodváží. Bylo by tedy naprosto nesmyslné, aby obyčejní lidé mlčeli a nechali se zotročovat soudní mocí, která je bezcitná vůči slabým a naprosto bezzubá vůči bohatým a mocným.

Každý zná jistě dostatek příkladů, proč není Česká republika právním státem. Ti, kdo jsou u moci však ve své aroganci a pohrdání právem a spoluobčany poskytují každým dnem další a další důkazy a z tohoto stavu vyplývající důvody, proč by nikdo neměl rozsudku soudů dbát.

Jistě si vzpomenete na surovou likvidaci stovek firem a jejich majitelů zajišťovacími příkazy doručovanými mnohdy po zuby ozbrojeno Burešovou soldateskou. Přestože se oběti tohoto nezákonného teroru domohly u soudů rozsudků, které označily uplatňování zajišťovacích příkazů za nezákonné a jasně stanovily milionové částky odškodnění, Burešova ministryně financí prohlásila, že tyto rozsudky nejsou pro ministerstvo financí závazné a že její ministerstvo nic platit nebude. A doporučila poškozeným, kteří již mají v ruce pravomocní rozsudky, a tedy exekuční titul, ať si jdou k soudu znovu. Otřesný příklad pohrdání soudem a neexistence právního státu.

Další příklad likvidace občanů a neexistence právního státu poskytly zdravotní pojišťovny. V několika případech, kdy dětem hrozilo oslepnutí odmítly zdravotní pojišťovny uhradit operace. Jejich chování je o to otřesnější, že se jednalo o operace, které jsou navíc velmi levné. Rodiče těch nebohých občánků žalovali zdravotní pojišťovny a domohly se pravomocných rozsudků, které ukládaly zdravotním pojišťovnám uhradit náklady na operace i zpětně. Pojišťovny vydaly prohlášení, že pro ně názor soudu není závazný a že nic platit nebudou.

Takže nikoho z bohatých, vlivných a mocných názor soudů a jejich pravomocná rozhodnutí nezajímá. Proč by nás potom měly zajímat rozsudky týkající se nás samotných v případě, že nám nevyhovují. Nedělejme ze sebe dobrovolně hlupáky a nestrkejme dobrovolně hlavu do oprátky. Buď budou zákony platit pro všechny stejně anebo pro nikoho.

Česká republika není právním státem.

Autor: Miroslav Sládek 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 564 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.