obamamarx
22.11.2016
Kategorie: Historie

Obamova agónie: Poslední intriky odcházejícího prezidenta

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM

Americký establishment a politické elity, které vytáhly proti Donaldovi Trumpovi všechny špinavé triky z politického repertoáru už před prezidentskými volbami, pokračují v intrikách vůči Trumpovi i po jeho vítězství v amerických prezidentských volbách. 

Mainstreamoví propagandisté ​​se vždy oháněli tím, že hlas národa je nad vším. Podle jejich tvrzení, před volbami je možné používat i nekalé praktiky, po volbách (pokud nebyly zmanipulované) je však třeba podrobit se zákonu a výsledky voleb přijmout. Ukázalo se však, že propagandisté ​​hodlají dodržovat pravidla hry jen tehdy, když jim to vyhovuje. To že pokračuje boj proti Donaldovi Trumpovi i po volbách je novým fenoménem na americké politické scéně.

Odcházející prezident USA Obama na návštěvě v Berlíně dokonce narušil i dlouholetou tradici a slib prezidentovi Donaldu Trumpovi, že udělá vše pro to, aby mohl Donald Trump do Bílého domu vstoupit komfortně a bez problémů. Obama v Berlíně zdůraznil, že v otázkách Ukrajiny a Sýrie se s Trumpem ve více bodech neshodnou, přesto však doufá že Trump dokáže Rusům odporovat, pokud budou ohroženy americké zájmy a mezinárodní normy. Dále Obama vyjádřil svou naději, že Trump se bude stavět k NATO jako k jednomu ze základních kamenů mezinárodní bezpečnosti.

Obamova nervozita je zřejmá, protože Donald Trump se již maximálně otevřeně a kategoricky vyjádřil na téma vztahů Ruska a USA v otázce Blízkého východu, Ukrajiny i vzájemných vztahů mezi oběma zeměmi. Jeho prohlášení vyvolala vlnu paniky na obou stranách Atlantiku, i v USA a také v EU.

Během své poslední zahraniční cesty (Řecko, Německo, Peru) tak Obama vlastně pokračuje v protitrumpovské kampani a rétorice. Snaží se připravit pro Donalda Trumpa řadu problémů, podrývá autoritu nového lídra amerického národa. Dokonce vše svědčí o tom, že Obama připravuje půdu pro vytvoření nové mezinárodní protitrumpovské dohody.

Všechny tyto aktivity sledují jen jeden cíl – maximálně zhoršit startovací pozici Donalda Trumpa, který potvrdil svůj plán normalizovat vztahy s Ruskem a přehodnotit účast USA ve více mezinárodních organizacích.

Hillary Clintonová a demokraté pod dojmem své porážky momentálně tvrdí, že americké tradice v prezidentských volbách a elektronické sčítání hlasů jsou hrozné a že je třeba je změnit. Žádají do budoucnosti reformovat tento systém, protože je nespravedlivý. Možná mají pravdu, ale pak by se měla reformovat i skutečnost, že po vítězství v prezidentských volbách téměř 2,5 měsíce stojí v čele USA stále starý, odcházející prezident.

Momentálně má Obama dostatek času a možností vše tak zamotat, že to Trump za čtyři roky nerozmotá. A možná to ani nebudou čtyři roky, možná něco vykoumají, aby Trumpa odstranili dříve. No tato hra je velmi riskantní. Ještě před volbami Donald Trump řekl: “Pokud se mohou chovat ke mně tak, jak se chovají – a přitom já jsem člověk, který má téměř neohraničené finanční a i jiné možnosti jak se bránit, popřemýšlejte co asi mohou udělat s vámi”.

V tomto Trumpově výroku se soustřeďme na tu část s “neomezenými možnostmi”. Teď když se stal Donald Trump prezidentem, jeho neomezené možnosti se ještě zvýšily. Pravděpodobně to odcházející Obama dobře chápe a je velmi opatrný. Ale pokud to chápe a činí to co činí, znamená to, že sázky jsou velmi vysoké.

Donald Trump hodil výzvu do tváře nadnárodnímu finančnímu kapitálu, který reprezentují organizace jako WTO, Federální rezervní systém, Mezinárodní valutový fond, Světová banka apod. Donald Trump je podle svých prohlášení před volbami pravděpodobně přesvědčen, že tyto organizace se momentálně staly zhoubou USA. Americký volič dal Trumpovi mandát k tomu, aby zlepšil postavení USA a možnost, že Trump sáhne finančnímu kapitálu na jejich zisky vyvolává přímo zuřivost v těchto finančních kruzích.

Obama jednoznačně ukázal na které straně se v zápase amerických elit nachází. Poslední dva roky Obamova “prezidentování” se nesou ve znamení výrazných neúspěchů, takže do historie možná vejde jako jeden z nejslabších amerických prezidentů.

ZDROJ: RV

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
10 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.