grospič
27.10.2019
Kategorie: Historie

Občan píše “Grospiči”

Sdílejte článek:

JIŘÍ PADEVĚT

Soudruhu poslanče Grospiči,

přemýšlel jsem několik dnů, zda reagovat na vaše nehorázné prohlášení, které jste pronesl při rozhovoru pro Český rozhlas, ve kterém tvrdíte, že agrese Sovětského svazu proti Československu v srpnu 1968 nebyla okupací a že oběti sovětských vojáků zahynuly pouze v důsledku dopravních nehod. Zprvu jsem měl dojem, že mi tato vaše lež, ať už vědomá, či nevědomá, nestojí ani za chvilku zamyšlení, ale nakonec jsem došel k závěru, že stojí. Nikoliv kvůli Vám, ale kvůli obětem sovětské agrese a následné okupace, trvající více než dvacet let. Po celou dobu se totiž sovětští vojáci, tedy příslušníci armády státu, řídícího konání Komunistické strany Československa, chovali v naší vlasti jako na dobytém území.


Nejsem si jist, zda je vaše prohlášení jen další propagandistickou komunistickou lží o moderních dějinách mojí vlasti, nebo jestli je způsobeno jenom tím, že nejste jako zákonodárce ochoten a schopen si před vystoupením v médiích nastudovat patřičnou a běžně dostupnou literaturu. Možná jenom pokračujete v propagandistickém tažení, které začali českoslovenští komunisté, poslušni rozkazů z Moskvy, okamžitě po ozbrojeném převratu v roce 1948 a ve kterém zřejmě pokračují dosud. Komunisté lhali po uchvácení moci i během padesátých let, kdy proměnili levicové ideály společenské rovnosti v krvavou bažinu, lhali během let sedmdesátých a osmdesátých, kdy proměnili společnost v nevzhlednou kaši, pokrytou povinným škraloupem mlčení. Zdá se, že lžou dosud.

Ve světle vašeho prohlášení mne napadá, kolik dnů dělí českou společnost od chvíle, kdy začnete tvrdit, že vězni komunistických uranových koncentráků umírali v důsledku příliš častých rentgenologických vyšetření, epidemie vztekliny u strážních psů a nehod při cvičných střelbách. Jak daleko je doba, kdy začnete tvrdit, že na hranicích umírali lidé pouze proto, že uklouzli po hřibu a rozbili si hlavu o hraniční kámen? Je velmi smutné, že politici strany, která je zde údajně pro ty nejslabší, se během vyjádření o historických událostech dostávají na úroveň prohlášení politiků SPD o romském holokaustu.

Soudruhu poslanče, nejsem si jist, zda byste se dokázal podívat do očí synovi Viliama Debnára, který musel 21. srpna 1968 strávit minimálně hodinu v prostříleném osobním automobilu vedle svého zavražděného otce, než k němu vojáci Sovětské armády pustili zdravotníky, po kterých nejdříve stříleli.

Nejsem si jist, zda se dokážete za svůj podle mne nehorázný výrok veřejně omluvit, ale žádám Vás o to. Omluva by měla samozřejmě patřit i pozůstalým po obětech dopravních nehod, protože bez přítomnosti bojové techniky Sovětské armády by k nehodám nedošlo.

Autor: Jiří Padevět

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 529 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz
115 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.