grospič
27.10.2019
Kategorie: Historie

Občan píše “Grospiči”

Loading...
Sdílejte článek:

JIŘÍ PADEVĚT

Soudruhu poslanče Grospiči,

přemýšlel jsem několik dnů, zda reagovat na vaše nehorázné prohlášení, které jste pronesl při rozhovoru pro Český rozhlas, ve kterém tvrdíte, že agrese Sovětského svazu proti Československu v srpnu 1968 nebyla okupací a že oběti sovětských vojáků zahynuly pouze v důsledku dopravních nehod. Zprvu jsem měl dojem, že mi tato vaše lež, ať už vědomá, či nevědomá, nestojí ani za chvilku zamyšlení, ale nakonec jsem došel k závěru, že stojí. Nikoliv kvůli Vám, ale kvůli obětem sovětské agrese a následné okupace, trvající více než dvacet let. Po celou dobu se totiž sovětští vojáci, tedy příslušníci armády státu, řídícího konání Komunistické strany Československa, chovali v naší vlasti jako na dobytém území.


Nejsem si jist, zda je vaše prohlášení jen další propagandistickou komunistickou lží o moderních dějinách mojí vlasti, nebo jestli je způsobeno jenom tím, že nejste jako zákonodárce ochoten a schopen si před vystoupením v médiích nastudovat patřičnou a běžně dostupnou literaturu. Možná jenom pokračujete v propagandistickém tažení, které začali českoslovenští komunisté, poslušni rozkazů z Moskvy, okamžitě po ozbrojeném převratu v roce 1948 a ve kterém zřejmě pokračují dosud. Komunisté lhali po uchvácení moci i během padesátých let, kdy proměnili levicové ideály společenské rovnosti v krvavou bažinu, lhali během let sedmdesátých a osmdesátých, kdy proměnili společnost v nevzhlednou kaši, pokrytou povinným škraloupem mlčení. Zdá se, že lžou dosud.

Ve světle vašeho prohlášení mne napadá, kolik dnů dělí českou společnost od chvíle, kdy začnete tvrdit, že vězni komunistických uranových koncentráků umírali v důsledku příliš častých rentgenologických vyšetření, epidemie vztekliny u strážních psů a nehod při cvičných střelbách. Jak daleko je doba, kdy začnete tvrdit, že na hranicích umírali lidé pouze proto, že uklouzli po hřibu a rozbili si hlavu o hraniční kámen? Je velmi smutné, že politici strany, která je zde údajně pro ty nejslabší, se během vyjádření o historických událostech dostávají na úroveň prohlášení politiků SPD o romském holokaustu.

Soudruhu poslanče, nejsem si jist, zda byste se dokázal podívat do očí synovi Viliama Debnára, který musel 21. srpna 1968 strávit minimálně hodinu v prostříleném osobním automobilu vedle svého zavražděného otce, než k němu vojáci Sovětské armády pustili zdravotníky, po kterých nejdříve stříleli.

Nejsem si jist, zda se dokážete za svůj podle mne nehorázný výrok veřejně omluvit, ale žádám Vás o to. Omluva by měla samozřejmě patřit i pozůstalým po obětech dopravních nehod, protože bez přítomnosti bojové techniky Sovětské armády by k nehodám nedošlo.

Autor: Jiří Padevět

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč

Celkem za měsíc: 10 435,00 Kč
Vybráno 29.81%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 436 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
115 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.