taxdane
6.11.2018
Kategorie: Ekonomika

Občane plať! Tak je hodný!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LU LINA

Není nad to, když mají věci řád. Když už v podstatě předem víte, jakou reakci vyvolá určitá akce. Jako třeba při výcviku psa. Nebo když dostanete s fanfárami něco málo přidáno a vzápětí je vám suše a zcela bez fanfár všechno masivně zdraženo. 

Až do teď nebylo slyšet nic jiného, než jak se máme výborně, výborněji, nevýborněji. Průměrná mzda – to je ta záhadná cifra, na kterou vždycky Augustová v televizi hrdě ukazuje a  o které si většina nechává zdát – raketově stoupala a dosáhla už téměř německého životního minima. Důchodci díky tomu boomu dostali ke svým almužnám přidáno celých čtyřicet korun. Mohli si tedy týdně přilepšit čtvrtkou chleba navíc, což s tou původní čtvrtkou znamená, že mají díky naší západně od východu pevně ukotvené vládě na týden už celou půlku suchého chleba.

Až pak někomu z vládního píáru došlo, že ti staří darmožrouti bohužel díky absolutní nekompetentnosti minulých vlád a Kalouskovi stále disponují volebním právem a je jich už příliš mnoho. Tudíž se jim s patřičně velkou mediální slávou přitlačilo ještě pár stoveček z hromady, vymačkané zajišťovacími příkazy z možných budoucích daňových podvodníků, načež si ti, kteří jim těch pár grošů milostivě usypali, přidali o velice dost víc, než je průměrný důchod. Aleluja! Hosana!

No, a teď, milí konzumenti, aby se nám to kyvadlo hojnosti nevychýlilo z rovnováhy příliš a taky abyste se moc nezpovykali tím, že si poprvé v životě jste schopni něco ušetřit, si to naše neviditelná ruka státního trhu vezme zase všechno zpátky. Tedy pochopitelně pouze od průměrných pracujících a od důchodců.

Ti, co si právě přidali 20% z vašich peněz k těm vašim penězům, které si už sami sobě velkoryse vyplácejí, mohou být v klidu. Jako každý, kdo bere sto tisíc měsíčně. To potom tyto drobné výkyvy cen neřešíte – jako třeba, že jedno máslo stojí tolik, co ještě nedávno dvě – v klidu si lebedíte u bazénu s vdovou Klikotovou a zasněně dumáte o tom, jak je ten kapitálizmus s lidskou tváří úžasnej.

Ale já to chápu. Lidi, co mají něco nasušeno ve strožoku, jsou totiž pro stát skoro stejně nebezpeční, jako lidi, co dokážou přemejšlet. Nebo skoro jako vlastníci zbraní. Neřku-li jako ti vyložení asociálové, co dokonce nemají ani hypotéku.

Finanční nezávislost totiž dává občanovi….nezávislost. A nejenom finanční.

A nezávislost v jakékoliv formě je úplně to poslední, co chtějí moderní, liberálně demokratické státy a korporace u občanů vidět. Protože jen plně závislý občan je řádný občan. A jenom řádný občan dělá v první i poslední řadě pouze to, co se mu řekne. Protože nemá na výběr.

Sedni. Lehni. Přines. Zůstaň. Tak je hodný!


P.S. V titulku výše zmíněného článku na Hovinky.cz se mimo jiné píše, že „Češi si s tím hlavu nelámou“. Myšleno se zdražováním. Myšleno, že jako ti nezodpovědní lehkomyslníci své díky Evropské unii velké výplaty pokaždé do posledního fufníku rozházejí za kaviár a božolé, díky čemuž zejí jejich konta prázdnotou. A díky čemuž budou mít vlastní vinou příští rok z vedlejších efektů působení zákonitostí tržního prostředí hlavu v pejru.

No, to nepochybně budou. Kromě finanční negramotnosti se ale jako vysvětlení tohoto faktu nabízí ještě jeden důvod.

Že své těžce vydělané peníze nerozfrcávají, protože navzdory tabulkám České televize prostě nemají ani při nejlepší vůli, co rozrfcávat. Protože navzdory tabulkám ČT žijí neustále víceméně z ruky do huby. Protože jakékoliv zvýšení ceny čehokoliv, pro ně díky jejich navzdory tabulkám ČT stále žebráckých platům představuje problém už řadu let. Protože brát zhruba třetinu německé mzdy a platit téměř za vše plné německé ceny, je velice zábavné a velice vás to zocelí.

A proto si nejspíš ani s tím avizovaným megazdražováním Češi „hlavu nelámou“.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.