5060421-joe_biden_a_petro_porosenko
13.11.2019
Kategorie: Politika

O zneužití moci, korupci a Joe Bidenovi

Sdílejte článek:

JAN VÍTEK

Bývalý viceprezident Spojených států Joe Biden, jeho syn a druhové jsou spoluodpovědní za rozkrádání peněz amerických poplatníků a plundrování Ukrajiny.
 

 Údajný člen CIA, který prozradil obsah rozhovoru prezidentů Trumpa a Zelenského z 25. července, jenž slouží demokratické straně USA jako záminka k pokusu o sesazení Donalda Trumpa,  není ve Washingtonu, ale v Kyjevě. Řekl to v tiskovém interview Oleg Carev,  ukrajinský politik, bývalý člen parlamentu a prezidentský kandidát. Známý americký publicista Israel Shamir s ním nedávno hovořil na Krymu, kde žije v exilu, protože doma mu Ukrajinci usilovali o život. Zde jsou zkrácené odpovědi na dvě klíčové otázky.

Kdo jiný kromě Bindena se podílel na korupčních aférách na Ukrajině? „John Kerry, ministr zahraničí Obamovy vlády byl jeho zločinným partnerem. Ale Biden byl číslo jedna. Během vlády Baracka Obamy Biden byl ukrajinským prokonzulem a aktérem v mnoha korupčních pletichách. Byl to on, kdo schválil převod tří miliard dolarů amerických poplatníků Porošenkově vládě. Peníze byly rozkradeny a Biden dostal tučný podíl z této kořisti.“

Poté Carev velice podrobně popisuje švindly, kterými jsou okrádáni také ukrajinští poplatníci. Středem pavoučí sítě jsou energetické společnosti, z nichž největší je Burisma, které distribuují zemní plyn. Ukrajina jej nemá moc, ale na domácí potřebu stačí. Těžba plynu je snadná a levná. Za Janukovyče ukrajinští spotřebitelé za něj platili halířové ceny, po puči v roce 2014 Mezinárodní měnový fond žádal, aby ceny plynu byly zvýšeny na evropskou úroveň a nový prezident Porošenko bez odporu konal. Ukrajinci jsou nuceni platit mnohonásobně víc za topení a vaření jídel. Zisky distributorů vyletěly do závratné výše a prezident trval na tom, že se musí s ním šábnout.

„Zakladatel Burisma Nikolaj Zlochevsky se rozhodl přizvat do správní rady firmy některé  významné západní osobnosti, doufaje, že mu pomohou zmírnit Porošenkovu chtivost,“ řekl Carev. „Pozval Bindenova syna Huntera, Johna Kerryho a bývalého polského prezidenta Kwasnievského. Ale nic mu to nepomohlo.

Porošenko zuřil, že přijde o zlaté tele, a požádal generálního prokurátora Šokina, aby si na Burisma posvítil. Šokinovi netrvalo dlouho, aby zjistil, že Burisma platí „hvězdám“ 50 až 150 tisíc dolarů měsíčně za to, že jejich jméno figuruje na seznamu ředitelů, a že vedení firmy jejich platy odečítalo z daní, což je podle ukrajinského daňového kodexu nezákonné. V té době vstoupil do hry Binden otec. Dal Porošenkovi šest hodin na to, aby uzavřel vyšetřování Burisma a jeho syna. Když to neudělá, ukrajinští korupčníci nedostanou miliardu dolarů amerických poplatníků.“

Porošenko se snažil vysvětlit Bindenovi, že tak složitý případ nelze uzavřít ani za šest týdnů. Došlo mezi nimi ke scéně, během níž Binden poručil ukrajinskému prezidentovi, aby šťouravého prokurátora propustil.

„Podíval jsem se na něj a řekl jsem, že za šest hodin odlétám,“ vypráví na videu, které dovolil natočit v přesvědčení, že je nad zákonem, a které pak ukazoval přátelům, aby se jim pochlubil svým státnickým umem. „Jestli toho prokurátora nevyměníte, nedostanete žádné peníze. Nuže, ten psí syn (smích) dostal kopačky. Dali na jeho místo někoho jiného, co byl OK.“

Zlochevsky zaplatil  Bindenovi za jeho pomoc částku pohybující se podle různých odhadů mezi třemi až deseti miliony dolarů. Na sumě nezáleží. Ať už byla jakákoli, byla to úplata za prokázanou službu a zneužití moci za účelem vlastního obohacení par excellence.

Carov dodal, že inkriminovaná miliardová půjčka USAID, hlavního amerického penězovodu na ‚podporu demokracie‘, nebyla jediná, kterou clintonovští politici s jejich ukrajinskými kumpány zpronevěřili.

„Před dvěma roky Spojené státy začaly vyšetřovat přidělení tří miliard dolarů z let 2014, 2015 a 2016; každý rok miliardu. Ukázalo se, že dokumenty byly oboustranně zfalšovány, peníze převedeny na Ukrajinu a ukradeny. Vyšetřovatelé vysledovali každou platbu, zjistili, kam šla, kde byla utracena a kdo ji šlohl. “

V říjnu 2018 americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo řadu osob ze „zneužití pravomoci a zpronevěry peněz amerických poplatníků.“ Nebyl mezi nimi ani jediný Američan.

Bill Clinton a jeho parta mají dlouhé drápky.

Zbavil se prezident Zelensky vlivu clintonovských demokratů? „Kdyby to dokázal, nevznikl by žádný skandál kolem telefonátu s Trumpem,“ řekl Carov.

Jedná se o rozhovor, který  je údajně kriminální podstatou  připravovaného obvinění Trumpa ze zneužití moci a korupce.  Spočívá v tom, že Trump řekl Zelenskému, aby uspořádal tiskovou konferenci a oznámil na ní, že zahájil vyšetřování Joe Bindena a jeho syna Huntera, jinak Zelensky nedostane slíbené zbraně a vytoužené pozvání do Bílého domu. Svolal ukrajinský prezident tiskovku? Ne. Oznámil, vyšetřování Bidena? Ne. Dostál pozvání na sedánek v Bílém domě? Ano. Obdržela Ukrajina americké zbraně? Ano, za 400 milionů dolarů a nádavkem ruční protitankové raketové střely typu Javelin, které jí Obama odepřel. Kde je zločin? Kdy byl spáchán?

„Jak se demokraté dozvěděli o údajném obsahu telefonátu?“ pokračoval Tsarev. „Oficiální verze praví, že to prozradil příslušník CIA. Co ale ta verze už neříká, kde se nacházel během rozhovoru. Tvrdím, že byl v Kyjevě, že byl při té rozmluvě v Zelenského kanceláři. Ten muž je možná spolupracovník CIA, ale zároveň má velmi blízko k  George Sorosovi (bankovní spekulant a finančník barevných revolucí) a je vysokým státním úředníkem. Jmenuje se Alexej Danilug. Je zavázán Bindenovi osobně a demokratům obecně. Jeho verzi bych ani za mák nevěřil.“

Zajímavé, velice zajímavé. To by vysvětlovalo, proč se ten  zdroj CIA chová tak záhadně, odmítá svědčit v Kongresu, ale je ochotný zodpovědět dotazy písemně! To by znamenalo, že pracovník CIA, jehož washingtonská bažina vydává za whistleblowera, tj. práskače v Ukrainagate, a nechce za boha předvést, je nastrčená figurka.

Hillary nebo atomovka?

Vnucuje se otázka, proč Joe Biden kandiduje na nejvyšší úřad. Přece si musel uvědomit, že zanechal za sebou mnoho stop, které vedou ke kostlivcům ukrytým v jeho skříni. Jako zkušený politik musel, nebo aspoň by měl, vědět, že nezůstane nedotčená. Udělal to z nadutosti, zaslepené ctižádosti, ztráty soudnosti?  Postrčili ho Bill a Hillary, kterým je slepě oddán a kterým za tolik vděčí? Jisté je, že bez jejich podpory by ho demokratická elita mezi kandidáty nezařadila; co chtějí Clintonové, platí víc než Písmo svaté. Dobrá, ale proč by to Bill a Hillary dělali, co tím sledují? Že by zamýšleli opakovat rošádu z prezidentských voleb v roce 2016, kdy použili Bernie Sanderse jako ovčáka, aby sehnal demokratické stádečko dohromady? A když to udělal, hodili ho  přes palubu. Zbavit se Sanderse bylo těžké a podařilo se to jen podfukem, ale se zranitelným, už oslabeným Bindenem nebude žádný  problém. Cesta pro Hillary bude volná.  Scénář není tak za vlasy přitažený, jak vypadá na první pohled. Uvažme, že většina demokratické elity a řadových straníků je niterně přesvědčena, že porazit Trumpa může jenom Hillary.

Je tu ale druhá možnost

„Hoďte na Trumpa atomovku,“ vyzval demokratickou elitu z obrazovky moderátor televize NBC Lester Holt. „Kandidujte Michelle Obamovou.“

Není to špatný nápad. Amerika ji miluje. Její paměti, které vyšly loni pod názvem Becoming, se staly bestsellerem číslo jedna. Kniha jde na dračku, už se prodalo patnáct milionů výtisků. Z hlediska politické korektnosti je Michelle ideální, neboť  je ženou a k tomu se správnou barvou pleti. Navíc osm let už pobývala v Bílém domě, hodně toho viděla, vyslechla, a protože je vysoce inteligentní, mnoho se tam naučila. Dalo by se říci, že vystudovala prezidentský Harward s prospěchem cum laude.

Když se jí novináři nedávno zeptali, zda by do toho šla, usmála se svým nenapodobitelným způsobem a řekla ne. Odmítnutí bylo namístě. Nic jiného se od opravdové dámy nečeká.

Protože když dáma řekne ne, myslí možná. Když řekne možná, myslí ano. Když rovnou řekne ano, není dáma.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 896 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.