taxdane
31.5.2019
Kategorie: Ekonomika

Občan jako dojná kráva?

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Zdá se, že úředníci ministerstva financí mají takovou představu a začínají mi připomínat Ference a Lorence z pohádky ” tajemství staré bambitky”.

Při nejlepší vůli si jinak neumím vysvětlit pointu toho, o čem dnes referovalo Idnes ZDE, Podle představ ministerstva obírání o peníze totiž existují plány na další a další a další zdanění, tentokráte i zdanění výher v takzvané účtenkové loterii.

Pro osvěžení paměti, to je loterie, kterou vymysleli chytré hlavy kolem Andreje B. Babiše / B jako Bureš/, která měla za údajný cíl získat od podvodných podnikatelů více na daních. A tak se občané dožadují účtenek, které pak registrují a to proto, aby od státu dostali za tuto součinnost při výběru daní nějakou odměnu ve formě vylosované výhry.

Jenže to by nebyl stát a jeho ministerstvo, aby nepřišel s nápadem, jak i z toho občanovi ubrat. A přišel i s opravdu geniálním zdůvodněním:

…Úřad se neobává, že by to lidi mohlo od sbírání a přihlašování EET účtenek odradit. „Motivací pro účast není jen výhra, ale také faktor zábavy a její celospolečenský rozměr…  Zdroj

Jestli si výše uvedené potřebujete přečíst vícekrát, prosím poslužte si, protože takovou blbost jen tak nenajdete. Takže občan s radostí sbírá hromady účtenek, pro zábavu a protože je natolik uvědomělý, že vidí celospolečenskou nutnost.

Nemáte pocit že si z vás někdo dělá legraci?

Mílovými kroky se Česká republika vzdaluje od svobodného trhu, podnikání a vůbec od celé vyspělé civilizace.

Co bude příště? Jakou daň si příslušné ministerstvo připraví v budoucnosti?

Autor: Martin Braun

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 900,00 Kč
Vybráno 14.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 931 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.